Herkes CampUSA Gidip Bu Macerada Kendi Hikâyesini Yaratmalı


herkes campusa gidip bu macerada kendi hikâyesini yaratmalı

Fulya Mercan

Tam bir macera… Evet benden CampUSA’yi tanımlamamı isteseler tam olarak bunu söylerdim. Neden mi? 51 kadının bir araya gelip kız izci kampında harikalar yarattığını görmek hem de bu harikaların farklı ülkelerden farklı kültürlerden gelen insanlarla yaratıldığını düşünün. Bir komünite olmanın ne demek olduğunu öğrenmenizin yanı sıra izciliğin gerektirdiği farklı ve güzel eğitimler de alabiliyorsunuz. Onlar neler mi? Ateş yakma, o yaktığınız ateşte yemek pişirme, ateş başında Smore’s günleri, bir sürü şarkı öğrenme, bot eğitimi alma, arkadaşlık bileklikleri yapmayı öğrenme, ilk yardım eğitimi ve daha bir sürü etkinlik…

İşte ben de bu harika deneyimimi mutfakta iki şefimle beraber çalışarak, çocuklarla bolca vakit geçirerek ve tatlı arkadaşlarımla bol bol güzel anı paylaşımlarında bulunarak geçirdim. Şimdi o anılarımı her zaman anlatıyor ve çok özlüyorum. Zaman zaman şeflerimle yaptığım pizzaları, donutları ve daha bir sürü yemeği unutmam mümkün değil ya da çocukların bana yolladığı mektupları, yazdıkları notları ve yaptıkları bileklikleri…

Size bu deneyimlerimden bazı şeyler paylaşmak istiyorum. Aklımda kalan en güzel şeylerden birisini paylaşacak olursam da kampımızda çocukların sanat yapmaları için bulunan tahta evde artık bir Türkiye bayrağının da olması 😊 Biliyorum ki artık gidebileceğim bir sürü ülke ve bir sürü ev vardı ve bu ülkelerden birisi de diğer arkadaşlarım için Türkiye oldu.

Unutmayalım ki aslında bu programla beraber sadece kendimizi değil ülkemizi de temsil ediyoruz. Bunun ne kadar gurur verici bir şey olduğunu deneyimlemenizi çok isterim gerçekten. Tabi ki de o kampta tanıdığım ülkeleri, kültürleri ve insanları asla unutmayacağım. Onlar ve onların kültürleri benim iki ay boyunca ailem oldular. Farklı kültürler, tek bir dilde ve her zorlukta tek bir kalpte buluştular. İngilizceye çok fazla maruz kalarak ve konuşarak da cebinizde İngilizce birikiminizle döndüğünüzü unutmayın. Bir de bu güzel kültüre sahip kampın dışında gezi dönemi var tabii ki.

Benimkisi bol aksiyonlu, bol eğlenceli, tek başına çok fazla yer keşfetmeli oldu. Bütün zorluklara rağmen muhteşemdi. Niye mi? 15 güne çok farklı insanlar, çok fazla ve farklı yer (New Hampshire, Boston, Washington, Orlando, Miami, New York ve New Jersey) sığdırma imkânı buldum. Farklı yerleri keşfederken de sonuna kadar özgürlüğü hissedeceksiniz. İşte bu benim CampUSA maceramdı. Hayatınızda muhteşem bir deneyime sahip olmak ve siz de benim gibi hiç unutamayacağınız kendi maceranızı yazmak isterseniz bu programı şiddetle tavsiye ediyorum. Herkes gidip bu macerada kendi hikâyesini yaratmalı!

Fulya MERCAN

Bahçeşehir Üniversitesi, İngilizce Hazırlık

2019 Yılında CampUSA Programımıza katıldı

ABD, New Hampshire Eyaleti, Pelham’da Camp Runesl'de çalıştı

TÜM CAMP AMERICA REFERANSLARIMIZI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

22 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

fulya-mercan_9ffba9e4-12ba-4b8a-9884-4387551939c8.jpg