İNGİLTERE DİL OKULLARI


İngiltere Dil Okulu

İngiltere’nin dil eğitimi için en çok tercih edilen ülke olmasının en temel nedeni, dünyanın en iyi eğitim kurumlarının burada bulunuyor olmasıdır. İngiltere yalnızca eğitim açısından değil, aynı zamanda sosyal çevre bakımından da önemli fırsatlar sunar. Eğitim kurumlarının sayısının çok fazla olması, farklı beklentilere karşılık veren okulları bulmayı kolaylaştırır. Eğitim süresi 2 hafta ile 36 hafta arasında değişir. Peki İngiltere’de dil eğitimi ne gibi avantajlar sunar ve konaklama seçenekleri nelerdir?

Dil Eğitimi İçin Neden İngiltere?

Dil eğitimi İngiltere’de almanın en temel avantajı ana dilin İngilizce olmasıdır ve bu da tüm öğrencilere bol bol pratik yapma imkanı sunar. Hem diğer öğrenciler ve yerel halkla sohbet etmek hem de günlük yaşam ihtiyaçlarını karşılamak için İngilizce konuşmak zorunda kalırsınız ve bu da dil becerilerinizin gelişmesini sağlar. İngiltere’de dil eğitimi almanın öne çıkan diğer avantajları ise şunlardır:

  • Tüm eğitim kurumları British Council tarafından denetlendiği için her birinin eğitim standardı yüksek seviyededir,
  • Farklı bütçelere uygun farklı eğitim programları bulunabilir,
  • Tarihi ve kültürel olarak zengin bir ülkedir,
  • Uluslararası arkadaşlıklar kurmak ve uluslararası kariyer fırsatları yakalamak hiç de zor değildir,
  • Güvenli bir ülkedir ve ulaşım imkanları kolaydır,
  • Farklı konaklama seçeneklerinden yararlanmak mümkündür.

İngiltere dil eğitimi almadan önce öncelikle ihtiyaçlarınızı ve hedeflerinizi, sonrasında da bütçenizi belirlemeniz seçim yapmanızı kolaylaştırır. Farklı dil okullarını ve programlarını araştırabilir, öğrenci yorumlarını inceleyebilir ve danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

İngiltere Dil Eğitimi Programları

Genel İngilizce ve akademik İngilizce, İngiltere dil okullarında en çok tercih edilen programlardır. Bununla birlikte yoğun programlar ya da yarı yoğun programlar da tercih edilebilir. Kariyer hedefleri olan öğrenciler mesleki İngilizce programlarına da yönelebilir. İngilizce öğretmenleri için sertifika programları, IELTS ve TOEFL gibi sınavlara hazırlık kursları ve 11 ile 19 yaşlar arasındaki öğrenciler için yaz kursları da yine İngiltere dil okullarında düzenlenmektedir. Öğrenciler kendi hedeflerine göre bu programlardan birini tercih edebilir.

İngiltere’de Konaklama ve Vize

Aile yanı konaklama seçeneği İngiltere’de dil eğitimi alan öğrencilerin en çok tercih ettiği konaklama türüdür. Bunun nedeni okul yurtlarının kontenjanlarının sınırlı sayıda olması nedeniyle hemen doluyor olmasıdır. Ayrıca öğrencilerin bir arada konaklayabileceği gibi kiralık evler de bir konaklama alternatifi olarak değerlendirilebilir.

Eğitim süresi 6 aydan kısa olan öğrenciler Visitor Route olarak adlandırılan kısa dönem öğrenci vizesine, 6 ile 11 ay arası eğitim görecek öğrenciler ise Short Term Student olarak adlandırılan bir diğer kısa dönem öğrenci vizesine başvurmalıdır.

Eğer siz de size uygun İngiltere dil okulu seçimi, evrakların hazırlanması, uçak bileti ve sağlık sigortası gibi prosedürlerin yerine getirilmesi gibi konularda bir danışmanla çalışmak isterseniz, hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz.

ingiltere-dil-okullari_3d8b52a8-3043-4d47-863c-b63877c414a2.jpg

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

Bana Özel Kampanyalı Dil Kursu Araştırılmasını İstiyorum

Uzman yurtdışı eğitim danışmanlarımızın size en uygun ülke, şehir, okul ve program seçenekleri ile ücretsiz vize danışmanlığı sunması için hemen tıklayınız!

Teklif İste

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

22 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Yurtdışı İndirimli Dil Okulları

%50'ye Varan Güncel İndirimler ile Kampanyalı Dil Okullarımız

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

Heyecan Verici 12 Ülkede Eğitim Alın

Eğitiminiz için Aşağıdaki Popüler Ülkelerden Birini Seçin ve İdealsas ile Yurt Dışı Deneyiminize Şimdi Başlayın