İşte Benim Yaz Tatilim İşte benim Work&Travel'ım


işte benim yaz tatilim işte benim work&travel'ım

Aleyna Gizem Kaldırım

Work&Travel dediler geldik, geldik de neler yaptık? Şimdi onlardan biraz bahsedelim. Benim işim Palace Playland'te (lunapark) Ride-Operator olarak çalışmaktı. Temel görev, biletleri alarak emniyet kontrolü yaparak oyuncakları çalıştırmak. Öyle çok sevdim ki lunaparkı bilirsiniz Work&Travel programında ikinci iş yapmayan yoktur, ikinci işimi de lunaparkta oynatılan game'lerde buldum. Anlayacağınız Lunaparktan çıkmadım. Peki ne vardı bu lunaparkta bu kadar? En başta, her gün çok mutlu insanlar görmek, lunaparkta asık yüzlü insan bulmak neredeyse imkansızdır.

Çalıştığınız yerde iş arkadaşlarının önemini de bilmeyen yoktur. Bu lunaparkta Kelly'nin bütün sizi anlayan durumunuzla shiftlerinizi düzenlemesi, Scott'un her değişen oyuncağınızda bıkmadan size yer yön tarifi, bütün supervisorların size olan yardımları ve farklı ülkelerden gelen birçok yeni arkadaşınızla çalıştığınız eğlenceli dünyada sürekli olmak. Heyecanlandırıyor dimi? Work&Travel'ın kattığı tecrübenin yanı sıra diğer can alıcı özelliklerinden biri de bulunduğunuz yerde sizin gibi üniversite öğrencisi olarak aynı amaçla gelmiş birçok insanla markette, bankada veya okyanusta dahi tanışıp birçok arkadaş sahibi olabilmeniz.

Çalıştınız çalıştınız ve Labor Day geldi. İşte şimdi keyfinize göre Harvard Üniversitesinde çimlerde uzanmak, New York'un kocaman gökdelenlerinin arasında yürüyüp Central Park'ta mola vermek, Miami Beach'te okyanusa girmek, Los Angeles'ta Hollywood stüdyolarını gezmek, Las Vegas'ta filmlerden ezberlediğiniz su gösterisini izlemek veya bunların hepsini sırayla yapma vaktiniz...

Öncelikle söylemem gereken önemli bir şey var. Work&Travel'da bütün öğrencilerin korkusu ya istediğim kadar para biriktiremezsem fobisidir. Arkadaşlar hepimiz istisnasız aynı şeyi aynı günlerin farklı saatlerinde de olsa düşündük. Ama aynı şekilde hepimiz istisnasız istediğimiz parayı biriktirdik. Anlayacağınız herkes bunu yaşayıp son kısımda zengin oluyor. Bu work kısmından sonra hayalinizdeki yerleri öncelik sıranıza veya coğrafi konuma göre travel programınızı yapıyorsunuz.

Benim travel programımın ilk durağı Boston'dı. Öyle hızlı alıştırıyor ki Boston kendine, üniversiteleri, sokakları, ev sahipliği en az lineları kadar renkli. Harvard'ının etkisi, ördeklerinin neşesi ve Beacon Hill'in farklı atmosferi için Boston'a teşekkür edip taraftar forma fiyatlarını gözden geçirmesini dileyerek ilk durağımızdan ayrılıp New York'a geçtik. New York'ta Times'ın dev ekranlarının arasında kendimi ufacık hissederek yürüdüğüm dört şeritli yollarını, Central Park'taki eğlenceli festivalleri ve izlediğimiz her filmden karelere canlı tanıklık etmemizi sağlayan bu büyülü şehri de unutmayacağımız anılar arasına ekledik. Sonra Move to Miami şarkısını söyleyerek üçüncü durağımıza geçtik. Miami'de denemediğim Seafood, çıkmadığım palmiye bırakmayarak, GTA' dan ezbere bildiğim bu sokakları yürüyerek geçmenin heyecanıyla ve söylemeden geçemeyeceğim bayrakları asacağımız birçok Türk müessesiyle tanışarak Miami'yi de bitirdik.

En son durağımız olan Kaliforniya'ya geçtik ve Hollywood'un yıldızları, Beverly Hills'in yüksek sosyeteliği, Santa Monica'nın dalgaları, Venice'in sakinliği, Santa Barbara'nın canlılığı ve Vegas'ın aktif döngüsüyle başımızı döndürerek, yaşayarak öğrenerek ülkemize geri döndük. İşte benim yazım, benim Work&Travel'ım...

Aleyna Gizem KALDIRIM

İstanbul Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler

2019 Yılında WAT Programımıza katıldı

ABD, Maine Eyaleti'nde çalıştı

TÜM WORK AND TRAVEL REFERANSLARIMIZI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

22 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

aleyna-gizem--kaldirim_b15be223-2e8b-4faa-8688-963aaf721542.jpg