Kaplan Cambridge Dil Okulunda 12 Hafta Dil Eğitimi Aldım


kaplan cambridge dil okulunda 12 hafta dil eğitimi aldım

Yusuf Temizcan

Merhabalar,

Ekim 2021 ile Ocak 2022 tarihleri arasında toplam 12 hafta süreyle İngiltere'nin Cambridge şehrindeki Kaplan International School'a İngilizce eğitimi almak için gittim. Bu sürecin başından sonuna kadar İdealsas Yurtdışı Eğitim Danışmanlık şirketinden Aydın Abiyle çalıştım. Bu süreçte tüm desteklerinden, sıcakkanlı yaklaşımı ve sorun çözücü tavrından dolayı İdealsas'a, Aydın Abiye ve İbrahim Bey’e çook teşekkür ederim. Yurtdışında dil eğitimi düşünen herkese kendilerini tavsiye ettim, ediyorum:)

Cambridge inanılmaz güzel bir şehir. İyi ki burayı seçmişim. Gitmeyi düşünen herkese bu güzel şehri öneririm. Nüfusunun az ve sakin olması, doğal güzellikleri, parkları/bahçeleri, üniversitesi ve ortaçağı andıran mimarisi ile bana inanılmaz güzel bir deneyim yaşattı bu şehir.

Cambridge, bisiklet kullanımının çok yaygın olduğu bir yer. Havası genel olarak güzel ve Londra'ya trenle sadece 45 dk. mesafede. Ancak şehir merkezi çok küçük ve şehir içinde faaliyet alanı çok kısıtlı, bunu bilerek gitmekte fayda var. Cambridge'e çok benzeyen Oxford da tercih için düşünülebilir. İngiltere'de Londra dahil pek çok şehir gezdim İngilizce eğitimi ve yaşamak için bence en ideal şehirler bu ikisi.

Benim dil okulu deneyimimde iki şey dışında her şey çok iyiydi. Bu iki şeyden bahsetmem gerekirse; birincisi okulda çok fazla Türk olması idi. İkincisi konaklamada yaşadığım problemler. Gitmeden önce mutlaka bu iki konuya odaklanmanızı öneririm. Okulda ne kadar Türk olduğunun araştırılması ve çok fazla ise tercih edilmemesi gerekiyor. Bizim sınıfımızda 4 Türk vardı ve bazı haftalar bu sayı 6'ya çıkıyordu. Okulda toplam 50 öğrenci vardı, yaklaşık 15'i Türk idi.

Diğer mesele okul şehir merkezinin dışında kalıyordu. Konaklamada bana ayarlanan aile okula çook uzak bir yerdeydi. Cambridge gibi küçük bir şehirde okul ile ev arası 1 saat 15 dk. sürüyordu, bu benim için ciddi bir problemdi. Ayrıca akşam geç saatlerde eve gidebilmek için otobüs bulamıyordum. Bu sorunu okula ilettiğimde çözüm üretmekte zorlandılar ve ürettikleri çözümler de daha sonra birkaç defa daha taşınmama yol açtı.

Diğer dil okullarını tecrübe etmediğim için kıyaslama yapamam ama Kaplan'ın eğitim kalitesinin iyi olduğunu söyleyebilirim.

Yurtdışında dil eğitimi düşünüyorsanız öğrenim kalitenizin büyük oranda sizin gayretlerinize bağlı olduğunu unutmayın. Okul sadece motive ederek bazı şeyleri öğretebilir, kalan her şey okul içi ve okul dışı sizin emeklerinize bağlı. Ne kadar sosyalleşir ve konuşmaya çalışırsanız, okul içinde derslere ne kadar aktif katılırsanız diliniz o kadar iyi gelişiyor. 1 ayda inanılmaz ilerleme kaydeden öğrenciler olduğu gibi 1 senede sadece basit cümleleri kurabilen öğrenciler de gördüm.

Bir de bol bol seyahat edip yeni yerler görmenizi, gezerken de mutlaka pratik yapabileceğiniz yabancı öğrencilerle gezmenizi öneririm. Umarım arzu ettiğiniz gibi bir sonuç alırsınız :)

 

Yusuf Temizcan

Sakarya Üniversitesi, Sosyoloji

Kaplan International Languages Cambridge Dil Okulumuzda İngilizce dil eğitimi aldı İ

ngiltere, Cambridge

 

TÜM DİL OKULU REFERANSLARIMIZI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

İNGİLTERE'DE EĞİTİM ALAN ÖĞRENCİLERİMİZİN İZLENİMLERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

22 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

yusuf-temizcan_f424651a-6db1-4986-b807-13133ed565de.jpg