İngiltere'deyken İstediğim Zaman İdealsas’tan Geri Dönüş Alabildim


ingiltere'deyken istediğim zaman idealsas’tan geri dönüş alabildim

Mehmet Karaca

Öncelikle okul ile ilgili düşüncelerimi paylaşmak isterim. Bir kere okul beklentilerimin büyük çoğunluğunu karşılıyor. En ufak bir problemde bile muhatap bulabilmek çok güzel. Derslerde maksimum 14 kişi oluyoruz, ortalama ise 8 – 9 kişi ancak oluyor. Gerçi yaz aylarında okula gelenlerin sayısı artıyor ama yine de sınıfların mevcudu 14 kişiyi geçmiyor. Biz şu ara çok sık kullanmasak da sınıflarda akıllı tahta teknolojisi kullanılıyor. Hocamız, bir kelimeyi anlamadığımızda hemen akıllı tahtadan anlamını bulabiliyor. Bazı hocalar yaşlı olduğu için bu son teknoloji aleti kullanamayabiliyor. Bir iki hoca hariç hocaların kalitesi çok iyi. Öğrenciler, bu iki hocanın sınıfına denk gelmemek için sınıf bile değiştirebiliyor. Okul görevlileri, sınıf değiştirmek istediğinizde sebebini soruyorlar, sebebini söylediğinizde bir engel çıkartmadan bu isteğinizi anlayışla karşılıyorlar. Öğrenci memnuniyeti bu okul için çok önemli, öğrenci odaklı bir yönetim hâkim.

Okulda şuan toplamda sadece 7 Türk öğrenciyiz. Bu açıdan gerçekten çok iyi bir durum. Okulda daha çok Koreli ve Arap öğrenciler ağırlıkta ve hemen hemen toplam öğrenci sayısının %80’ini oluşturuyorlar. Kısaca bu okulda okumayı düşünenlere gönül rahatlığı ile buraya gelmelerini öneriyorum. Yalnız gelen öğrencilere standart (20 ders) program yerine yoğun (30 ders) programa kayıt olmalarını öneririm. Çünkü okuldaki tüm program ve aktiviteler öğleden sonraki oturum sonrası gerçekleştiriliyor. Yani herkes dersteyken sen eve gitmek zorunda kalıyorsun ve yapacak bir şey de genel de olmuyor.

İdealsas’tan aldığım hizmetten memnunum. Canterbury'e geldiğimde çok büyük bir sürprizle karşılaşmadım. Yani danışmanların anlattığına yakın şeylerle karşılaştım. İstediğim zaman İdealsas’tan geri dönüşte alabiliyorum. Gönül rahatlığıyla arkadaşlarıma tavsiye edebilirim.

Canterbury eğlenceyi çok seven insanlar için çok da iyi bir yer değil gece kulüpleri falan çok yok. Eğer aklında bunları da yapmak istiyorum diye bir fikirle gelirlerse burada hayal kırıklığına uğrayabilirler. Her şeyin çok rahatlıkla bulunabileceği bir şehir, büyük süpermarketler var. High street’te markaların çoğu var. Canterbury’de bir şeyi bulamıyorum diye bir sıkıntı yaşamazlar. Burası, Türkler için tavsiye edebileceğim bir yer. Türk sayısı bakımından iyi bir şehir çoğunlukla Araplar var, ayrıca uzak doğulular var. Avrupalı öğrencilerin çok tercih ettiği bir şehir değil.

Bana göre okulun en iyi 3 özelliği,

1) Okulun konumu çok merkezi olduğu için öğle yemeklerinde bile şehir merkezine inip birçok alternatiften faydalanabiliyorsun.

2) Öğrenciye değer verdiklerini her hallerinden anlayabiliyorsunuz. En ufak bir probleminizde dahi çözmek için hemen harekete geçiyorlar.

3) Sınıflar ortalama 8–9 kişi olduğu için etkili bir öğrenim ortamı sunuyor.

Okulun bana olumsuz gelen yönleri,

1) Okulda beğenilmeyen hocalar var, eğer bu hocalardan birine düşer ve sınıf değiştirmezseniz mutsuz olabilirsiniz

2) Okulun aile yanı konaklamaları için ücretsiz servisi mevcut. Aslında olumlu bir hizmet. Fakat benim kaldığım eve saat 07.55’de geliyor. Okula 08.20’de ulaşmış oluyor. Hâlbuki dersler 09.00’da başlıyor ve 40 dakika gibi bir boşluk oluyor. O yüzden ben servisi kullanamıyorum. Akşam da saat 17.00’den sonra geri dönüyor. Yani programınız servise uymazsa çok da bir anlamı olmuyor.

3) Sosyal aktivite yönünden biraz eksik bir okul. Öğrenci katılımına göre düzenledikleri için de olabilir tabi

4) Yanında kaldığım ailenin okula yürüme mesafesinde olmaması. Burada herkes ailesinden memnun. Bir iki kişi ancak gördüm memnun olmayan.

Mehmet KARACA

Sakarya Üniversitesi, Endüstri Mühendisliği

Stafford House Canterbury Dil Okulumuzda İngilizce dil eğitimi aldı

İngiltere, Canterbury

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

22 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

mehmet-karaca_5f4d8656-6f4f-4fde-bd08-e9276969b5e7.jpg