FRANSA DİL OKULLARI


Fransa Dil Okulları

Fransızca; Fransa’nın yanı sıra Kanada, Afrika, Belçika ve İsviçre gibi ülkelerde konuşulan prestijli bir dildir. Bu nedenle Fransızca bilmek, kişiye sadece Avrupa’nın kültürel başkentlerinden Fransa’da yaşama şansı sunmaz, aynı zamanda bu ülkelerdeki mesleki ve akademik imkanlardan faydalanma avantajı da sağlar. Peki Fransızca dil eğitimini moda, sanat, gastronomi gibi alanlarda merkezi role sahip olan Fransa’da almanın getireceği faydalar nelerdir?

Fransa’da Dil Eğitimi Almanın Avantajları

Fransa, Fransızcanın ana vatanı olmakla birlikte; tarih, sanat, edebiyat ve mimari gibi alanlarda öncü role sahiptir. Ülkenin sahip olduğu kültürel önem sebebiyle Fransızca günümüzde Birleşmiş Milletler, Avrupa Konseyi ve Avrupa Birliği gibi diplomatik kurumların resmi dili olarak kabul edilir. Dolayısıyla dil eğitimini Fransa’da almanın kişiye sağladığı başlıca artılar arasında bu tür kurumlara yakınlık ve uluslararası etkileşimde bulunma şansı gelir. Fransa dil okullarına katılmanın sağladığı diğer avantajlar ise şunlardır:

  • Dili etkili kullanmak ve doğal ortamında öğrenmek için en iyi lokasyondur,
  • Kültürel miras ve aktivite zenginliği dil eğitimini kolay ve keyifli hale getirir,
  • Dünyanın en prestijli üniversitelerine ve diğer eğitim kurumlarına geçiş şansını artırır,
  • Avrupa ülkelerine seyahate elverişli bir konumdadır,
  • Fransızca konuşulan diğer ülkelere transferi kolaylaştırır,
  • Yüksek uluslararası kariyer fırsatları sunar,
  • Dünya ekonomisinden ve iş dünyasından liderler ile temas kolaylığı sağlar.

Fransa dil eğitim programlarının her biri farklılaşmış ihtiyaçları karşılar. Sizin için optimum imkanları değerlendirme konusunda uzmanlaşmış danışmanlarımız sayesinde hedeflerinize daha kolay ve hızlı ulaşma ayrıcalığı elde edebilirsiniz.

Fransa Dil Okulu Eğitim Süresi

Fransa dil okulu her bütçeye ve tercihe uygun programlar sunar. Paris, Lyon, Rouen ve Nice gibi birçok kentte devam eden programlar; aynı zamanda genel, ileri seviye, akademik ve mesleki olmak üzere kişisel hedeflere göre düzenlenmeye elverişlidir. Standart bir dil eğitimi haftalık ortalama 20 ders saatinden oluşur ve 2 ila 36 hafta devam edebilir. Daha yoğun programlara katılan kişiler ise haftalık 30 saatlik ders planına tabi tutulur. Dolayısıyla Fransa’da aldığınız Fransızca dil eğitimi programının yoğunluğunu ve süresini kendi şartlarınıza uygun hale getirebilirsiniz.

Fransa’da Konaklama ve Vize

Fransa dil eğitimi konaklama ve vize başvurusu gibi temel gereksinimleri de kapsar. Alınan eğitim vizesi, ülkede 3 aydan 1 yıla kadar yasal olarak kalma şansı tanır. Ayrıca Schengen Bölgesi’ndeki diğer ülkeleri ekstra vize gereksinimi olmadan gezme imkânı sunar.

Fransızcayı ilk kez öğrenen kişiler için en cazip konaklama seçenekleri aile yanı konaklama ve öğrenci yurtlarıdır. Temel Fransızca dil yeterliliği olan veya bir süredir ülkede dil eğitimi alan kişiler ise apart odalar veya paylaşımlı evler gibi daha esnek konaklama imkanlarına yönelebilirler.

Siz de Fransa’da hem kültürel birikiminizi artırmak hem de dil yeterliliğinizi pekiştirerek kariyer planlarına yaklaşmak isterseniz, başvurunun her adımında size rehberlik edecek danışmanlarımıza hemen ulaşabilirsiniz.

fransada-dil-egitimi_72e121da-223f-4faf-8ca7-10a6b39d38ae.jpg

Güncelleme: 21.03.2024

Fransa Dil Okulu

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

Bana Özel Kampanyalı Dil Kursu Araştırılmasını İstiyorum

Uzman yurtdışı eğitim danışmanlarımızın size en uygun ülke, şehir, okul ve program seçenekleri ile ücretsiz vize danışmanlığı sunması için hemen tıklayınız!

Teklif İste

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

22 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Yurtdışı İndirimli Dil Okulları

%50'ye Varan Güncel İndirimler ile Kampanyalı Dil Okullarımız

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

Heyecan Verici 12 Ülkede Eğitim Alın

Eğitiminiz için Aşağıdaki Popüler Ülkelerden Birini Seçin ve İdealsas ile Yurt Dışı Deneyiminize Şimdi Başlayın