Almanya’da Kafamdaki En Önemli Soru Nerede Kalacağımdı


almanya’da kafamdaki en önemli soru nerede kalacağımdı

Ahmet Zeki Tanır

Almanya’ya dilimi geliştirmek için gitmeye karar verdiğimde ne yapacağımı bilmiyordum. Kafam da bir sürü soru işareti vardı? Nasıl gidecektim, vizeyi nasıl alacaktım, iyi bir okulu nasıl bulacaktım, nerede kalacaktım…Tesadüfen İdealsas’a geldim ve aslında bu sorunların çok büyük olmadığını anladım, İbrahim Bey’in engin tecrübesiyle teker teker hepsini atlattık. İlk önce vize için gerekli belgeleri hazırladım ve İbrahim Bey vize görüşmesinde dikkat etmem gereken hususları ve püf noktalarını anlattı.

Berlin’de GLS Dil okuluna gittim. Okul şehir merkezindeydi hiç ulaşım sorunu yaşamadım zaten Berlin ulaşım bakımından dünyanın en rahat şehirlerinden biri. Okulda ki hocalar her konuda yardımcı oldular, hiç yabancılık çekmedim. Okulumuz çok kaliteli bir okuldu çok yeni tekniklerle Almancayı bana sevdirdiler ve kısa zamanda Almanca bilgim üst seviyelere çıktı.

Orada dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerle kalıcı dostluklar kurdum. Ders dışındaki zamanlarda okulun düzenlediği şehir turlarına katıldım, rehber eşliğinde müzeleri, tarihi ve turistik yerleri gezdim, hiç sıkılmadım. Sadece dil öğrenmekle kalmadım, Berlin’in ilginç tarihini ve Alman kültürünü de tüm detaylarıyla öğrendim. Beraber futbol ve basketbol oynadık sinema ve konserlere gittik. Hafta sonları Berlin’e yakın olan şehirleri de gezdik. Yani tüm zamanımı dolu dolu geçirdim.

Kafamdaki soru işaretlerinden biri kalacağım yerle ilgiliydi. Ama çok sıcak bir ailenin yanında kaldım evleri de çok şirindi, tüm endişelerim boşa çıktı. Bana her konuda yardımcı oldular zaman zaman uzun uzun sohbetler yaptık. Bana şehirde gidebileceğim yerleri yapamam gereken ve yapmamam gereken şeyleri anlattılar, ailemin yokluğunu hissettirmediler. Aile yanında konaklamanın dil öğrenimi için çok faydalı olduğunu düşünüyorum sürekli pratik yapma imkânınız oluyor.

Son olarak yurtdışına gidecek arkadaşlara tavsiyem eğitim gibi ciddi bir konuda dikkatli adım atsınlar, kendilerini emin ellere teslim etsinler, İdealsas bu konuda gerçekten profesyonel bir kurum, herkese tavsiye ediyorum.

Başta İbrahim Beye ve tüm İdealsas ailesine teşekkür ederim…

Ahmet Zeki TANIR

Yıldız Teknik Üniversitesi, İktisat

GLS Berlin Dil Okulumuzda Almanca dil eğitimi aldı

Almanya, Berlin

TÜM DİL OKULU REFERANSLARIMIZI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

22 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

ahmet-zeki-tanir_c43f7e0d-ff9e-48e3-bc06-92d46d5617e6.jpg