1 Sene Öncesine Kadar Kanada'ya Gitmem Hayalden de Öteydi


1 sene öncesine kadar kanada'ya gitmem hayalden de öteydi

Gözde Özaydın

Merhaba Arkadaşlar, ben Gözde. Ağustos ayında başlayan Kanada Toronto dil eğitim sürecimi Nisan ayı sonunda tamamladım. 9 aylık bir eğitim süreci ile alakalı izlenimlerimi sizlerle paylaşmak isterim. Aslında Kanada'ya gitmeden 1 sene önce her şey hayalden ibaretti. Ailemin ve arkadaşlarımın büyük desteğiyle bunu gerçeğe dönüştürmek için çalışmalara başladım. Bütün belgeleri Aydın abinin sayesinde daha hızlı ve kolay bir biçimde tamamladım. Normalde benim tek başıma asla aklıma gelmeyecek ilaveler ile vize dosyamı güçlendirdik. Moda ve Tekstil Tasarımı mezunu olduğum için Zorlu Center’da gerçekleştirdiğimiz defilenin fotoğraflarını, tasarladığımız elbiselerin renkli çıktılarını ve sonrasında medyada çıkan haberlerin tüm çıktılarını da vize dosyama ekledik. İngilizcenin mesleğim için ne kadar önemli olduğuna dair ilaveler ile Kanada’ya temelli gitmediğimi, geri döneceğimi dair güveni elçilik görevlilerine vermek istedik.

Ondan sonrasında ise stresli bir bekleyiş başladı. Vizeyi elime alana kadar hala gideceğime inanamıyordum. Daha sonra İdealsas'tan mutlu haberi aldım ve gideceğim kesinleşmişti. Gideceğim gün gelip çattığında çok bir şey hissetmiyordum ama Kanada'ya adım atar atmaz durumun ciddiyetini anladım. Artık ciddi ciddi Kanada'ya gelmiştim ve hayallerime kavuşmuştum. İlk haftalar kolay geçti diyemem. Dilimin yetersiz olması, ülkeye yabancı olmam ve en önemlisi tek olmamdan dolayı korktum ve ürkek davrandım. Fakat ülkeye alışmaya ve keşfetmeye başlayınca güzellikleri görmeyi de başardım. Artık korkmadan otobüsü ve metroyu kullanmaya başladım. 2. Ve 3. aydan sonra arkadaşlarım sadece okul arkadaşı olmaktan çıkıp yakın arkadaşlarım olmaya başladılar ve zaman artık su gibi akıp gitmeye başladı. Kanada'da dışarı çıktığımda gece eve dönerken hiçbir korkum olmadan rahatlıkla sokakta tek başıma yürüyebilmemin mutluluğu da ayrı bir konu. Kanada'da hayran olduğum diğer bir konu ise insanlara verilen değerdi. Dışarda özgürce yürüyebildiğin, araçların önceliği yayalara verdiğini gördüm.

Dil konusuna gelirsek. Kesinlikle çok Türk arkadaşı yapmadım olan arkadaşlarımla da dışarda buluşacak kadar muhabbeti ilerletmedim. Oraya neden gittiğimi hiç unutmadım. Burada bana kaldığım ailenin de çok yardımı oldu. Kesinlikle aile yanında kalmayı tavsiye ederim. Normal oda kiralamadan biraz daha pahalı fakat dil konusunda size çok yardımı dokunacağını söyleyebilirim. Gittiğim okul ILAC Toronto’ydu. Ben okuldan ve hocalardan memnundum. Fakat her yerde olduğu gibi orada da Türkler var. Bunun dengesini sizin kurmanız gerekiyor. Tek tavsiye veremeyeceğim veya öneride bulunamayacağım konu özlemdir. Özlemeyi önleyecek hiçbir şey yok maalesef. Ama hayatımda aldığım en önemli kararlardan bir tanesi Kanada'ya gitmekti. İyi ki gitmişim ve herkese şiddetle tavsiye ederim. Teşekkürler!!! 

Gözde ÖZAYDIN

Yeditepe Üniversitesi, Moda ve Tekstil Tasarım

ILAC Toronto Dil Okulumuzda İngilizce dil eğitimi aldı

Kanada, Ontario Eyaleti, Toronto

TÜM DİL OKULU REFERANSLARIMIZI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

22 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

gozde-ozaydin_ba9ba914-23b2-4d30-980a-c7df3e1afbd1.jpg