AVRUPA ÜNİVERSİTELERİNDE LİSANS TAMAMLAMA, DİKEY GEÇİŞ, TRANSFER


Türkiye’de lise eğitiminden sonra direkt geçiş hakkı olan ön lisans bölümleri her yıl binlerce öğrenciye ev sahipliği yapmaktadır. Ön lisans eğitimleri bittikten sonra DGS (Dikey Geçiş Sınavı) sınavına girerek 2 yıllık ön lisans eğitimlerini, 4 yıllık lisans eğitimine tamamlamak isteyen öğrenciler genelde açıkta kalmaktadır. Bunun sebebi ise mezun olan ön lisans öğrenci sayısı ile 4 yıllık dikey geçiş için açılan kadro sayısı arasındaki kocaman uçurumdur. Bugünün şartları ile değerlendirdiğimizde, 4 yıllık üniversite biten mezunlar dahi işsizken, ön lisans eğitimi alan öğrenciler için durum daha da zor hale gelmektedir. Peki ön lisans eğitiminizi herhangi bir sınava girmeksizin lisans eğitimine yurtdışında tamamlayabilirsiniz deseydik tepkiniz ne olurdu? DGS sınav puanınıza ya da mezuniyet puanınıza bakılmaksızın, Türkiye’deki 2 yıllık eğitiminizi, yurtdışında 4 yıllık lisans eğitimine tamamlayabilirsiniz. Hem de sene kaybetmeden! Almanya'da Üniversite başlığında eğitim alabileceğiniz tüm Alman üniversitelerini görebilirsiniz.

Avrupa'da Lisans Tamamlama veya Dikey Geçiş için En İdeal 

 

Almanya’da 278 Üniversite bulunmakta olup bunların genelinde ya harç ücreti yoktur ya da olanlarda ise kanunen maximum 500 Euro’yu geçemez. O halde her Üniversite öğrencisine yaz stajı yaptıkları kurumlar tarafından, hatta son senelerinde çalışma kontratları sunulmaktadır. Türkiye’de 3 Milyon İşsiz 4 yıllık Lisans Mezunu varken siz halen DGS sınavına girip 2 Yıl daha okuyup bu 3 Milyon işsiz Üniversiteli işsizler kervanına na mı katılmak istersiniz? yoksa Mezun olur olmaz Avrupa’da Minimum 2.500 Euro maaşla çalışmak’ mı istersiniz ? Seçim sizin! Türkiyede DGS sınavı ile kendi bölümünüzü veya yakın bir blümü tercih edebiliyorken Almanyada Tıp ve Hukuk HARİCİ tüm bölümlere geçebiliyorsunuz. Yüksek Lisansta ALES Şartı aranmamaktadır, Yüksek Lisansa kabul barajı GANO puanınızın m inimum 2.70 olması gerekmektedir. 2.70 ortalamanın altında olan adaylara ek 5 ders verilip devamında Yüksek Lisans başlatılmaktadır. Almanya’da Eğitim dili Almanca ve İngilizcedir, Kabul aşamanızda Dil kursu eğitiminizi dilerseniz Türkiye’de alabilirsiniz dilerseniz Almanya’da. Almanyadaki dil kursları hakkında İdealsas olarak size yardımcı oluyoruz. Alman nüfusu yaşlı ve nüfusu epey az olan gençler de işsizlik maaşına kanaat ettikleri için Üniversitede okuma oranları epey düşüktür. Bu sebeple yurt dışından Üniversite eğitimi için gelen öğrencilere, mezuniyetlerinden itibaren hemen atama ve işe yerleştirme yapılmaktadır. Alman Devleti öğrenciliğiniz esnasında ailenize yük olmamanız için size iş vermektedir. Burada Alman Devletinin asıl amacını şöyle ifade edebiliriz. Normalde Almanya’da yaşayan vatandaş veya çalışma izinli bir birey 1 yıl sigortalı çalışır ve işten ayrılırsa devlet ona iş bulana kadar her ay minimum 1,300 Euro + Sosyal masraf ödemek zorunda kaldığı için, Üniversite öğrencileri mezun olduktan sonra işsizlik maaşı alıp devlete yük olmasın diye sizi öğrencilik hayatınız esnasında çalışma hayatına  yönlendirmektedir. Ayrıca Alman Devleti öğrenciliği esnasında Ailesine maddi yük olan öğrencinin okul bittikten sonra da devlete yük olacağı mantığı ile bir anlamda önlem almakta, öğrencilik esnasında çalışma hayatını benimsemesini ve adaptasyon kazanmasını sağlamaktadır.

Sizden Kayıt için 4 belge istenir;
1-) Ön lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesi, (Almanca veya İngilizce tercümeli )
2-) Lise diploması fotokopisi,  (Almanca veya İngilizce tercümeli )
3-)Transcript, (Almanca veya İngilizce tercümeli )
4-) ÖSYM yerleşti belgeniz. (Almanca veya İngilizce tercümeli )
Bu belgelerin sahte olup olmadığını kontrol etmek amaçlı Alman Devleti Türk makamlar ile teyit yazışması yapar bu araştırma için sizden sözleşme karşılığı bir hizmet bedeli alınmaktadır. Bunun dışında sizden hiçbir kayıt ve harç ücreti ALINMAYACAĞI Resmi sözleşmemiz’de yazmaktadır.

Alman Eğitim Bakanlığından gelecek olan kabulünüz, Almanya’daki 278 Üniversite için geçerlidir. Şöyle ki; Türkiye’de Üniversite sınavından aldığınız puana göre okul tercihi yaparsınız, yani okul sizi seçer. Almanya’da ise; öğrenci dilediği okulu kendi seçer. Almanya’ya gittiğinizde ilk 5 ay ile 10 ay arası dil kursuna tabi tutulursunuz bu arada tüm Alman Üniversitelerini bizzat kontrol edebilir ve dil kursunuzdan sonra size uygun dilediğiniz Üniversiteye yerleşirsiniz. Türkiye’de İlkokuldan itibaren Ortaokul, Lise, Üniversitede 14 yıl İngilizce eğitimi aldığınız halde çoğu öğrenci 140 kelime İngilizce bilmemektedir. Bu sebeple bir dil ancak kendi ülkesinde öğrenilir ve Almanya’da dil kursunun saati 2 Euro’dur.

Yurtdışında lisans tamamlama, Avrupa üniversitelerine dikey geçiş ve Avrupa üniversitelerine transferde daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçiniz.   

avrupada-lisans-tamamlama_4dbd145c-9d42-4102-9f91-2a2c0eeb5367.jpg

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

Bana Özel Kampanyalı Dil Kursu Araştırılmasını İstiyorum

Uzman yurtdışı eğitim danışmanlarımızın size en uygun ülke, şehir, okul ve program seçenekleri ile ücretsiz vize danışmanlığı sunması için hemen tıklayınız!

Teklif İste

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

22 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Yurtdışı İndirimli Dil Okulları

%50'ye Varan Güncel İndirimler ile Kampanyalı Dil Okullarımız

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

Heyecan Verici 12 Ülkede Eğitim Alın

Eğitiminiz için Aşağıdaki Popüler Ülkelerden Birini Seçin ve İdealsas ile Yurt Dışı Deneyiminize Şimdi Başlayın