AMERİKA' DA LİSE


Amerika'da lise eğitimi boyunca Amerika'da geçireceğiniz zaman diliminde hayatınıza farklı açılardan bakabilecek, ailenizden uzak bir yerde kendi ayaklarınızın üzerinde kalabilecek, değişik görüş ve inançlara saygılı olmayı öğrenecek ve ufkunuzu genişletebileceksiniz. Aynı zamanda farklı bir kültürü ve yaşam tarzını tanıyacak, yeni arkadaşlıklar kuracaksınız. İngilizcenizi ana diliniz kadar iyi konuşabilme şansını elde edeceksiniz. Başarının en önemli şartı olan kişisel güven duygusunu öğreneceksiniz. Yüksek kalitede bir eğitim sisteminin işlendiği Amerika'da, tüm okullarda olduğu gibi liseler de üstün eğitim olanaklarıyla göz doldurmaktadır. Bununla beraber Amerika'daki özel okullar sayesinde ülkedeki en ünlü üniversitelere gidebilme şansına kavuşacaksınız. Yalnız devlet okullarına girmek belirli şartlara bağlıdır. Bununla beraber, dilerseniz Amerika'da çeşitli kolej ve devlet okullarına 1 yıl lise değişim yılı ile katılabilirsiniz. Başarılı olan öğrenciler dilerlerse eğitimlerine Amerika'da devam edebilirler. Bu sayede Amerikan eğitim sistemine entegre olarak, dünyanın en iyi üniversitelerine girebilme şanslarını arttırabilirler. Aşağıda eğitim alabileceğiniz tüm Amerika liselerini görebilirsiniz.

Başvurular Tarihleri
Ağustos ayında başlayacak programa başvurular önceki Nisan ayında, Ocak'ta başlayacak olan programa başvurular ise önceki Ekim ayında sona erer. Başvurular Mart ayına kadar yapılmalıdır. Erken başvuru uygun aile bulunmasını kolaylaştırır. 

Lise Başlangıç Tarihleri
Program Ağustos ve Ocak aylarında başlar. 

Başvuru Koşulları
• 15–19 yaşları arasında olmak
• İlköğretim son sınıfta veya lisede öğrenci olmak
• ABD'de lise eğitimi alabilecek seviyede İngilizce bilgisine sahip olmak
• Öğrencinin ilköğretimde dersleri başarı ile vermesi
• Not ortalamasının en az 2,5 olması

Amerika'da Lise Süresi
Program Amerika'da lise eğitimin başladığı tarihlerde, her yıl Ağustos ve Ocak aylarında başlamakta, öğrencinin tercihine göre 5 veya 10 ay sürmektedir.

Devlet Liseleri
Okul dönemleri, 5 aylık sömestr ve 3 aylık dönemlere ayrılmıştır. Bazı zorunlu dersler vardır ve bunların saatleri öğrencinin isteğine göre ayarlanabilmektedir. Devlet okullarından mezun olunduğunda diploma alınmaz. 

Özel Liseler
Özel liselerin devlet liselerinden en büyük farkı, eğitim tamamlandığı takdirde “lise diploması” verilmesidir. Özel liselerde okul dışında, pek çok sosyal etkinliğe katılınabilir. Sınıfların kapasitesi devlet okullarına göre daha azdır ve verimli bir eğitim ortamı vardır. Özel okullar kendi aralarında 3’e ayrılmaktadır;
• Cemaat okulları: Kişilik gelişimi gibi daha çok insani eğitim üzerine yoğunlaşmış okullardır. (Bizdeki askeri liseler gibi) Bu okullarda yatılıdır.
• Gündüz okulları: Gündüz okullarında yatılı okuma seçeneği yoktur. Ancak bu okullarda pek çok aktivite ve eğlenceli program düzenlenebilmekte ve öğrencilerin boş vakitlerini eğlenceli bir şekilde geçirebilmeleri sağlanmaktadır.
• Elit özel okullar: Son teknolojiyle donatılmış okullarda sanat eğitimi verilmektedir. Bu liselerden mezun olanlar, Amerika’nın en iyi üniversitelerine girebilmektedirler. 

Amerika'da Lise Değişim Programı
Lise değişim programına aşağıda belirtilen öğrenciler katılabilir;
• Ortaokul son sınıfta okuyanlar,
• Lise ara sınıflarda okuyanlar,
• Lise son sınıfta olanlar.
Eğitim alınan yılın fark derslerinin verilmesi Türkiye'de kabul edilmektedir. Bu sebeple öğrencinin sene kaybetmesi olasılığı önlenmiş olur. 

Amerika'da lise eğitimi artık size çok uzak değil! Amerika lise fiyatları ve Amerika lise ücretleri aşağıdadır! 

-
amerikada-lise_4620dfa9-66b3-4beb-b570-11255619c0c4.jpg

Hangi Okulda Eğitim Almak İstersiniz ?

İdealsas Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

-

  • AMERİKA
  • SEATTLE

-

  • AMERİKA
  • PLEASANT HILL

-

  • AMERİKA
  • NEW YORK

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

Bana Özel Kampanyalı Dil Kursu Araştırılmasını İstiyorum

Uzman yurtdışı eğitim danışmanlarımızın size en uygun ülke, şehir, okul ve program seçenekleri ile ücretsiz vize danışmanlığı sunması için hemen tıklayınız!

Teklif İste

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

22 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Yurtdışı İndirimli Dil Okulları

%50'ye Varan Güncel İndirimler ile Kampanyalı Dil Okullarımız

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

Heyecan Verici 12 Ülkede Eğitim Alın

Eğitiminiz için Aşağıdaki Popüler Ülkelerden Birini Seçin ve İdealsas ile Yurt Dışı Deneyiminize Şimdi Başlayın