KANADA' DA ÜNİVERSİTE


Hem İngilizcenin, hem de Fransızcanın resmi dil olduğu masmavi göller ve yemyeşil ormanlarla bezeli Kanada bir göçmen ülkesidir. Farklılığa dayanan çok kültürlülük üzerine teşvik edici politikalar uygulanır. Dünyanın hemen hemen bütün etnik grupları Kanada'da temsil edilir. Kanada, son yıllarda dil eğitimi için ideal tercihlerden biri olmaktadır. Bununla beraber Kanada'da dünya standartlarının çok üstünde bir lisans eğitimi sunulmaktadır. Özellikle sahip olduğu kozmopolit yapısıyla beraber Kanada'ya eğitim almak için gelen yabancı öğrencilerin akademik çevreye intibak etmelerine yardımcı olmak üzere düzenlenmiş özel hizmetler sunulmaktadır. Sınıflar yüksek teknolojiyle donatılmış ve eğitim sistemi en son geliştirilen tekniklere dayanan Kanada'da üniversiteler ve üniversite düzeyinde olan ancak eğitim süresi 2 yıl olan sanat-teknik okulları bulunmaktadır. Yüksekokul diyebileceğimiz bu okullar, teknoloji ve sanat üzerine eğitim vererek, eğitim süresinin sonunda öğrenciye sertifika imkânı vermektedirler. Bu okulları bitirdikten sonra 4 yıllık üniversitelere geçiş mümkün olabilmektedir. Genel olarak Kanada'da özel olsun devlete ait olsun tüm eğitim kurumlarında kalite aynıdır. Bunun dışında okurken bir yandan da çalışabilirsiniz. Okul tarafından öğrencilerle, kampus içerisinde çalışma yönünde bir anlaşma yapılabilmektedir. Bir diğer seçenek staj yapmanızdır. Ders saatleri dışında çeşitli işlerde, kampus dışarısında çalışarak staj yapabilirsiniz. Aşağıda eğitim alabileceğiniz tüm Kanada üniversitelerini görebilirsiniz.

Kanada Eğitim Sisteminin Göze Çarpan Özellikleri
➥  Kanada'daki okullarda dersler ezber sistemine dayanmaz. Soru-cevap şeklinde işlenen derslere öğrencilerin aktif katılımı sağlanır.
➥  Akademik yıl Ağustos ya da Eylül'de başlar, Mayıs ya da Haziran ayında da sona erer.
➥  Bir dönemde en fazla 15 kredilik ders seçilebilir.
➥  Öğrenciler gördükleri derslerden sınava tabi tutulurlar. 

Kanada'da Lisans Tamamlama
Lisans tamamlama, üniversitelerin kabul koşullarına göre farklılıklar göstermektedir. Bu nedenle önlisans tamamlama 2, 3 ve hatta sıfırdan başlamış gibi 4 yıl dahi olabilir. Lisans tamamlamak için gereken belgeler genel olarak şu şekildedir;
- Ön Lisans diploması, İngilizce değilse yeminli tercüman ile çevirisi ve noter tasdiki
- Daha önce alınmış olan derslerin görüldüğü iki senenin not dökümü (transkript). Eğer İngilizce değilse yeminli tercüman ile çevirisi
- 2 adet akademik referans mektubu,
- İngilizce yeterlilik seviyesini gösteren resmi IELTS ya da TOEFL sonucu

Türkiye'den Kanada Üniversitelerine Transfer İmkânları
Eğer öğrenci üniversite kabulünde gereken koşulları sağlayamıyorsa bir diğer seçenek olarak üniversite transferini düşünebilir. Kanada'daki üniversiteler de Türkiye'dekiler gibi 4 yıllık olmakla beraber farklı olarak ilk iki yılda seçilmiş bölümle ilgili sadece genel ve kültür dersler verilmektedir. Bu yüzden, eğer öğrencinin not ortalaması iyi olursa daha sonraki iki yıl için istediği bölüme geçme şansı vardır. Kanada'ya transfer olmak isteyen öğrenci, Türkiye'de almış olduğu derslerini bağımsız bir derecelendirme ajansına göndermesi ve aldığı derslerin kredilerinin değerlendirilmesi (credit evolution)" yapılması gerekmektedir. Transfer kararı bunlara göre verilmektedir.

Kanada'da Burslu Eğitim, Kanada Üniversiteleri, Kanada'da Lisans, Lisansüstü ve Dil Eğitimleri, Kanada'da Çalışma İmkanı, Kanada'da Yaşam Masrafı ve Kanada'da Öğrenci Olmak hakkında çok daha fazla bilgiyi aşağıdaki Kanada'da Eğitim sayfamızda bulabilirsiniz.

Kanada'da lisans eğitimi artık size çok uzak değil! Kanada üniversite fiyatları ve Kanada üniversite ücretleri aşağıdadır!

kanadada-universite_f03f316c-b146-45a8-a08a-7ceeaf082d3f.jpg

Hangi Okulda Eğitim Almak İstersiniz ?

İdealsas Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

-

 • KANADA
 • WINDSOR

-

 • KANADA
 • VANCOUVER

-

 • KANADA
 • TORONTO

-

 • KANADA
 • TORONTO

-

 • KANADA
 • TORONTO
İNDİRİMLİ
TORONTO SCHOOL OF MANAGEMENT

%50 İndirim Var!

 • KANADA
 • TORONTO

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

Bana Özel Kampanyalı Dil Kursu Araştırılmasını İstiyorum

Uzman yurtdışı eğitim danışmanlarımızın size en uygun ülke, şehir, okul ve program seçenekleri ile ücretsiz vize danışmanlığı sunması için hemen tıklayınız!

Teklif İste

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

17 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Yurtdışı İndirimli Dil Okulları

%50'ye Varan Güncel İndirimler ile Kampanyalı Dil Okullarımız

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

Heyecan Verici 12 Ülkede Eğitim Alın

Eğitiminiz için Aşağıdaki Popüler Ülkelerden Birini Seçin ve İdealsas ile Yurt Dışı Deneyiminize Şimdi Başlayın