YURTDIŞINDA ÜNİVERSİTE EĞİTİMİ


Yurtdışında Üniversite Okumak

Yurt dışında üniversite okumak, özellikle son yıllarda ülkemizdeki gençler arasında popüler hale gelen bir eğitim biçimidir. Yurt dışı üniversitelerinin uluslararası arenada daha görünür olması ve farklı kültürlerin kaynaşmasına izin veren bir ortam sunması, karar aşamasında önemli olan avantajları arasındadır. Kişisel beklentilere, kariyer hedeflerine ve yeteneklere bağlı olarak tercih edilecek bir yurt dışı üniversite eğitimi; bireyin kendi ayakları üzerinde durmasından öz güven kazanmasına kadar sayısız faydaya sahiptir.

Yurt Dışı Üniversite Eğitiminin Avantajları

Yurt dışı üniversiteleri prestijli ve kaliteli eğitim sunan kurumlardır. Bu seçkin kurumlarda eğitim şansı elde etmek ise bütün dünyada tanınır bir diploma sahibi olmak anlamına gelir. Tercih edilen ülkeye, üniversiteye ve bölüme göre elde edilecek deneyim büyük ölçüde değişiklik gösterse de; saygın yurt dışı üniversitelerinden birinde eğitim almanın kazandıracağı başlıca faydalar şunlardır:

  • Yurt dışı üniversite eğitimi, öğrencilerin kendilerini global standartları hazırlamasına ve ileri görüşlü kariyer fırsatları ile karşılaşmasına imkân tanır.
  • Üniversite eğitim programı ile hangi ülkeye gidilirse gidilsin dil becerileri mutlaka gelişir. Çoğu Avrupa üniversitesi, kendi dilinin yanı sıra İngilizce eğitim de verdiğinden, öğrencinin aynı anda iki dilde kendini geliştirmesi mümkün olur.
  • Yurt dışı eğitimi esnasında o ülkedeki staj ve iş imkanlarını araştırmak kolaylaşır, bu da öğrencinin aldığı eğitimin ardından prestijli firmalara kabul edilme şansını artırır.
  • Yurt dışı eğitim modellerinin birçoğu Türkiye’deki eğitim kurumlarında kullanılan sistemden daha farklı ve yenilikçidir. Dolayısıyla bu kurumlardan mezun olunca alınan diploma, uluslararası geçerlilik taşır.
  • Yurt dışında okumak kişiyi bireysel anlamda da geliştirir ve farklı kültürler tanıyarak daha evrensel bir birey olmasını sağlar.

Hem yaşamsal refah seviyesi hem de kariyer gelişim fırsatları sebebiyle yurt dışında okumak oldukça avantajlıdır. Kişiyi her anlamda daha bilinçli hale getiren bu tip bir deneyim özel ilgi alanları ve yeni yetenekler keşfetmek için de harikadır.

Yurt Dışı Üniversite Eğitim Sistemi

Yurt dışı üniversiteleri; İngiltere, Amerika, İrlanda, Almanya, Hollanda, Danimarka, Polonya, İtalya, İspanya ve Fransa da dahil olmak üzere birçok ülkede standartları yüksek bir eğitim alma şansı sunar. Bu üniversitelerin her biri başvuru şartları, eğitim planı ve ücretler bakımından değişiklik gösterir. Çoğu üniversite eğitim yılı 4 yıldır ancak kimi programlar 3 veya 5 yılda tamamlanabilir. Başvurulacak üniversiteye ve bölüme göre değişen kabul edilme aşamasında ise; genellikle üniversitenin hazırladığı sınavlara ek olarak dil yetkinlik sınavlarına girmek gerekir. Fakat dil becerisi başvuran adaylarda aranan temel şartlar arasında değildir çünkü çoğu üniversite, öğrenciler için İngilizce veya kendi dilinde hazırlık eğitim şansı sunar.

Dolayısıyla Türkiye’deki üniversite sınavından yüksek puan almak zorunda kalmadan da hayallerinizin ülkesinde ve bölümünde okuma şansınız bulunur. Size en uygun bölümleri, programları ve yaşam stilinize en uygun ülkeleri daha yakından tanımak içinse; profesyonel yurt dışı danışmanlık hizmetleri almanız önerilir. Nitekim, doğru bir danışman ile yapacağınız başvuru hem size daha uygun olacak hem de daha hızlı kabul alacaktır.

Yurtdışında Üniversite Eğitimi

Güncelleme: 05.01.2024

yurtdisinda-universite-egitimi_73695fc3-6086-4dba-b5ea-c80f6fa7ed83.jpg

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

Bana Özel Kampanyalı Dil Kursu Araştırılmasını İstiyorum

Uzman yurtdışı eğitim danışmanlarımızın size en uygun ülke, şehir, okul ve program seçenekleri ile ücretsiz vize danışmanlığı sunması için hemen tıklayınız!

Teklif İste

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

22 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Yurtdışı İndirimli Dil Okulları

%50'ye Varan Güncel İndirimler ile Kampanyalı Dil Okullarımız

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

Heyecan Verici 12 Ülkede Eğitim Alın

Eğitiminiz için Aşağıdaki Popüler Ülkelerden Birini Seçin ve İdealsas ile Yurt Dışı Deneyiminize Şimdi Başlayın