Yeni Zelanda'da Üniversite Bünyesinde Akademik Dil Eğitimi Aldım


yeni zelanda'da üniversite bünyesinde akademik dil eğitimi aldım

Mehmet Ertaş

Çok yeni bir ülke olan yeni Zelanda şehir düzeni açısından İngiliz ülkelerine benziyor. Halkın hemen hemen yarısı Uzakdoğu kökenli, diğer kısmını da İngiliz kökenli halk oluşturuyor. İnsanların birbirine olan saygısı gerçekten çok büyük, bu diğer ülkelerde esine zor rastlanır bir durum. Yeni Zelanda halkına orijinal fikirli insanlar diyebiliriz. Gerek yaşam tarzları gerekse düşünceleriyle bunu gösteriyorlar. Ülkede ciddi suçlar hemen hemen yok denecek kadar az. Bir öğrenci olarak, yaşanabilecek en güvenli yerlerden birisi olarak görüyorum.

Toplu taşıma sistemi yeni kurulduğu için trafik büyük bir problem yaratıyor. Doğal güzellikler açısından, çok güzel plajları ve parkları var. En büyük şehri Auckland. Deniz şehrin her köşesinden şehrin merkezine kadar uzanıyor. Volkanik yeryüzü şekillerini görülmeye değer olarak düşünüyorum. Burada üniversite bünyesinde akademik İngilizce eğitimi alıyorum. Kaldığım süre boyunca teknik anlamda kendi İngilizcemi çok geliştirdim.

Yeni Zelanda eğitim sistemi diğer ülkelerden çok farklı bir yapıya sahip. Dersler sabahtan başlayıp aksama kadar sürüyor. Ortalama bir ders saati hiç ara verilmeden 1.5 saati buluyor. Bu yoğun programa alışmak uzun zamanımı aldı. Çok ciddi ve kuralcı bir eğitim sistemi var. Dil okulları ağırlıklı olarak Uzakdoğu kökenli öğrencilerden oluşuyor. Çok farklı bir aksana sahipler.

Hafta sonları yapılacak aktiviteler açısından eşi bulunmaz bir yer diyebilirim. Dağcılık, yüzme, golf, rugby, kriket ülkenin en çok ilgi gören sporları. Yeni Zelanda ekonomik olarak Avrupa ile karşılaştırıldığında, biraz daha ucuz bir ülke, ama Türkiye’den pahalı bir yer olduğunu söyleyebilirim.

Yurtdışı eğitimde İdealsas’ı seçmem bana çok şey kazandırdı. Ülkenin en yeni ve en iyi yabancı dil programlarından birinde eğitim olanağı buldum. Benim için gerekli olan tüm bilgileri tam zamanında ve eksiksiz aldım. Yeni Zelanda'nın Türkiye'ye çok uzak bir ülke olmasına rağmen bu ülkenin avantajlarını tam olarak öğrendim. Karar almamda İdealsas’ın payı çok önemliydi, herkese çok teşekkür ediyorum.

Mehmet ERTAŞ

Uludağ Üniversitesi, İşletme

Kaplan Auckland Dil Okulumuzda Akademik İngilizce dil eğitimi aldı

Yeni Zelanda, North Island Eyaleti, Auckland

TÜM DİL OKULU REFERANSLARIMIZI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

22 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

mehmet-ertas_2af73915-e60b-4bd8-b21d-6c1f01728a4a.jpg