EC English Malta'da İngilizce Dil Eğitimi Aldım


ec english malta'da ingilizce dil eğitimi aldım

Manolya Şakar

17 Eylül 2017 sabahı Malta’ya vardığım zaman, benim için çok farklı bir dünyanın kapılarının açıldığının fakındaydım. İlk kez yurtdışında bulunuşum, burada 12 hafta boyunca yaşayacağım maceralar, çok farklı kültürlerden çok farklı yeni insanlar tanıyacak olmam, ailemden ilk defa ayrılışım benim için ciddi anlamda heyecan vericiydi. Malta Havalimanı’na varıp pasaport kontrolünü geçtikten sonra EC English yetkilileri beni karşıladılar. Daha sonra okula vardık ve belli bir süre kalacağımız yerlere bırakılmak için bekledik. Daha sonra kalacağımız yere bırakıldık. Kalacağım apartman okula 15 dakika yürüme mesafesi olan bir yerdi.

Akşam okulun düzenlediği tanışma partisine katıldım. Çok güzel bir tanışma ve kaynaşma ortamıydı. Daha ilk günden bir sürü farklı kültürden insan tanıma fırsatım oldu. Pazartesi günü, EC English okulun önünde o hafta kursa başlayacak kişiler okulun önünde toplandık ve Valetta şehrine götürüldük. Aşağıdaki resimde göreceğiniz gibi tarihi dokusu çok güzel bir şehir. Daha sonra okulu tanıtmak ve seviye belirleme sınavı yapmak için bizi Malta Üniversitesine götürdüler. Orada EC nin tarihçesinden ve eğitim sisteminden bahsettiler. Daha sonra ortalama 1- 1,5 saat süren writing, reading ve listeningden oluşan bir sınava girdik. Sınav sonucunu ve hangi saatler dersimiz olduğunu bir gün sonra öğrendik. Herşey gayet keyifli, açık ve netti. EC English in eğitim sistemine ve nasıl bir okul olduğuna gelirsek.... İyi ki EC English okulunu tercih etmişim. Son derece profosyonel bir ekip, derse hazırlıklı gelen öğretmenler, öğretmenlerin kendi aralarından fedakarlık edip her an sorularınızı cevaplamaya hazır olması, sosyal aktiviteler konusunda çeşitlilik olması, problem olduğunda sizi dinleyen ve sorularınızı cevaplayan bir ekip... Daha ne olsun.

Neden Malta?

Havanın her daim ılıman olması, diğer Avrupa ülkelerine göre çok daha ucuz olması, Pazar günleri bile birçok yerin açık olması, canlı gece ve gündüz hayatının olması Malta’yı çekici kılmaktadır. Bu arada Schengen vizesi olduğu için 5 tane Avrupa ülkesi gezme şansım oldu. Bir çok forum sitesinde Malta’da Türk sayısının çok fazla olduğunu duymuşsunuzdur. Evet, doğru ama unutmayın ki her şey sizin elinizde. Örnek vermek gerekirse, benim sadece 2 tane Türk tanıdığım vardı ve hiçbir zaman onlarla buluşup bir yere gitmedim. Hiç Türk kafesinden alışveriş yapmadım; sırf Türkçe konuşmamak için. Her zaman karma gruplarda bulunmaya özen gösterdim.

Malta’nın aktif bir gece hayatı olduğunundan yukarda bahsetmiştim. Eğer parti ve İngilizce öğrenme dengesini sağlayamam, her gece partilerde gezerim bir gün sonra okula gidemem diyenlerdenseniz o zaman Malta’yı tercih etmeyiniz. Özetlemek gerekirse, yurtdışında İngilizce öğrenmek bambaşka bir deneyim. Herkes İngilizce öğrenmeye geldiği için çekinmeden yanlış yapabiliyorsunuz; kimse sizin hevesinizi kıracak birşey demiyor; bu Türkiye ‘de yapmaktan çekindiğimiz birşey....

Manolya ŞAKAR

EC English Malta Dil Okulumuzda İngilizce dil eğitimi aldı

Malta, St. Julians

TÜM DİL OKULU REFERANSLARIMIZI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

17 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

manolya-sakar_a779cfd0-121c-4006-a889-e54801bdc649.jpg