Malta'da İngilizce Öğrenirken İş Teklifi Aldım


malta'da ingilizce öğrenirken iş teklifi aldım

Esma Nur Çakır

Herkese merhaba arkadaşlar, sizlere Malta’ya gelme sürecim ve burada ki gelişim sürecimden kısaca bahsetmek istiyorum. 2022 yılı Şubat ayında hem mesleğim hem kişisel gelişimim açısından öğrenmem gereken dünya dili İngilizce için gelmiş olduğum Malta’daki serüvenime destekte bulunan ve beni bu yolda yalnız bırakmayan İdealsas ekibine ve Aydın Bey’e öncelikle teşekkür ediyorum. 

 

Malta’ya gelmeden önce birçok arayış içerisindeydim fakat Malta’yı araştırmalarım sonucunda görerek benim için en doğru yer doğru konum olduğunu düşündüm. Ve şuan buradayım. İlk olarak eğitim sürecimden bahsedecek olursam 6 aylık bir eğitim için geldim. Ve hali hazırda eğitimim devam etmekte. Günden güne gelişimimin farkındalığı beni daha çok öğrenmeye teşvik ediyor. Birçok farklı ülkeden yeni arkadaşlar edindim. Burası farklı kültürleri tanıyıp iç içe birçok kültürü yaşayabileceğiniz bir yer ve dili geliştirmek için uygun bir ortam.

 

Buraya gelişimin 2. Haftasında birçok cafe ve restorana CV bıraktım. Sonrasında bir Türk restoranına girdim ve çalışma serüvenim bu şekilde başladı. Bir süre sonra buranın da bana yeterli olmadığını düşünüp bir arayışa girdim sonrasında çok iyi bir Türk şirketinde kendi mesleğimi icra edebildiğim bir limanda işe girdim; şansı yaver gidenlerdenim sanırım. Ve iş ilişkilerimde ki başarımdan dolayı çalışma iznimi alıp düzenli bir çalışma hayatına geçmem için teklifte bulundular. Bu durum beni oldukça mutlu etti. Ve yeni hayatımı, yeni başlangıçlarımı, hayal ettiğim işi bunların hepsini başarıyor olup sorumluluğunu almak beni daha da güçlü kıldı. Bir kadın olarak azmimi ve isteklerimi gerçekleştirebildiğim için mutluluk duyuyorum.

 

Buraya gelirken birçok prosedürden geçtim tabi ki kolay olmadı ama Aydın Bey sayesinde oldukça rahat geçen bir süreç yaşadım. Kendisine danıştıktan yaklaşık 3-4 aylık bir bekleme süresine aldı beni, o süre zarfında vize başvurumu olgunlaştıracak adımlar attık. Yani hiç beklemeden de başvurumu yapabilirlerdi ama vize konusunda gerçekten çok ama çok iyiler, iyi ki yolumuz kesişmiş. Şimdilerde iyi ki buraya gelmişim diyorum. Çünkü hem kariyer hem İngilizce gelişimim için fazlasıyla artısı yüksek olan bir yer. Burayı, insanlarını, farklı kültürlerini tanımak şahit olmak güzel bir deneyim. Bir Avrupa ülkesinde olup para kazanabilmek ise fazlaca gurur verici. Eğer ki gerçekten samimi bir şekilde isterseniz eminim kolaylıkla iş bulur ve hayatınıza yeni renkler hedefler idealler katıp hayata daha gerçekçi bakıp bakış açınızı değiştirebilirsiniz. Eğer gelirseniz size burayı tanıtmaktan mutluluk duyarım.

 

Son olarak bitirirken, İDEALSAS ekibi ve özellikle Aydın Bey’in katkıları benim için çok ama çok değerliydi. Buraya gelecek olanlar lütfen Malta’nın sıcaklığını, havaların güzelliğini ve denizin tadını bol bol araştırıp gelsin eminim pişman olmayacaksınız. Alışma süreci bir tık zorlu geçse de edindiğim bilgiler gördüğüm yerler ve arkadaşlarıma değdi. Her şey için teşekkür ederim.

 

Esma Nur ÇAKIR

İstanbul Aydın Üniversitesi, Dış Ticaret

ClubClass Malta Dil Okulumuzda İngilizce dil eğitimi aldı

Malta, St. Julians

 

TÜM DİL OKULU REFERANSLARIMIZI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

MALTA'DA EĞİTİM ALAN ÖĞRENCİLERİMİZİN İZLENİMLERİNİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

22 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

esma-nur--cakir_6b6e926e-ac4f-4c7e-888e-b6dad3a659f0.jpg