Avustralya'da Çalışarak Kira ve Harcamalarımı Karşılayabiliyorum


avustralya'da çalışarak kira ve harcamalarımı karşılayabiliyorum

Tanju Kocamaz

Selamlar

Yaklaşık 11 haftanın sonunda yoğun tempomdan sıyrılıp deneyimlerimi aktarayım. Öncelikle Melbourne doğası parkları toplu taşıma alternatifleri gibi birçok konuda beni fazlasıyla tatmin etti. Tabi hava durumuna ek parantez açmak lazım. 1 günde 4 mevsim yaşayabiliyorsunuz buna hazırlıklı olmanızı öneririm.

İkinci bir husus ise ev kiralama konusu. Avustralya Yaklaşık 2 yıl sonra kapılarını açtığı için ciddi bir yoğunluk var ve özellikle şehir merkezi yani CBD denilen bölgede makul fiyatlara  ev bulmak oldukça zor. Gelmeden hostel/hotel/airbnb bütçenize göre 10 15 günlük iptal edebileceğiniz rezervasyon ile gelmenizi tavsiye ederim. Ben yaklaşık 20 gün hostelde kaldıktan sonra eve çıkabildim.

Okula gelecek olursak okul öğrenci dağılımı açısından biraz problemli Tayland Türk ağırlıklı diyebiliriz. Bunun başlıca sebebi yine pandemide kapıların 2 yıl kapalı olması ve birçok okulun kepenk kapatması. İnanın burada sorun Türklerden ziyade Taylandlılar😁 Anlaşılması zor bir aksanları var hele bir de intermediate altındaki bir kurdaysanız çabuk yükselin😁 Ben şuan intermediatedeyim önümüzdeki ay itibariyle i2 olacağım..

Okul köklü bir okul olmasına rağmen sistem yavaş yavaş oturuyor. Pandemi sonrası alınan bir karar ile şuanda burada süresi belirsiz şekilde full-time çalışma iznine sahibiz. Bu da size bağlı olmakla da beraber rahatlıkla aylık harcamalarınızı ve kiranızı çıkarmanız için yeterli.

Benim İdealsas’la olan sürecime gelirsek 2019 ağustos ayında Gökçe Abla/Hanım ile başlayan sürecimiz 2020 mart ayında tam okula kaydolurken pandeminin çıkmasıyla 2022 nisana kadar uzayan bir süreç oldu. Bu süreçte birçok git geller farklı ülke alternatifleri/fikirleriyle başını birçok kez ağrıtsam da sonuna kadar bana yardımcı oldu evraklarımın bir kısmını askerdeyken gönderdim öyle düşünün. Son etapta İbrahim Bey’in de vize başvuru sürecindeki katkılarıyla mutlu sona ulaştık. Bana bir arkadaşım önermişti, iyi ki önermişti ben de şuan size gönül rahatlığıyla İdealsas’ı öneriyorum.

 

Tanju Kocamaz

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, Makine Mühendisliği

ILSC Melbourne Dil Okulumuzda İngilizce dil eğitimi aldı

Avustralya, Melbourne

 

TÜM DİL OKULU REFERANSLARIMIZI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

AVUSTRALYA'DA EĞİTİM ALAN ÖĞRENCİLERİMİZİN İZLENİMLERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

22 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

tanju-kocamaz_3d225548-d1d1-479d-9a04-4de466723c20.jpg