Avustralya'ya 5 Ay İçin Gitmişken 9 Ay Kaldım


avustralya'ya 5 ay için gitmişken 9 ay kaldım

Bengü Yılgür

Herkese merhaba! Yurt dışına çıkmak ve kısa süreline de olsa orada kalmak eminim ki herkesin hayalidir. Benim de öyleydi. Maceraperest kişiliğim ve tabi ki İngilizce öğrenmek istediğim için 5 ay kalmayı planlayıp 9 ay yaşadığım ve hayatımın en güzel günlerini geçirdiğim Avustralya ile ilgili izlenimlerimi paylaşmak istiyorum. Dil eğitimi için ‘İDEALSAS’ yurtdışı danışmanlarımın tavsiyeleriyle birlikte Avustralya’nın üçüncü popüler şehri olan Brisbane’ı tercih ettim. Nedeni ise Brisbane’nin hem Sydney kadar kalabalık olmaması hem de kışın Melbourne kadar soğuk olmamasıydı.

Avustralya hep merak ettiğim ve gitmek istediğim bir ülkeydi ve sonunda hayalim gerçek oldu. Brisbane’deydim ve birkaç gün içinde anladım ki bu şehre aşık olmuştum. Brisbane, gökdelenlerle dolu bir şehir merkezi ve araç trafiğine kapalı şehrin en ünlü caddesi Queen Street’in yanı sıra çimlere yayılıp kitap okumak istediğinizde kolaylıkla gidebileceğiniz veya arkadaşlarınızla barbekü partisi planlayabileceğiniz parklara ve doğal alanlara sahip harika bir şehir. Nehir boyunca yürüyüş ve bisiklet sürme imkânı sağlayan bu şehir nehrin kenarındaki restoran ve kafeleri ile de oldukça popüler. Kısacası Brisbane, şehir hayatı ile doğal hayatı aynı anda yaşayabileceğiniz nadir şehirler arasında. Benim gibi gece hayatını sevenler için ise Fortitude Valley, çok sayıda bar ve gece klübünü barındıran ve özellikle üniversite ve dil okulu öğrencileri için hafta sonunun vazgeçilmez yerlerinden biri.

Brisbane çok sayıda dil okuluna sahip. Çalışma hakkı yasal ve hemen hemen bütün öğrenciler hem okuyor hem de part-time olarak çalışıyorlar. Yaşam biraz pahalı ancak kendimden örnek verecek olursam part-time çalışarak haftalık yiyeceğinizi ve kiranızı kolaylıkla ödeyebilirsiniz. Tropik iklimin hüküm sürdüğü Brisbane, yıl boyu üşüyemeyeceğiniz bir şehir. Yazın en sıcak ayları olan Ocak ve Şubat’ta nem oranı çok fazla. Çok bunaldığınızda şehrin içindeki yapay denize veya şehre arabayla 1-1,5 saatlik mesafede gidilebilecek plajlara kendinizi atabilirsiniz. Eğer İngilizce öğrenmek için benim gibi Avustralya’ya gitmek istiyorsanız kesinlikle Brisbane’i tercih etmelisiniz. Bu harika şehir bana, çok farklı yerlerden ve kültürlerden gelsek dahi ailem haline gelen gerçek arkadaşlar kazandırdı. Tek başına yaşamanın özgürlüğünü ve zorluklarını, paylaşmayı, birini ve bir şeyi gerçekten sevebilmeyi ve özlemin güzel yanlarını öğretti. Muhteşem bir hayat tecrübesi ve anılarla geri döndüm.

Bana bu imkânı sağladığı ve beni her zaman sonuna kadar desteklediği için öncelikle aileme, daha sonra ilgileri ve profesyonel yardımları için İDEALSAS çalışanları İbrahim Bey’e ve vize danışmanım olmasının yanında beni Avustralya’dan döndükten sonra bile beni her fırsatta dinleyen ve yardımcı olan Aydın Bey’e özellikle ve içtenlikle teşekkür ederim.

Bengü YILGÜR

ILSC Brisbane Dil Okulumuzda İngilizce dil eğitimi aldı

Avustralya, Queensland Eyaleti, Brisbane

TÜM DİL OKULU REFERANSLARIMIZI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

22 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

bengu-yilgur_f3f0c597-265e-4b09-a083-1e7e22d43bbc.jpg