AMERİKA DİL OKULLARI


Amerika Dil Okulu

Amerika dil okulu her ihtiyaca ve amaca uygun şartları ile öne çıkan zengin seçeneklerdir. Amerika’nın dil eğitimi amacıyla dünyanın en çok tercih edilen ülkelerinden biri olmasının temel sebebi de ülkedeki bu gelişmiş fırsat yoğunluğudur. Dil eğitiminin yanı sıra çeşitli akademik programlara veya uluslararası statüde firmaya geçiş için de tampon görevi gören Amerika; bireylerin bilim, sanat ve teknoloji gibi konularda hayallerine ulaşmasına oldukça elverişlidir. Peki yüksek standartlı yaşam olanakları ile tanınan Amerika’da dil programına katılmanın şartları ve avantajları nelerdir?

Amerika Dil Okullarının Farkı Ne?

Amerika’da dil eğitimi almak her yıl dünya genelinden on binlerce insanın hayalini süsleyen dönüştürücü bir süreçtir. Ülkenin hem uluslararası statüdeki lider konumu, hem de çok kültürlü yapısı burayı ana tercih haline getiren özelliklerindendir. Oldukça geniş bir yüz ölçümüne yayılan Amerika, dil eğitimi konusunda neredeyse sonsuz seçeneğe sahip olması sebebiyle de kişisel hedeflere en iyi hizmet eden ülkeler arasındadır. Bu özgürlükler ve imkanlar ülkesinde dil eğitimine katılmanın sağladığı diğer ayrıcalıklar ise şunlardır:

  • Amerika’da dil eğitimi veren kurumlar akrediteli, yani dünya geneline kabul gören kurumlardır,
  • Alınan dil eğitimi yüksek lisans ve staj programları ile birleştirilebilir,
  • Özellikle İngiltere gibi ülkelere kıyasla ekonomik eğitim ve yaşam giderlerine sahiptir,
  • Birçok dünya vatandaşı ile tanışarak sosyal çevreyi artırma şansı sunar,
  • Prestijli şirketlere başvuruda bulunmak için idealdir,
  • Kişisel gelişim için benzersiz eğitim, sertifika ve çalışma fırsatları bulundurur,
  • Kişiye farklı dünya görüşü ve geniş bakış açısı kazandırır.

Amerika’da dil eğitimi almanın birden fazla şekli vardır, bu nedenle her program kullanıcı özelinde düzenlenmelidir. Sunulan farklı olanaklar, herkesin kendi bütçesine ve beklentilerine en uygun eğitimi almasına da yardımcıdır.

Amerika Çeşitli Dil Eğitim Programları

Amerika dil eğitim programlarında odaklanmanız gereken temel konu program kapsamıdır. Çünkü her biri farklı açıdan avantaj sağlayan dil eğitim okulları ve üniversiteler; genel İngilizce, iş İngilizcesi, yoğun İngilizce ve sınava yönelik İngilizce gibi farklı programlar sunarlar. Ayrıca TOEFL, SAT, GRE ve GMAT gibi yüksek nitelikli İngilizce eğitimleri de mevcuttur.

Her program tercihlere bağlı olarak farklı yoğunlukta ve sürede tamamlanabilir. Standart bir eğitim programı haftada 20 ders olmak üzere minimum 2 hafta sürer ancak ideal olarak 12 ila 24 hafta devam etmesi önerilir. Hedeflere bağlı olarak 36 haftaya kadar uzatılabilir veya haftalık 30 saatlik yüksek yoğunluklu programlar tercih edilebilir.

Amerika Dil Okulu Vize ve Çalışma

Amerika’da dil eğitimine katılmak için eğitimin süresine bağlı olarak, öğrenci veya turist vizesi almak gerekir. Öğrenci vizesi 3 ay ile 5 yıl arası değişir ve minimum 9 aylık bir programla desteklendiğinde yarı veya tam zamanlı çalışma imkânı sunabilir. Turist vizesi ise kısa sürelidir ve çalışma veya ikamet hakkı tanımaz.

Amerika dil eğitimi almadan önce bölge, konaklama ve program yoğunluğu gibi konularda kapsamlı araştırma yapmak isterseniz, alanında uzman yurt dışı eğitim danışmanlarımızla hemen iletişime geçerek en ideal tercihi yapabilirsiniz.

amerika-dil-okullari_addaf0e7-7a95-45a5-9f9d-fc9566a839b8.jpg

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

Bana Özel Kampanyalı Dil Kursu Araştırılmasını İstiyorum

Uzman yurtdışı eğitim danışmanlarımızın size en uygun ülke, şehir, okul ve program seçenekleri ile ücretsiz vize danışmanlığı sunması için hemen tıklayınız!

Teklif İste

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

22 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Yurtdışı İndirimli Dil Okulları

%50'ye Varan Güncel İndirimler ile Kampanyalı Dil Okullarımız

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

Heyecan Verici 12 Ülkede Eğitim Alın

Eğitiminiz için Aşağıdaki Popüler Ülkelerden Birini Seçin ve İdealsas ile Yurt Dışı Deneyiminize Şimdi Başlayın