İrlanda İçin 15 Dil Okuluyla Görüştüm Ama İdealsas'a Sadece Bir Telefonla Kayıt Oldum


irlanda için 15 dil okuluyla görüştüm ama idealsas'a sadece bir telefonla kayıt oldum

Osman Kahraman

Merhaba Arkadaşlar! Ben Osman Kahraman. İrlanda’ya dil okuluna gelmeye geçen sene bu zamanlar karar verdim. Hacettepe Üniversitesi SBKY 4.sınıf öğrencisiyken bu kararı aldım. Daha sonra araştırmak için çalışmalarına başladım. 10-15 arası dil okulu ile yüz yüze veya telefon ile görüşmeler yaparak bilgiler aldım. ISI Dublin Language School’a gitmeye karar verdim. 2020 Ocak ayı itibariyle 3 aydır İrlanda’dayım.

İrlanda’daki yaşama çabuk uyum sağladığımı söyleyebilirim. Üniversite yıllarımda da 5 sene ailemden ayrı yaşadığım için buraya alışmak ve ailemden ayrı kalmak bana fazla zor gelmedi. Beni tek zorlayan durum gece süresinin uzun olması ve havanın erken kararması. Saat 4 gibi hava zifiri karanlık oluyor. İrlanda yemek kültürü olarak Türkiye’nin bayağı gerisinde. Burada en çok özleyeceklerinizden birisi Türk mutfağı olacak.

Buraya ilk geldiğim de 2 haftalık aile yanı konaklama aldım. Yanında kaldığım aileden baya memnun kaldım ve birinci haftamın sonunda aile ile konuşarak konaklamamı uzattım. Bunu yaparken de fiyat konusunda bana baya yardımcı oldular. Bir sıkıntım, problemim olduğunda hiç çekinmeden söyleyip problemlerimin giderilmesini isteyebiliyorum. Kısa bir süre içinde sorumlarım çözülüyor. Zaten sıcakkanlılıklarını söylemiyorum bile. Artık evlerinden birisi gibiyim. Çok rahat eve girip çıkıyorum. Buradaki arkadaşların çoğunluğu aile yanı konaklamadan memnun. İstisna bazı arkadaşlar sıkıntı yaşıyor. En önemli sorun ise host ailenin yaşının biraz büyük olması. Ajansınızdan host ailenin yaşının biraz genç olmasını isterseniz sizin için iyi olabilir. Sizin isteklerinizi ve duygularınızı daha iyi anlayacaklarını düşünüyorum.

Okulumdan bahsetmem gerekirse ISI Dublin’den beklediğimin üzerinde bir memnuniyetle karşılaştım. Şimdiye kadar 4 hocanın dersine girme fırsatı yakaladım. Hepsi de iyi ve alanına hâkimdiler. Kısacası iyi öğretmenlerdi. Arkadaşlar burada okulların belirli bir kalitesi var. Genel olarak iyi eğitim veriyorlar. Zaten kendinizi burada sadece okulda İngilizce öğreneceğim diye kodlamayın. Okuldan çok dışarıdaki arkadaş ortamınız size İngilizce öğretiyor. 3 ay öncesine bakarak dilimde gözle görülür bir gelişme var. Bunu arkadaş ortamıma borçluyum. Diğer taraftan ISI Dublin’in en çok sevdiğim tarafı hafta içi her gün okul gezilerinin olması. Dublin’de ne kadar tarihi turistik yer varsa okul ile gezdim. Bu fırsat çoğu okulda yok.

İrlanda’ya geleceklere tavsiyem; kararı ne kadar erken alırsanız sizin için o kadar iyi olacaktır. Çünkü hayatınızdan boşa zaman kaybetmemiş olacaksınız. Mezun olur olmaz buraya gelirseniz sizi sayısız fırsatlar bekliyor olacak. Daha fazla geç kalmadan gelin derim.

Son olarak çalıştığınız eğitim ajansı sizin burada rahat olmanızı ve işleri en kısa sürede yola koymanızı sağlıyor. Bu nedenlerle dil okulu ajansı seçimi son derece önemli. Çünkü vize süreci çok zorlu ve yoğun bir süreç. Bu süre zarfında size destek olacak ve hatasız iş yapacak bir yurt dışı eğitim danışmanınıza ihtiyacınız olacak. Ek bir bilgi vermek gerekirse ben İdealsas ile sadece telefon ile görüşerek çalışma kararı aldım. Bunu almamdaki karar telefonda görüştüğüm danışmanın bana çok yardımcı olması ve kafamdaki soru işaretlerini gidermiş olmasıydı. Şimdi ise düşündüğümde hiç pişman değilim. İyi ki İdealsas ile çalışmışım. Sosyal medyadan İrlanda'da olduğumu öğrenen arkadaşlarım, nasıl ve hangi firma ile gittiğimi sorduklarında, gönül rahatlığı ile tavsiye etmiştim, hatta onlardan biri olan Muhammed Aslan da benim önerim ile İdealsas ile anlaşarak buraya geldi.

İrlanda macerasına atılacak olan arkadaşlar hepinize bol şanslar, başarılar sizinle olsun…

Osman KAHRAMAN

Hacettepe Üniversitesi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler

ISI Dublin Dil Okulumuzda İngilizce dil eğitimi aldı

İrlanda, Dublin

TÜM DİL OKULU REFERANSLARIMIZI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

22 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

osman-kahraman_6a221b30-47fe-4eee-890e-fe2223cdca72.jpg