İNGİLTERE'DE ÜNİVERSİTE


İngiltere'de üniversite eğitimi, köklü ve prestijli İngiliz üniversitelerinin verdikleri eğitimin kalitesi ile tüm dünyada ün kazanmış ve saygınlık gördüğünden artık çok daha önemlidir. Resmi acentesi olduğumuz bu prestijli ve saygın İngiliz üniversitelerinde eğitim alarak sosyal statü olarak kendinize çok şey kazandırabilirsiniz. Neredeyse Türkiye’deki üniversitelerin maliyetine İngiltere’de üniversite eğitim alarak istediğiniz bölümde okuyabilir, tüm dünyada geçerli olan hayal ettiğiniz mesleğe sahip olabilirsiniz. Bütün İngiliz Üniversitelerinin YÖK denkliği vardır. Ayrıca İngiliz yüksek eğitim sistemi, köklü geçmişi, modern teknolojik alt yapısı, kütüphane ve laboratuvar imkanları, dünyaca ünlü akademik kadrosuyla uluslararası eğitim dünyasında özel bir yere sahiptir. Bütün bunların sonucunda, İngiltere’deki bir üniversiteden edindiğiniz prestijli diploma o dalda profesyonelleştiğinizin ve iyi düzeyde İngilizce bildiğinizin kanıtıdır. İngiltere'de nasıl üniversite okurum sorunuza son veriyor ve aşağıda çalıştığımız okullar hakkında size detaylı bir bilgi sunuyoruz.

Aşağıda eğitim alabileceğiniz tüm İngiliz üniversitelerini görebilirsiniz.

İngiltere'ye her yıl binlerce öğrenci, lisans ve lisansüstü eğitim görmeye gelmektedir. Bunun nedeni de İngilizlerin köklü eğitim sistemi, teknolojik altyapıyla donatılmış okulları ve okullarında öğrencilerine sunduğu sınırsız araştırma olanaklarıdır. İngiltere'de yüksek öğrenim, üniversitelerde ve yüksekokullarda verilmektedir. 96 üniversite ve 50'den fazla da yüksekokul bulunmaktadır. İngiltere'de lisans eğitimi 3 yıldır. Türkiye'de lise bitirip İngiltere'de eğitim görmeye giden bir kişi önce hazırlık eğitimine tabi tutulur. Foundation adı altında ara bir hazırlık yılı tasarlanmıştır. İngiltere'de lise mezunları A-Level denilen bir eğitime tabi tutulur sonrasında üniversite eğitimi alırlar. Türkiye'deki lise mezunları, İngiltere'de üniversite eğitimi almak istediklerinde A Level düzeyinde kabul edilmediklerinden Foundation eğitimine alınırlar. Foundation Year (Bridging Programme) yani Üniversiteye Hazırlık Yılı olan Köprü programı da iki akademik yıl süren A-Level / IB eğitimine kısa süreli (1 akademik yıllık) bir alternatif oluşturur. Foundation programları genelde özel kolejlerde sunulmaktadır ve yabancı öğrencilere bir çok üniversiteye geçiş hakkı tanımaktadır. Ayrıca bazı üniversiteler kendi bünyelerinde de Foundation Year programını sunmaktadır.

İngiltere'de lisans eğitimi artık size çok uzak değil! İngiltere üniversite fiyatları ve İngiltere üniversite ücretleri aşağıdadır!

ingilterede-universite_e836b7db-792b-4031-a11b-8cfcb727754a.jpg

Hangi Okulda Eğitim Almak İstersiniz ?

İdealsas Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

Bana Özel Kampanyalı Dil Kursu Araştırılmasını İstiyorum

Uzman yurtdışı eğitim danışmanlarımızın size en uygun ülke, şehir, okul ve program seçenekleri ile ücretsiz vize danışmanlığı sunması için hemen tıklayınız!

Teklif İste

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

22 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Yurtdışı İndirimli Dil Okulları

%50'ye Varan Güncel İndirimler ile Kampanyalı Dil Okullarımız

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

Heyecan Verici 12 Ülkede Eğitim Alın

Eğitiminiz için Aşağıdaki Popüler Ülkelerden Birini Seçin ve İdealsas ile Yurt Dışı Deneyiminize Şimdi Başlayın