Bir Daha Gidecek Olsam Yine EC Londra'yı Seçerim


bir daha gidecek olsam yine ec londra'yı seçerim

Mehmet Talha Çizmeci

Kursum arkadaşlık, öğretmenlerin samimiyeti ve yardımseverliği açısından birçok kurstan daha iyi... Okuldan nispeten memnun kaldım yani kurslar aslında aşağı yukarı genelde aynı oluyordu ama diğer arkadaşlarımdan dinlediğim kadarıyla benim kursum en azından onlarınkinden daha iyiydi sanırım.

Sınıflar genel itibariyle geniş ve ferah bir odada oluyor genel itibariyle. Kursta arkadaşlık çok iyi. Dersler ciddi geçiyor yani devamsızlık yapmamak önemli, öğretmenler yardım etmek için çabalıyorlar her soruya cevap vermeye çalışıyorlar, tabi çok iyi öğretmenler de var çok kötüleri de var bu biraz da sizin şansınıza kalmış bana genelde iyi öğretmenler denk geldi ama arkadaşlarımdan dinlediğim kadarıyla çok çok daha iyi öğretmenler ve çok daha kötü öğretmenler de varmış. Kullanılan teknolojiler derken ders de listening olucaksa tape den oluyordu onun dışında klima vardı sınıflarda, ana bina da internet odası vardı başka da teknoloji falan görmedim.

Sosyal aktiviteleri bence biraz zayıftı, okul personeli cana yakın yardım etme çabasındaydı. Hani süper dolu dolu bir öğretimdi kurs İngilizcemi çok çok ilerletti diyemem açıkçası özellikle general english dersleri genel de öğrencileri bayıyordu- özellikle de bizi. (seviye olarak advanced Class daydım) Bir haftalık konular oluyordu (mesela ilk hafta konu sağlık- sonra teknoloji, ertesi hafta politika v.s. şeklinde oluyordu) ve o haftaki konuyla içli dışlı değilseniz sıkıntıdan ölebilirdiniz yada bir hafta boyunca aynı konunun farklı uzantılarında gına gelebilirdi. Ben daha öncede kursa gittiğim için aşağı yukarı neyle karşılaşacağımı biliyordum ama yurtdışından ilk defa gelen birkaç arkadaş hiç beğenmediler mesela (gerçi o heralde shakespeare İngilizcesi görüceğini falan zannediyordu:) konular saçma gelince isyan bayrağını çekti) ama intensive Class en azından diğer general english Class larına oranla daha zevkli ve daha öğretici geçti. Birkaç hafta business english aldım ders ve hocası müthiş sıkıcı olmasına rağmen derste yeni şeyler öğrendiğim için birkaç hafta tahammül ettim sonrasında ise get talking diye sadece konusmaya ağırlık veren başka bir derse geçtim ve o mesela çok daha eğlenceliydi ve ondan da birçok yeni şeyler öğrendim.

Özet olarak kurslar genelde aynıdır ama bu kurs arkadaşlık- öğretmenlerin samimiyeti ve yardımseverliği- intensive dersleri açısından birçok kurstan daha iyi sanırım, general english dersleri ise zaten genelde hep aynıdır biraz grammar, biraz speaking biraz listening biraz writing hani çok şaşırtıcı bir şey yok o sebeple burada iş öğretmende bitiyor açıkçası. Benim öğretmenleri süper olmasa da gayet iyiydiler ama çok daha kötü öğretmenleri olan ve daha iyi öğretmenleri olan arkadaşlarım da oldu ec.de...

Umarım yardımcı olmuşumdur, genel olarak bir daha gidecek olursam sürpriz yaşamamak için yine ec.yi seçerim ama tabi biraz daha tecrübeli olarak öğretmenleri kontrol eder, intensive Class lara göz atar ve öğretmenlerine bakar,ona göre sınıfımı seçerim...

Mehmet Talha ÇİZMECİ

Satış & Pazarlama Uzmanı

Bahçeşehir Üniversitesi, Finansal Ekonomi

EC Londra Dil Okulumuzda İngilizce dil eğitimi aldı

İngiltere, Londra

TÜM DİL OKULU REFERANSLARIMIZI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

22 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

mehmet-talha-cizmeci_1e981b34-32ec-4d68-ba97-a22e70748ce3.jpg