Kanada'da Big Data Analytics Eğitimi Aldım


kanada'da big data analytics eğitimi aldım

Öykü Başaran

Merhaba, İlk önce kendimi tanıtmakla başlamak istiyorum. İsmim Öykü ve 24 yaşındayım. Yıldız Teknik üniversitesi istatistik 2017 mezunuyum. Herkesin hayalleri olan yurtdışına çıkış serüvenime Wok&Travel macerası ile başladım. Bu programa üniversite 2. ve son sınıfta katılma imkanım oldu. Akabinde mezun olduktan sonra Türkiye’de mi yoksa başka bir ülkede mi yaşamam gerektiği konusunda bir sorunsal içine girdim çünkü bir kere Amerika gibi bir ülkeye 2 kere gitme imkanı elde etmiştim. Uzun süren bir karar verme sürecinin ardından araştırmalara başladım ve Gökçe abla sayesinde de Kanada’da eğitim almaya karar verdim.

Kanada’ya gelme nedenlerim, süreç ve bölüm hakkında bahsetmek istiyorum. Bölümüm Big Data Analytics ve Georgian College’ın Barrie kampüsünde eğitim almaktayım. Program 1 yıllık ve post-graduate olarak geçiyor. Buraya gelmeden önce ilk önce IELTS sınavına girmeniz ve en az 6,5 almanız gerekiyor. Eğer bu skoru tamamlayamazsanız okuların kendi bünyesinde bulunan dil okuluna gelip şartları sağlayıp bölüme devam edebiliyorsunuz veya başka dil okuluna gelip pathway programları ile de aynı yolu izleyebiliyorsunuz. Ben az bir farkla skoru kaçırıp ilk önce okulun bünyesinde olan hazırlık (EAP) sadece son seviye okudum. Tabii başlayacağım bölümün dil şartı %80 ve üstü ingilizce istiyordu ve bunu tamamlayıp bölüme başladım. Big Data bölümü Data Analytics veya Data scientist olma ünvanı veriyor. Hem analiz yapmayı öğreniyor hem de programlama dersleri alıyorsunuz. Bu aldığınız eğitim haikaten yüksek bir eğitim ama tabii bizler gibi Türkiye’den gelmiş öğrencileri zorlayan bir çok etmen oluyor. Öncelikle ne kadar ingilizce bilmiş olursanız olun burası international öğrencilerin olduğu bir okul ve aksan farklılıkları olsun, hocaların hepsinin kanadalı olmaması olsun ve derslerin akademik dilleri olsun sizi ilk önce güzel bir şekilde silkeliyor. Sonrasında buna alıştıktan sonra derslerin yoğun işleyişleri geliyor. Bizdeki gibi yoğun sınav ağırlıklı olmasının yerine ödev/proje ağırlıklı bir eğitim alıyorsunuz ve okulun ilk haftasından son haftasına kadar devam ediyor. Ben Türkiye’de bu kadar çalışmadığımı iddia edebilirim.

Neden Kanada ve bu bölüm sorusuna gelince ise, bölümden mezun olunca iş bulma alanınız geniş. Çünkü bir kere teknoloji ağırlıklı bir alan. Kanada olması ayrı bir avantaj çünkü nereye giderseniz gidin Kanada’da eğitim aldığınızı gösteren bir belgeye sahip olacaksınız. Kanada, diğer ülkelere göre eğitim masrafları daha düşük ayrıca ve okurken haftalık 20 saat çalışma imkanı sağlıyor. Mezun olduktan sonra okuduğunuz yıl kadar çalışma izni alıp Kanada’da iş tecrübesi elde etme şansınız oluyor. Tabii sonrasında oturum iznine kadar giden süreçlere daha kolay Zemin hazırlayan bir ülke burası. Hep güzellik iyilik yok tabiiki de, hava hakikaten çok soğuk oluyor ve yılın en az 6 ayı yerden kar kalkmıyor. Türkiye’den aktarmasız bile 10 saati bulan bir yolculuk sizleri bekliyor.

Öykü BAŞARAN

Yıldız Teknik Üniversitesi, İstatistik

Georgian College Barrie Kampüsünde Big Data Analytics eğitimi adlı

Kanada, Ontario Eyaleti, Toronto

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

22 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

oyku-basaran_b923a240-0ee0-4c50-8191-3ee8abe506fb.jpg