Toronto'da 3 Ayda İngilizce Seviyem Umduğumdan Çok Fazla İlerledi


toronto'da 3 ayda ingilizce seviyem umduğumdan çok fazla ilerledi

Tarık Çağlar

Merhaba arkadaşlar, Ben Tarık Çağlar. Eğer İngilizce sizin içinde vazgeçilmez ise öğrenebileceğiniz en iyi yöntem yerinde öğrenmektir ve bunun içinde ilk adım hangi ülkeye, hangi danışmanlık şirketi ile gideceğinize karar vermenizdir. Ben dil eğitimi için Kanada’yı tercih ettim tabi ki İdealsas tecrübesi ile. İlk etapta bu iş olur mu, yapabilir miyim, vize işlemlerini nasıl yapacağım, alışabilir miyim diye çok düşündüm; ancak zamanla İdealsas danışmanların da etkin yardımları ile bütün şüphelerimden kurtuldum.

Kanada özelliklede Toronto dil eğitimi alabileceğiniz en iyi şehirlerin başında gelmektedir. Suç oranı çok düşük, yaşanılması çok rahat, kaybolma şansının nerdeyse olmadığı, tüm şehrin metro ağı ile kaplı olduğu bir metropoldür. İngilizce öğrenmemin yanı sıra eğlence imkanlarının, gezip görülecek yerlerin fazlası ile olduğu bir yerdir. Toronto’nun soğuk olduğu doğrudur ancak yaz aylarında giderseniz mevsim çok sıcaktır. Özellikle bu mevsimde Niagara şelalesi ile Wasaga Beach’e gitmenizi öneririm.

Toronto da kaldığım üç ay içinde İngilizce seviyem umduğumdan daha fazla bir şekilde gelişti. Teorinin yanında pratik imkânı da olduğu için çok kolay öğrenebiliyor insan. Toronto’da eğitim almak bana İngilizce katkısının yanı sıra dünya farklı kültürlerinden bir çok arkadaş edinmemi de sağladı. Onlarla muhabbet etmek, gezmek bir şeyleri paylaşmak bende dünya insanıymışım hissi sağladı ve kendime olan özgüvenimi arttırdı.

İlk gittiğimde yabancılık çekemiyim diye düşündüysem de bu, okulun başladığı ilk haftada tamamen değişti, o kadar sıcak bir ortamla karşılaşıyorsunuz ki geri dönmek bile istemeyebilirsiniz. Şimdi tatil planları yaparken bile yurt dışından arkadaşlarla görüşüp acaba ortak bir yerde buluşabilir miyiz diye konuşuyoruz.

Eğer halen karar vermediyseniz ve iyi bir dil eğitimi almak, dil eğitimi alırken unutulmayacak bir yaz geçirmek istiyorsanız size önerebileceğim en iyi yer Kanada’dır.

Bu kararı verirken her şekilde sizin yanınızda olmayı başaran İdealsas tecrübelerinden yararlanabilirsiniz. Her şey için teşekkür ederim İdealsas...

Tarık ÇAĞLAR

Haliç Üniversitesi, Bilgisayar Mühendisliği

ILAC Toronto Dil Okulumuzda İngilizce dil eğitimi aldı

Kanada, Ontario Eyaleti, Toronto

TÜM DİL OKULU REFERANSLARIMIZI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

22 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

tarik-caglar_7e9949d5-0c19-4398-a739-a286e8d34e13.jpg