ALMANYA DİL OKULLARI


Almanya Dil Okulu

Almanya hem Almanca öğrenmek hem de Alman kültürünü tanımak için en ideal seçimdir. Almanya, sahip olduğu modern eğitim kurumları ve uluslararası genişlikteki firmaları ile yabancı ülke vatandaşlarına çeşitli eğitim ve kariyer fırsatları sunar. Akademik hayattan iş hayatına kadar uzanan bu imkanlardan faydalanmak için ilk kural ise Almanca diline hakim olmaktır. Bu nedenle Almanya’da dil eğitimi almak, ülkede gelecek planları yapan herkesin sıklıkla tercih ettiği bir seçenektir. Peki Almanya dil eğitimi hangi avantajlara sahiptir ve kişiye ne kazandırır?

Dil Eğitimi için Neden Almanya?

Almanca iş, sanat ve bilim dünyasında dünya genelinde en çok kullanılan diller arasındadır. AB ülkelerinde İngilizce ’den sonra ikinci dil olarak tercih edilen Almancayı öğrenmek kişiye, çok çeşitli gezi, etkinlik, eğitim ve kariyer imkanları sunar. Dil eğitimini hem refah seviyesi yüksek hem de kültürel zenginliği fazla olan Almanya’da almanın sağladığı avantajlardan bazıları ise şunlardır:

  • Dünya çapında saygı gören eğitim kurumları yüksek kaliteli eğitimi garantiler,
  • Birçok şehirde her bütçeye ve ihtiyaca uygun okul mevcuttur,
  • Ülke tarihi ve kültürel mirasının zengin olması, sosyal hayatta yapılacak aktivite çeşitliliğini ve farklı ülkelerden insan tanıma potansiyelini artırır,
  • Birçok önemli iş fuarı, seminer ve etkinlik için merkezi konumda olduğundan kariyer planlarında rekabet avantajı sunar,
  • Diğer ülkelere seyahat için ideal konumdadır ve farklı kültürlerle etkileşimi kolaylaştırır,
  • Refah seviyesi yüksek olduğundan güvenli ve rahattır.

Almanya’da farklı ihtiyaçlar için özelleşmiş birçok dil okulu seçeneği bulunur. Bu nedenle eğitim başvurusunda bulunmadan önce gereksinimleriniz ve gelecek hedefleriniz doğrultusunda plan yapmanız önemlidir. Kişisel beklentilerinize en iyi yanıt veren eğitim programlarını ve konaklama seçeneklerini incelemek için danışmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz.

Almanya Dil Eğitim Programları

Almanya dil okulu; genel, yoğun, sınava yönelik ve akademik Almanca gibi birçok mesleki veya özel amaçlı kurs seçeneğine sahiptir. Genel kursların yanı sıra, hızlandırılmış program kapsamında gerçekleşen yaz okulları da kısa sürede eğitimini tamamlamak isteyenler için ideal bir seçenek olabilir. Her programın süresi ve yoğunluğu değişmekle birlikte, Almanya’daki standart dil eğitimi haftalık 20 ders saatini kapsar ve 2 ila 36 hafta sürer. Sınıf mevcutlarının az olması, eğitimin daha verimli olmasını sağlarken, farklı uzunluktaki programlar bütçeye uygun tercih yapma olanağı tanır.

Almanya’da Konaklama ve Vize

Almanya’da dil eğitimine katılan öğrencilerin birçoğu, ülkedeki ilk dönemlerinde aile yanında veya yurtlarda kalmayı tercih eder. Sonraki dönemde ise, dil gelişimi ve sosyal çevre artışı ile öğrenci evleri avantajlı hale gelir.

Almanya dil eğitimi için alınan vize Ulusal Vize statüsündedir ve 90 ila 360 günlük olabilir. Bu vize aynı zamanda diğer Schengen ülkelerine de serbest geçiş hakkı sunar.

Siz de Almanca öğrenerek hayallerinize bir adım daha yaklaşmak isterseniz; okul ve konaklama seçimi, vize başvurusu ve diğer prosedürler hakkında uzmanlaşmış danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

almanyada-dil-egitimi_7661df7e-eb83-49da-9426-21c2c35d437e.jpg

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

Bana Özel Kampanyalı Dil Kursu Araştırılmasını İstiyorum

Uzman yurtdışı eğitim danışmanlarımızın size en uygun ülke, şehir, okul ve program seçenekleri ile ücretsiz vize danışmanlığı sunması için hemen tıklayınız!

Teklif İste

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

22 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Yurtdışı İndirimli Dil Okulları

%50'ye Varan Güncel İndirimler ile Kampanyalı Dil Okullarımız

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

Heyecan Verici 12 Ülkede Eğitim Alın

Eğitiminiz için Aşağıdaki Popüler Ülkelerden Birini Seçin ve İdealsas ile Yurt Dışı Deneyiminize Şimdi Başlayın