İdealsas'taki Pozitif Hava Beni Kanada'ya Gitme Konusunda Tetikledi


idealsas'taki pozitif hava beni kanada'ya gitme konusunda tetikledi

Anıl Beçken

Sadece dilimi değil düşüncelerimi de pozitif yönde değiştiren Kanada Üniversitenin daha son yılındayken kapı kapı dolaşıp bütün ülkeler hakkında bilgileri toplamaya çalışıyordum. Öyle yurtdışı eğitim danışmanlıkları gezdim ki. Bana sen yurt dışına çıkamazsın diyenler bile oldu. Ama İdealsas’a geldiğimde bütün düşüncelerim pozitif yönde değişti. İçerideki pozitif hava beni yurt dışına gitme konusunda tetikledi desem yalan olmaz. İbrahim Abiyle yaptığımız çalışmalar sonunda Kanada Toronto‘da karar kıldık ve Toronto’ deki ILAC’a kaydımı yaptırdım.

Her şey sadece 2-3 gün içerisinde gerçekleşti Toronto’ya gittiğim ilk haftalarda tabi ki uyum sorunları yaşadım yalnız kurstaki rehber öğretmenler; ders öğretmenleri ve aktivite görevlilerinin sıcakkanlılığı ve arkadaş gibi davranması beni iki haftada motive etti. Kursla beraber yaptığımız futbol; baseboll; ice hockey vb gibi spor aktiviteleri, şehir dışına yaptığımız hafta sonu 3 günlük geziler şehir turları ve tabi ki New York gezileri muhteşemdi. Bu aktiviteler sayesinde Dünyanın her yerinde arkadaş sahibi oldum. Bu kadar çok arkadaş sahibi olmam ve içinde bulunduğum sıcak ortam sayesinde dilimi üç ay gibi kısa sürede inanılmaz geliştirdim. Intermediate seviyesinde gittiğim Toronto’ dan Advanced sertifikasıyla döndüm. Öğrendiğim tek şey tabi ki sadece dil değildi. Eğer bir sıralama yapacak olsam dil benim için öğrendiklerimin arasında beşinci ya da altıncı gelir.

Toronto’ya gitmek isteyen arkadaşlar varsa kesinlikle tavsiye ediyorum; kolay ulaşım ve kibar insanları sizin hayatınızı kolaylaştırmanıza yardımcı olacak. İnsanlar sizin dil öğrenmenizi motive ediyor. Aynı zamanda Kanada gerçekten diğer ülkelere göre fiyat açısından daha cazip; öğrencilere uygulanan özel indirimlerden de yararlanabilirsiniz. İnsanların para kazanmak ve hayatlarımızı nasıl sürdürebilirleriz gibi stresli düşünceleri yok. Herkes acaba yarın bugünden daha fazla nasıl eğlenebilirim diye düşünüyor. Ücretsiz kütüphaneye kayıt olun. Metroda yayınlanan ücretsiz gazeteleri her gün okuyun daha fazla yabancı arkadaş edinip zamanınızın çoğunu onlarla geçirin. Orada sadece dil öğrenmeyecek bunun yanında Kanada kültürüne de öğrenebilirsiniz. Sahip olduğunuz değişik ülkelerden arkadaşlarınız sizi Dünya vatandaşı gibi hissettirecek. Yabancı arkadaşlarım Türkiye’ye gelmeye başladılar bile. Şimdi sırada diğer ülkeler var.

İbrahim Abiye buradan teşekkürlerimi sunuyorum. Çünkü her şeyi kolaylaştıran o oldu. Karar verdikten sadece dört gün sonra uçak biletimi elimde gördüm ve hayatımın 3 ayını geçirdim. Sizin verdiğiniz öğütler bana Kanada’da yol gösterici oldu. Tecrübeleriniz benim hayatımı kolaylaştırdı. Her şey için teşekkürler. Elbette başka bir ülke için Tekrardan görüşeceğiz.

Anıl BEÇKEN

İstanbul Üniversitesi, İşletme ILAC Toronto Dil Okulumuzda İngilizce dil eğitimi aldı

Kanada, Ontario Eyaleti, Toronto

TÜM DİL OKULU REFERANSLARIMIZI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

17 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

anil-becken_d930edbb-102a-4684-bfd3-3f1919740ba7.jpg