KANADA DİL OKULLARI


Kanada Dil Okulları

Kanada, yurt dışında İngilizce ve Fransızca dil eğitimi için başlıca tercih edilen lokasyonlardan biridir. Yüksek refah seviyesi, gelişmiş toplum yapısı ve uluslararası prestije sahip eğitim kurumları, Kanada’yı dil eğitimi için önemli bir cazibe merkezi haline getirir. Resmi olarak çift dilli bir sistem sunan Kanada, her yıl dil eğitimi amacıyla dünyanın farklı bölgelerinden gelen on binlerce öğrenciyi ağırlar. Peki Kanada dil okulu programları ne kadar sürer ve ne gibi avantajlar sağlar?

Neden Kanada’da Dil Eğitimi?

Kanada dil eğitimi bakımından yüksek çeşitliliğe sahip bir ülkedir. Dil eğitimlerinin hem özel dil okulları hem de devlet kolejleri ve üniversiteler tarafından verilmesi, dil becerilerini geliştirmek isteyen öğrencilere cazip fırsatlar sunar. Her biri dünya çapında standarda ve bilinirliğe sahip olan bu kurumlara girmek, kişiye dil eğitimini en nitelikli şekilde alma artısı kazandırır. Bu tür bir eğitim ile gelen diğer avantajlar ise şunlardır:

  • Kanada dil okulları yüksek denetime tabi kurumlar olduklarından kaliteli eğitimi garantiler,
  • Sayısız program çeşitliliği ihtiyaçlara uygun fırsatların belirlenmesine yardımcıdır,
  • Diğer Avrupa ülkelerine ve Amerika’ya kıyasla daha ekonomik ücretler söz konusudur,
  • Ülke yapısı çok kültürlü ve rahattır, sosyal çevre ise aktif ve keyiflidir,
  • Gelişmiş modern kent olanaklarının yanı sıra el değmemiş doğal ortamları keşfetme şansı sunar,
  • Aynı anda hem İngilizce hem Fransızca için tercih edilebilir,
  • Çeşitli sertifika programlarına veya çalışma ortamlarına geçişe elverişlidir.

Kanada’da dil eğitimi almak pek çok yönden ayrıcalıklı bir durumdur ve sonrasında alınabilecek farklı programlarla birleştirilebilir. Bu noktada sizin için en doğru tercihi yapabilmek için Kanada dil eğitimi konusunda uzmanlaşmış danışmanlarımızdan bilgi almak isteyebilir, böylece başvuru hedeflerinize daha kolay tamamlayabilirsiniz.

Kanada Dil Eğitim Programları Neler?

Kanada dil eğitimi; program süresi, yoğunluğu, dil tercihi ve şehir seçimi gibi birçok parametreye uygun şekilde belirlenir. Ülkedeki yüksek standartlı çok sayıdaki kurum, seviyesi genelden yoğuna kadar ilerleyen dil eğitim programlarının yanı sıra; sınava hazırlık, staj ve iş başlangıcı gibi farklı amaçlara hizmet eden seçeneklere de sahiptir. Bu durum seçilen hedefler doğrultusunda en doğru ve kaliteli dil eğitimini alma imkanı tanır.

Dil okullarındaki standart eğitim haftalık 20 derslik, yoğun eğitim ise 25-30 derslik programlardır. Seviye belirleme sınavı ile başlayan eğitim programı minimum 2 hafta sürerek 36 haftaya kadar çıkarılabilir.

Kanada Dil Okulu Vize ve Konaklama Seçenekleri

Kanada dil okulları, programa katılan öğrencilerinin keyifli ve kaliteli vakit geçirebilmesi için gelişmiş konaklama imkanları da sunar. Birçoğu yeşil kampüslerde yer alan öğrenci yurtları veya aile yanı konaklama, en çok tercih edilen seçeneklerdir. Ayrıca daha yüksek standartlar arayanlar için tek kişilik lüks rezidanslar veya sosyalleşme amacına hizmet eden öğrenci evleri de popüler tercihlerdir.

Dil eğitimi için alınan vize kısa veya uzun süreli olabilir, fakat tek başına ülkede çalışma ve ikamet etme hakkı tanımaz. Ancak sertifika, diploma, yüksek lisans veya 1 yıllık devlet okulu programları ile desteklendiğinde yarı veya tam zamanlı çalışma hakkı sunar.

Siz de Kanada dil okulu fiyatları, vize başvuru şartları ve program detayları hakkında bilgi almak isterseniz, hemen şimdi bizimle iletişime geçerek süreci başlatabilirsiniz.

kanada-dil-okullari_4f1633fc-5dc0-4c20-806b-b8a2b845272c.jpg

Güncelleme: 21.03.2024

Kanada Dil Okulu

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

Bana Özel Kampanyalı Dil Kursu Araştırılmasını İstiyorum

Uzman yurtdışı eğitim danışmanlarımızın size en uygun ülke, şehir, okul ve program seçenekleri ile ücretsiz vize danışmanlığı sunması için hemen tıklayınız!

Teklif İste

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

22 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Yurtdışı İndirimli Dil Okulları

%50'ye Varan Güncel İndirimler ile Kampanyalı Dil Okullarımız

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

Heyecan Verici 12 Ülkede Eğitim Alın

Eğitiminiz için Aşağıdaki Popüler Ülkelerden Birini Seçin ve İdealsas ile Yurt Dışı Deneyiminize Şimdi Başlayın