6 Hafta Stafford House Londra'da Genel İngilizce Dil Eğitimi Aldım


6 hafta stafford house londra'da genel ingilizce dil eğitimi aldım

Yusuf Küçükerkan

Başlarken “İdealsas Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı’na” çok teşekkür etmek istiyorum, onların titiz gayretleri sonucunda doğru bir okula geldim. 23 Ocak – 02 Mart tarihleri arasında 6 Hafta Stafford House School of English Londra Şubesinde Genel İngilizce Dil Eğitimi aldım. İngiltere’yi (Londra) seçtim çünkü İngilizcenin en güzel konuşulduğu yerin burası olduğuna inanıyorum.

Kaldığım kısa süre içerisinde (6 hafta) dinamik, çok aktif bir yaşamla karşılaştım Londra’da. Holborn metrosundan giren ve çıkan insanların koşturmaları, ortalama 3’er dakikada bir gelen metro, nereye bakarsanız bakın çift katlı otobüsleri, hem sabah hem de öğleden sonra basılıp dağıtılan ücretsiz mini gazeteleri, en ufak ayrıntıların bile dikkat edilip göze alındığı İngiliz mimarisiyle donatılmış caddeleri, farklı kültürden insanların bir arada yaşayıp değişik renkler sergilemelerinden oluşan kozmopolit bir yaşam. İnsanları gayet kibar ve nazik örneğin bir insana yanlışlıkla dokunsanız sizin ilk başta ona özür dilemeniz beklenirken o kişiden ilk önce “sorry” kelimesini duymanız. Herhalde Kebabın Türkiye’den daha meşhur olduğu yer. Hemen hemen her yerde Türk restorandı ve bakkalı bulmak mevcut. Yaşam standardı pahalı bir ülke. Eğer Türkiye’yle kabaca bir fiyat kıyaslaması yaparsak fiyatların 2 katı civarında olduğunu söyleyebilirim. Buna rağmen oluşan pazardaki rekabet sayesinde ve araştırmalarınız sonucunda neyi nereden nasıl ve ucuz bir şekilde alabilmeniz mümkün. İnternet alışverişin halk arasında yaygın olduğu bu ülkede her türlü alışverişi internetten daha ucuza alabilirsiniz.

Malumunuz ilkokuldan beri bizlere İngilizce öğreniriz bu süreç üniversite son sınıfa kadarda sürebilir. Fakat iki üç cümleyi seri şekilde kurup etkin iletişim kurmakta zorlanırız. Bu gayet normaldir. Dil öğrenmenin de belli bir safhaları vardır ve bunlardan en iyisi de dilin kullanıldığı yerde halkın içinde kültürüyle öğrenmektir. Eğer İngilizceyi bildiğinize inanıyor ve kendinize güveniyor olsanız bile bence yut dışında bir deneyim kazanmanız, yeni değişikliklere olanak sağlamanız açısından bir de deplasmana çıkmayı tavsiye ederim. Görebileceğiniz bir yenilik, değişik bir fikir, tanışacağınız kişilerdeki azim kararlılık sizin ilerideki yaşamınızın şekillenmesinde etkin rol oynayabilir.

Okula gelince, muhtelif fiyatlarda okul bulmanız mümkün. Fakat benim gibi eğer süreniz kısıtlı ise ve kaliteli bir eğitimi iyi bir kadrodan, modern sistemlerle donatılmış akıllı sınıflarından ve tertemiz bir ortamdan almak istiyorsanız gerçekten Stafford House College doğru bir adres derim.

Yusuf KÜÇÜKERKAN

Fatih Üniversitesi, İşletme

Stafford House School of English Londra Dil Okulumuzda İngilizce dil eğitimi aldı

İngiltere, Londra

TÜM DİL OKULU REFERANSLARIMIZI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

22 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

yusuf-kucukerkan_b243ac16-e61d-4b80-8d82-5a9398d3ee39.jpg