MALTA DİL OKULLARI


Malta’da Dil Eğitimi ve Çalışma

Akdeniz açıklarında, İtalya’nın hemen altında bir ada ülkesi olan Malta, dil eğitimi amacıyla en çok tercih edilen ülkeler arasında. Kültürel özellikleri, hareketli hayatı ve diğer ülkelere oranla çok daha düşük maliyetli bir eğitim sunuyor olması Malta’yı popüler seçeneklerden biri haline getirmiş durumda. Ayrıca Türkiye’ye uçakla yalnızca 2.5 saatlik mesafede olması ve ikliminin sıcak olması da Malta’yı önemli bir eğitim merkezi haline getiriyor. Peki Malta’da dil eğitimi ile ilgili bilinmesi gerekenler, konaklama seçenekleri ve çalışma koşulları neler?

Malta’da Dil Eğitimi Almak

Küçük bir ada ülkesi olan Malta’da St. Julian’s, Sliema, Gzira ve Valetta bölgelerinde bulunan dil okullarını tercih edebilirsiniz. Bu şehirlerde ihtiyaçlarınıza göre haftalık 20 ders saati eğitim sunan genel İngilizce programları ya da haftalık 30 ders saati eğitim sunan yoğun İngilizce programları arasından bir seçim yapmanız mümkün. Ayrıca Malta dil okulları İngilizce, iş İngilizcesi, ve akademik İngilizcenin yanı sıra TOEFL ve IELTS gibi sınavlara hazırlık programlarına da katılabilirsiniz. Dilerseniz özel dersler alabilir ve staj programlarından yararlanabilirsiniz.

Malta Dil Eğitimi Vizesi

Malta bir Avrupa Birliği ülkesidir. Bu nedenle de Schengen vizesi başvurusu yapmanız gerekir. Fakat Malta için Schengen vizesi almak diğer ülkelere oranla çok daha kolaydır. Hme hazırlık süreci hem de başvuru süreci hızlı bir şekilde sonuçlandırılabilir. 3 aydan az eğitim alacak kişiler kısa süreli, 3 aydan fazla eğitim alacak kişiler de uzun süreli vize başvurusu yapmalıdır. Başvuru işlemlerini Malta Başkonsolosluğu ya da Malta Büyükelçilikleri aracılığıyla yapmak mümkündür. Başvuru sonrası onay süreci ise yaklaşık olarak 10 ila 15 gündür.

Malta’da Konaklama Seçenekleri

Malta’da dil eğitimi alırken aile yanında, okul yurtlarında, otellerde ya da apartlarda konaklamanız mümkündür. En ideal konaklama seçeneği ise hem yeni bir kültüre entegre olmanın kolay olması hem de düşük maliyetleri nedeniyle aile yanında konaklamaktır. Okul yurtlarında konaklamanın düşük maliyetli olduğu söylenebilir. Fakat Malta turistik bir bölge olduğundan apartta ya da otelde konaklama seçenekleri biraz daha yüksek maliyetlidir.

Malta’da Çalışma İzni

Eğer hem dil eğitimi almak hem de çalışarak kendi harçlığınızı çıkarmak istiyorsanız, Malta’da bu mümkün! Nitekim Malta tüm dil eğitimi alan öğrenciler için haftalık 20 saat çalışmaya izin veriyor. Fakat çalışma izni için başvuru yapabilmek için Malta’da 90 gün geçirmeniz gerekiyor. 90 gününüzü tamamladıktan sonra çalışma izni için başvuru yapabilirsiniz. Ciddi bir sorun olmadığı sürece tüm başvurular hızlı bir şekilde onaylanmaktadır.

Malta Dil Eğitimi İçin Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı

Yurt dışı dil eğitimi için yapılan tüm başvuruların özenli bir şekilde gerçekleştirilmesi ve sürecin profesyonel kişiler tarafından yönetilmesi, başvurunun hızlı ve sorunsuz bir şekilde kabul edilmesini sağlar. Bu durum Malta dil eğitimi başvuruları için de geçerlidir.

Birlikte çalıştığınız bir yurt dışı eğitim danışmanı sizin için en iyi eğitim programını tespit ederek okul kaydınızı gerçekleştirir. Aynı zamanda konaklama seçimleri, evrakların hazırlanması, sağlık sigortası, vize ve oryantasyon gibi süreçleri sizin adınıza yöneterek gerekli durumlarda acil destek sağlar. Eğer siz de Malta dil eğitimi için bir yurt dışı eğitim danışmanı ile çalışmak isterseniz, hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz.

maltada-dil-egitimi_29439e70-97d6-42ab-a2e5-aebad5351840.jpg

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

Bana Özel Kampanyalı Dil Kursu Araştırılmasını İstiyorum

Uzman yurtdışı eğitim danışmanlarımızın size en uygun ülke, şehir, okul ve program seçenekleri ile ücretsiz vize danışmanlığı sunması için hemen tıklayınız!

Teklif İste

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

17 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Yurtdışı İndirimli Dil Okulları

%50'ye Varan Güncel İndirimler ile Kampanyalı Dil Okullarımız

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

Heyecan Verici 12 Ülkede Eğitim Alın

Eğitiminiz için Aşağıdaki Popüler Ülkelerden Birini Seçin ve İdealsas ile Yurt Dışı Deneyiminize Şimdi Başlayın