Benim WAT Macerama Gelecek Olursak Tek Kelimeyle Harikaydı


benim wat macerama gelecek olursak tek kelimeyle harikaydı

Eyyüp Yıldırım

İlk yurt dışım değil ama ilk Amerika maceram... Giderken çok büyük umutlarla ve büyük planlarla gitmemiştim, aslında gidiş hikâyem bile biraz garip. Bir Blablacar yolculuğunda tanıştığım iki genç arkadaş vasıtasıyla iyice öğrendiğim ve kafama yatan bir düşünceydi. Afyon’da okuyan bu iki arkadaş Work and Travel için Eskişehir’e mülakata gelmişlerdi. Biz de nedir ne değildir cidden değer mi bunun için bu program vs. diye konuşurken kendimi ajans araştırmakta ve bu işi ciddi manada takip etmekte buldum.

İlk görüştüğüm ve görüşmekten de hiç pişman olmadığım İdealsas acentesiyle de bu macera başlamış oldu. Amerika’ya giderken, özellikle de Work and Travel gibi bir programla, hemen hemen herkes az da olsa bir ekonomik kaygı güder. Bu, orada yapacağı şeylerle alakalı olabileceği gibi kendi planlaması ve harcamalarına veya geleceğine yönelik birtakım planlamalar da olabilir. Bunun yanında kimi gezmek ve özgürlükler ülkesi, kimileri için rüya ülke olan Amerika’yı keşfetmek; kimi dilini geliştirmek, kendisine yeni ve iyi olanakları olan iş imkânları oluşturmak; kimi sadece çalışmak ve bir nevi geleceğini ona göre planlamak; kimi orada kalmanın ve orada yaşamanın bir önayağı olarak görebilir bu büyük tecrübeyi ki, bunların her birine olanak sağlayan ve kapı açan bir potansiyelden bahsediyoruz. Aynı zamanda tüm bunların yanında kazanılan büyük hayat ve iş tecrübesi, yeni arkadaşlıklar, daha önce görmediğiniz ve belki de göremeyeceğiniz birçok yer bu işi cazip ve karlı kılmaya yeten etmenler olarak yer almakta.

Benim macerama gelecek olursak; tek kelimeyle harikaydı. Elbette arada pürüzler, can sıkıcı meseleler, sinir-stres seviyenizi tavan yaptıracak olaylar yaşayabilirsiniz ancak moralinizi yüksek tutmak ve Amerika’yı çekilmez koca bir yaz değil de harika bir deneyim haline getirmek de sizin elinizde, unutmayın. Öncelikle çalıştığım yer –Wentworth- çalışma ortamım, işverenlerim ve çalışma arkadaşlarım her yönüyle çok iyi ve cana yakınlardı. Biz fazla saat almak için sınırları biraz zorlamış olabiliriz. Ama hepsi çok anlayışlı ve yardımsever insanlardı. Aslında Amerika’ya dair şaşırdığım ilk şeylerden biri de insanların bu cana yakın, arkadaşça ve yardımsever tutumlarıydı. Özellikle çalıştığım yerde, şeflerle dahi her türlü muhabbeti yapabileceğiniz ve oldukça anlayışlı olan insanların olması biraz da bizim şansımızdı sanırım. Ya da bir benzinlikte alışveriş yaparken hiç tanımadığınız birinin size takılması ve şaka yapması gayet olağan bir durum olsa gerek. Gittiğiniz bölgeye ve işe göre değişkenlik gösterecek olmakla birlikte hayat standartlarının gerçekten yüksek olduğu ve en basitinden alışveriş yaptığınızda gerçekten tatmin oldunuz bir ülke olmasının yanı sıra bir yandan hayatın çeşitli zorluklarına karşı göğüs gerebileceğiniz bir yandan hayatın her türlü eğlencesine kucak açabileceğiniz gerçek bir deneyim.

Kendi adıma çok verimli bir yaz geçirdiğimi söyleyebilirim, bu doğrultuda da imkanı olan herkese tavsiye edeceğim bir programdan bahsediyorum, özellikle de idealsas farkıyla. Başta beni daha da cesaretlendiren Emre abi olmak üzere, Gökçe abla ve bizimle ilgilenen bütün İdealsas çalışanlarına da teşekkür ediyorum.

Eyyüb YILDIRIM

Türk-Alman Üniversitesi, Hukuk

2019 Yılında WAT Programımıza katıldı

ABD, New Hampshire Eyaleti'nde çalıştı

TÜM WORK AND TRAVEL REFERANSLARIMIZI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

22 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

eyyup-yildirim_b294bf75-7849-422c-a16f-1d6d5fd177fc.jpg