İrlanda'da 25 Hafta Hem Çalıştım Hem de Dil Eğitimi Aldım


irlanda'da 25 hafta hem çalıştım hem de dil eğitimi aldım

Enes Küçüker

Öncelikle merhaba. Ben Enes. Buraya 25 haftalık eğitim için ATC BRAY'e geldim. İstanbul da çok güzel bir hayatım vardı aslında ama bırakıp geldim. Daha 22 yaşındayım birçok şeyi daha yeni öğrenmeye başlamış iken İrlanda’da Bray şehrine geldim. Bu biraz çılgınlık gibi de görünebilir. Çünkü burası ufak bir sahil kasabı ve iş bulmakta yeni bir ev bulmak kadar zor Bray’de. Ama burayı seçmemim iki sebebi vardı. Ben bir aşçıyım ve 15 yaşımda lise ve üniversitesi okurken bir yandan stajlara gittim bir yandan da çalıştım. Bu da hayatımın dörtte biri yapar.

Birinci sebep ne olursa olsun çalışma hayatım da hiçbir zorluktan kaçmadığım gibi buradan da kaçıp iş bulamam ya da yeni bir ev bulamam diyerek geldim. İkincisi ise İstanbul da yaşıyordum ve kalabalık ortamlardan sıkıldığım için biraz da rahatlamak için burayı seçtim.

Şu an ise yeni bir eve taşındım işlerimi yoluna soktum ve mutluyum. Yani eğer korkuyorsanız size söyleyebileceğim tek bir şey var. Bu hayatta korkularınızla yüzleşmek zorundasınız ve yüzleşmezseniz hayatınız da başına gelebilecek birçok güzel olaydan aslında kaçtığınızı anlamayacaksınız...

Tabi ki de eklemek istediğim son bir şey var sizler için okulda ki hocalarınız ve edineceğiniz arkadaşlarınız genellikle çok sıcak kanlı olacaktır diyebilirim çünkü ben buraya geleli 1 ay oldu ve akşamları sürekli başka ülkeden arkadaşlarım beni dışarıya davet ediyorlar. Seviyeniz onlar için özellikle çok önemli olmuyor çünkü onlarda buraya gelen diğer herkes gibi dil öğrenmek için geliyorlar.
İrlanda’dan selamlar...

Enes KÜÇÜKER

İstanbul Aydın Üniversitesi, Aşçılık ve Mutfak Sanatları

ATC English Bray Dil Okulumuzda İngilizce dil eğitimi aldı

İrlanda, Bray

TÜM DİL OKULU REFERANSLARIMIZI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

22 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

enes-kucuker_ea910f20-b903-4e0c-a30e-133fde3a0558.jpg