24 Haftalık Bir Dil Eğitimi için Vancouver'a Geldim


24 haftalık bir dil eğitimi için vancouver'a geldim

İrfan Kerem Boyar

24 haftalık bir dil eğitimi için Vancouver’dayım. Vancouver gerçekten çok güzel bir şehir çok büyük değil 2 milyon civarında nüfusu var. Kanada’nın 3. büyük şehri. Şehir merkezi yarım ada üzerinde, şehirde çok güzel parklar var. Buraya gelmeden önce internette bir makale okumuştum; dünyada yaşanabilir en güzel şehirlerarasında Vancouver 1. seçilirken, New York 10. sırada idi. Şehrin %60’ı Asyalı (Japon, Koreli, Çinli...) kendinizi burada yabancı hissetmiyorsunuz, çünkü hemen her milletten insan var şehirde.

İnsanlar birbirine çok saygılı burada duyacağınız en fazla söz `sorry`. Sabahları otobüse bindiğinizde şoförler günaydın teşekkür ederim diyorlar. İlk günler çok şaşırmıştım. Türkiye'de alışık olmadığımızdan olsa gerek. Havası İstanbul gibi öyle söylendiği gibi çok soğuk değil ben yanıma çok fazla kışlık eşya aldım ama çok soğuk görmedim. Fakat çok sık yağmur yağdığını söyleyebilirim.

Ben aile yanında tek kişilik odada kalıyorum. Ailem orta yaslı İtalyan asıllı. Şimdiye kadar bir problem yasamadım. İtalyan yemekleri bizim yemeklerimize benzer olduğu için yemek konusunda da zorluk çekmedim. Geldiğim ilk gün domuz eti yemediğimi söyledim. Onlarda yemekte domuz eti olduğu zaman bana başka yemek hazırlıyorlar. Ben ailenin yanında kalan ilk Türk öğrenciyim. Türkiye hakkında konuşuyoruz zaman zaman, pratik yapmak için iyi oluyor.

Yurt dışında yabancı dil öğrenmek isteyen arkadaşlara benim tavsiyem Türkiye’de altyapı yaptıktan sonra yurt dışına çıkmaları. Çünkü aynı anda anlama, dinleme, konuşma ve yeni kelime öğrenme gibi farklı becerilerin hepsini bir arada kazanmak çok zor oluyor. Türkiye'de bir dil kursu bitirip ondan sonra yurt dışına gidilirse konuşma ve pratik yapmaya ağırlık verilir. Tabiî ki bunlar benim kişisel tecrübem.

Ben okuldan memnun sayılırım. Okulda çok fazla Asyalı var bu dezavantaj, çünkü konuşmaları biraz farklı, zaman zaman anlaşılmıyor. Ama Vancouver’daki diğer okullarda da durum aynı. Ben buraya geldiğimde İngilizcem başlangıç seviyesindeydi, 2 ay geçti konuşulanları anlama konusunda çok aşama katettim, konuşma becerilerim ise daha yavaş ilerliyor.

Yurt dışına gitmeyi düşündüğümde birçok danışmanlık şirketi ile görüştüm ama İdealsas ile görüştüğümde bana okulların iyi yanlarının yanında dezavantajlarına söyledi, mesela okulda çok sayıda Asyalı öğrenci olduğu gibi. Diğer danışmanlık şirketleri sadece olumlu yönlerini söylediler. İdealsas bana dürüst davrandığı için onları seçtim. Tercihimde de yanılmamışım. Gerek vize alma aşamasında gerek şimdi bana çok yardımcı oluyorlar.

Teşekkürler İdealsas...

İrfan Kerem BOYAR

Uludağ Üniversitesi, Makine Mühendisliği

LSI Vancouver Dil Okulumuzda İngilizce dil eğitimi aldı

Kanada, British Columbia Eyaleti, Vancouver

TÜM DİL OKULU REFERANSLARIMIZI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

22 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

irfan-kerem-boyar_918a6ff5-9b35-4d5e-a3a5-e4a03c2184a0.jpg