İSPANYA' DA ÜNİVERSİTE


İspanya'da devlet Üniversitelerinin yanısıra özel üniversiteler de mevcut olup, üniversitelerin eğitim dili genellikle İspanyolca'dır. Ancak, vakıf üniversitelerinde eğitim dili İngilizce olan programlar da bulunmaktadır. Yüksek öğrenimdeki öğrencilerin %95'i üniversitelerde öğrenim görürler. Geri kalan %5'lik bölüm ise ya üniversite denginde fakat özel yapısı gereği üniversite sayılmayan öğrenim kurumlarında (Yüksek Sanat öğrenimi veya Yüksek Askeri öğrenim); ya da yüksek düzeyde mesleki öğrenim yapan kurumlarda eğitim alırlar. 

Bu kurumların bazıları mezunlarına üniversite derecesi ayarında sertifika verir. İspanya'daki üniversitelerde eğitim alabilmek için yabancı öğrencilerin yerine getirmesi gereken bazı önkoşullar vardır. Öncelikli olarak, öğrenciler mezun oldukları orta öğretim kurumundan aldıkları diplomanın İspanya'daki üniversiteye giriş için İspanya'ya denk olduğunu teyit ettirmelidirler. Denklik onayını verecek kurum, Madrid'deki İspanya Eğitim, Sosyopolitik ve Spor Bakanlığı'dır.Teyit için gereken belgeleri, İstanbul'daki İspanya Büyükelçiliği ya da Ankara'daki Başkonsolosluk aracılığıyla iletebilirsiniz. Teyit alan öğrenciler Selectividad (PAAU) sınavına ( İspanya'nın üniversiteye giriş sınavı)girmelidir. İki çeşit Selectividad sınavı bulunmaktadır; LOGSE (Ley de Ordinación General del Sistema Educativo) ve EEC'dir. Sözkonusu sınav İspanya Üniversiteleri ve Uzaktan Eğitim birimleri tarafından düzenlenen bir sınav olup , koşulları, yeri, zamanı, ücreti ve ödeme şekilleri ile ilgili bilgiye internet sitesinden ulaşılabilirsiniz.Öğrencinin sınavda aldığı sonuç ile lise notlarının ortalaması, sınav notunun %60'ı notlarının da %40'ı alınarak hesaplanır. Her üniversite, programları ve bölümleri için en düşük puanı kendi açıklar. Öğrenciler de puanlarının tutması koşulu ile başvurularını yapabilirler.

Aşağıda eğitim alabileceğiniz tüm İspanyol üniversitelerini görebilirsiniz.

İspanya'da lisans eğitimi artık size çok uzak değil! İspanya üniversite fiyatları ve İspanya üniversite ücretleri aşağıdadır!

ispanyada-universite-egitimi_22a285ec-659e-4a70-aa3c-fe9358f6aa22.jpg

Hangi Okulda Eğitim Almak İstersiniz ?

İdealsas Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

Bana Özel Kampanyalı Dil Kursu Araştırılmasını İstiyorum

Uzman yurtdışı eğitim danışmanlarımızın size en uygun ülke, şehir, okul ve program seçenekleri ile ücretsiz vize danışmanlığı sunması için hemen tıklayınız!

Teklif İste

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

17 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Yurtdışı İndirimli Dil Okulları

%50'ye Varan Güncel İndirimler ile Kampanyalı Dil Okullarımız

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

Heyecan Verici 12 Ülkede Eğitim Alın

Eğitiminiz için Aşağıdaki Popüler Ülkelerden Birini Seçin ve İdealsas ile Yurt Dışı Deneyiminize Şimdi Başlayın