Eğitimim Sonrası Malta'da Nasıl Kariyer Yaptım?


eğitimim sonrası malta'da nasıl kariyer yaptım?

Yasin Duman

Herkese merhabalar, Malta’dan yazıyorum sizlere, buraya nasıl geldim, neler yapıyorum kısaca anlatmak istiyorum. 2018 yılı Ağustos ayında her şey İrlanda’ya gitmek istemekle başladı, öncesinde otellerde aşçı olarak çalışıyordum, dilimi geliştirmek ve bunu yaparken yasal çalışma iznim de olsun istemiştim ama İrlanda sürecim maalesef olumlu olmadı, sonrasında vizeyi daha rahat alabileceğim ve mesleğimi de yapabileceğim bir ülke ararken İdealsas’tan Aydın beyin de tavsiyeleri ile MALTA’ya karar verdim.

Ve birkaç aylık gecikme sonrası da olsa, 2018 Aralık ayında 6 aylığına buraya geldim. Tüm yoğunluğumu İngilizcemi en hızlı şekilde geliştirmeye verdim. Malta’da ilk üç ayı tamamlayınca yasal çalışma iznini de başvurabiliyorsunuz. O yüzden yüzlerce CV hazırladım ve cadde boyu tüm kafe ve restoranlara bıraktım, sonraki günlerde de aynısını tekrar yaptım. İş arama çabalarım olumlu sonuç verdi ve bir Hint restoranında çalışmaya başladım. İlerleyen aylarda performansımı çok beğendikleri için, oturum iznimi de alıp sürekli çalıştırmak için gerekli girişimleri yaptılar. 16 ay boyunca çalıştıktan sonra şimdi buranın en iyi ve en büyük Türk restoranında kariyerime devam ediyorum. Malta’ya gelirseniz sizleri de beklerim.

Ben buraya gelirken Euro 7,20 TL seviyelerindeydi şimdi ise 10 TL ve üzerinde. Buraya gelerek hem İngilizce sorunumu çözdüm hem de profesyonel kariyerime yurtdışı çalışma artısı da katmış oldum. Burayı çok seviyorum ve burada yaşamaya devam ediyorum. Aradan geçen 2,5 senede öğrendiğim şey şu oldu ki asla pes etmemek ve mücadeleye devam etmek oldu. Risk almadan insanın bir şey elde etmesinin zor olduğu oldu. Tüm dünya zor günlerden geçiyor, burada da covid zamanları zor geçti ama artık herşey normale dönmeye başlıyor, sanırım gelecek ay maske takma zorunluluğu da kalkıyor. Zaten Avrupa Birliği ülkeleri içinde sürü bağışıklığı kazanan ilk ülke oldu. Bu yaz gelecek turistlere, öğrencilere ciddi cep harçlığı destekleri veriliyor. Gelirseniz çalıştığım restorana da beklerim. Son olarak tanıştığımız günden bu yana hem danışmanlık hem abilik yapan Aydın bey başta olmak üzere, İdealsas ekibine samimi yaklaşımları için çok teşekkür ediyorum.

 

TÜM DİL OKULU REFERANSLARIMIZI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

MALTA'DA EĞİTİM ALAN ÖĞRENCİLERİMİZİN İZLENİMLERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

22 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

yasin-duman_32dc40f0-a6db-45a8-aaac-6ff0e8c4a95c.jpg