İRLANDA DİL OKULLARI


İrlanda Dil Okulu

50’den fazla dil okuluna sahip olan İrlanda hem sosyal yaşamın seviyesi hem de doğal güzellikleri ile kusursuz bir deneyim vadeder. Hem büyük kentlerde hem de küçük kasabalarda yer alan dil okulları, her yıl dünyanın farklı noktalarından binlerce öğrenci ağırlar. Ayrıca ülkenin ana dilinin İngilizce olması, öğrencilere pratik yapmak için muazzam bir fırsat yaratır. Peki İrlanda’da dil eğitimi almanın avantajları nelerdir ve İrlanda’da dil eğitimi alan öğrenciler en çok hangi konaklama seçeneklerini tercih eder?

İrlanda Dil Okullarının Sunduğu Avantajlar

İrlanda, tümü denetlenmekte olan sayısız dil okuluna ev sahipliği yapar. Her bir İrlanda dil okulu yüksek eğitim standartlarına sahiptir ve öğrencilerin farklı ihtiyaçlarına ya da beklentilerine karşılık verir. İrlanda’da dil eğitiminin öne çıkan diğer avantajları ise şunlardır:

  • Deneyimli ve nitelikli eğitmen seviyesi, modern ve teknolojik imkanlar bakımından dünyanın en iyi ülkelerinden biridir,
  • Pek çok Avrupa ülkesine göre uygun maliyetlidir,
  • 25 hafta ve üzeri dil programlarında tüm öğrencilerin yarı zamanlı çalışma imkânı bulunur; dil eğitimi tamamlandıktan sonra ise tüm öğrenciler 8 hafta boyunca tam zamanlı olarak çalışabilir,
  • Dünyanın en güvenli ülkelerinden biridir,
  • Yıl boyu katılabileceğiniz çok sayıda kültürel aktiviteye ev sahipliği yapar,
  • Mükemmel bir doğaya sahiptir,
  • Farklı milletlerden insanlarla tanışma ve uluslararası kariyer fırsatları yakalama imkânı sunar.

Ayrıca İrlanda çok kalabalık olmayan dil eğitimi sınıfları ile dikkat çeker. Bunun nedeni dil okulu sayılarının fazla olmasıdır. Dolayısıyla daha konforlu bir ortamda dil eğitimi almak mümkün hale gelir.

İrlanda Dil Eğitimi Programları

Genel İngilizce, uluslararası öğrencilerin İrlanda’da en çok tercih ettiği programdır. İş İngilizcesi ve akademik İngilizce için de benzer şeyler söylenebilir. İrlanda’da IELTS ve CAE gibi sınavlara hazırlanmak içinse buna yönelik olarak eğitim veren eğitim kurumlarını tercih etmeniz mümkündür.

İrlanda’da bu programların hepsine başvurabileceğiniz başlıca şehir, İrlanda’nın başkenti Dublin’dir. Yine İrlanda’nın kültürel olarak ve doğal zenginlikler bakımından popüler kentlerinden olan Limerick, Galway ve Cork da dil eğitimi alabileceğiniz bölgeler arasında.

İrlanda Dil Eğitimi Vizesi ve Konaklama

En az 15 saatlik dil eğitim programı almış olan öğrenciler, en fazla 90 günlük seyahat imkânı tanıyan C tipi vize alabilir. Eğitim programı 25 hafta ya da daha fazla olan öğrenciler ise D tipi vize başvurusu yapmalıdır. Vize merkezleri aracılığıyla yapılan başvurular genellikle 10 ila 15 günlük bir sürede sonuçlanır.

İrlanda dil eğitimi alan öğrenciler arasında en popüler konaklama seçeneği, İrlandalı ailelerin yanında kalmaktır. Paylaşımlı evlerde ya da oteller de kalmak, genellikle daha pahalı konaklama seçenekleridir. Ayrıca sınırlı kontenjana sahip olan okul yurtları da tercih edilebilir. Eğer siz de başvuru sürecinizi kolaylaştırmak, evrakların hazırlanmasından vize başvurularına kadar tüm süreci bir danışmanla yönetmek isterseniz, hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz.

irlandada-dil-egitimi_5d138f98-0ce3-4d7c-8533-84b55c31bd89.jpg

Güncelleme: 21.03.2024

İrlanda Dil Okulu

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

Bana Özel Kampanyalı Dil Kursu Araştırılmasını İstiyorum

Uzman yurtdışı eğitim danışmanlarımızın size en uygun ülke, şehir, okul ve program seçenekleri ile ücretsiz vize danışmanlığı sunması için hemen tıklayınız!

Teklif İste

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

22 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Yurtdışı İndirimli Dil Okulları

%50'ye Varan Güncel İndirimler ile Kampanyalı Dil Okullarımız

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

Heyecan Verici 12 Ülkede Eğitim Alın

Eğitiminiz için Aşağıdaki Popüler Ülkelerden Birini Seçin ve İdealsas ile Yurt Dışı Deneyiminize Şimdi Başlayın