Neden Malta Sorusunu Kendi Açımdan Cevap Vereyim


neden malta sorusunu kendi açımdan cevap vereyim

Kader Beyazıt

Merhabalar, ben Kader. Çukurova Üniversitesi Tekstil Mühendisliği bölümünden mezun olduktan bir ay sonra dil eğitimi için Nisan başında Malta, Chamber College Dil Kursuna İngilizce dil eğitimine geldim ve 4,5 ay kaldım. Öncelikle Neden Malta sorusunu kendi açımdan cevap vereyim; her ne kadar Maltaca da konuşulsa resmi dili İngilizce olan bir ülke. İkinci olarak diğer İngilizce konuşulan ülkelere göre daha ucuz bir ülke. Avrupa Birliği üyesi olduğu için diğer Avrupa ülkelerine seyahat imkanı olması çok iyi. Kendi adıma 4 farklı Avrupa ülkesini eğitim sürem boyunca görme şansı elde ettim. Hem de çok ucuza getirerek. Son olarak da Malta bir turizm ülkesi. Yani hem eğitim hem tatili bir arada yapabileceğiniz bir yer.

Küçük bir ada olduğu için her tarafa kolayca erişebiliyorsunuz. Her yerde denize girilebiliyor. Çok gelişmiş bir eğlence hayatı da cabası. 4,5 aylık eğitim yetti mi diye soranlar olabilir? Ben Anadolu Lisesi çıkışlı olduğum için var olan temelimin üzerine pratik yapma fırsatı buldum. Zaten okulda ders alıyorum deyip kişisel çalışmayı elden bırakmamanız da gerekiyor. Kendimizi yeterli derecede geliştirebilmemiz her şeyden önce kendi elimizde çünkü. Hiç İngilizce bilmeyen bir arkadaşımın 8 ay gibi bir sürede İngilizcesinin yeterli düzeye geldiğine tanık oldum.

Peki, buraların hiç mi olumsuz tarafı yok. Sadece diyebilirim ki, 15 Haziran’dan sonra gelmeyi düşünenler için okuldaki Türk sayısının fazlası ile arttığını söyleyebilirim. Yaz ayları dışında çok rahatlıkla tavsiye edebileceğim bir ülke.

Kader BEYAZIT

Çukurova Üniversitesi, Tekstil Mühendisliği

Chamber College Malta Dil Okulumuzda İngilizce dil eğitimi aldı

Malta, Gzira

TÜM DİL OKULU REFERANSLARIMIZI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

17 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

kader-beyazit_39df56df-32d3-4e46-b78f-fe806264cdab.jpg