London Study Centre'de 24 Hafta İngilizce Dil Eğitimi Aldım


london study centre'de 24 hafta ingilizce dil eğitimi aldım

Çağdaş Erdönmez

Herkese merhaba. Ben Çağdaş Erdönmez. Uludağ Üniversitesi Fizik Bölümü Yüksek Lisans öğrencisiyim. Doktora eğitimi öncesi İngilizcemi geliştirmek için Ekim ile Nisan ayları arasında 24 hafta Londra’da dil eğitimi aldım. Size yardımcı olması kanısıyla Londra da ki tecrübelerimi sizinle paylaşmak isterim. İngilizcemi hep geliştirmek istedim fakat tam olarak hiçbir zaman geliştiremedim Türkiye de. Bunu aslında size söylememe gerek yok çünkü biliyorsunuz ki Türkiye de İngilizce tam anlamıyla öğrenilmiyor. İngilizceyi öğrenmek istiyorsanız bence ana dili İngilizce olan bir ülkeye gitmenizi tavsiye ederim.

Bende Londra’ya gitmek istedim. Daha önce bu konu hakkında çok araştırma yapmıştım zaten. Dürüst olmak gerekirse daha önce İngiltere eğitim almayı düşünmüyordum. Daha önce Amerika ya da İrlanda’ya gitmeyi düşünüyordum; tabii sebebi maliyet idi. Ancak internetten araştırma yaptığım sırada İDEALSAS eğitim danışmanlığının bilgilerini gördüm. Maliyet hesabı yaptığımda, diğer ülkeler ile karşılaştırdığımda aşağı yukarı aynı maliyet ile Londra’da da okuyabiliyordum. Bu yüzden eğitim danışmanlığıyla iletişime geçip ayrıntılı bilgi aldım ve sağ olsunlar Londra’ya gidip gelme sürecim dâhil her zaman yanımda oldular. Her zaman e-postalarla durumumu kontrol etmeye çalıştılar. Yani geri hizmet vermeye çalışan ve yapan bir eğitim danışmanlığı şirketi olduğunu gördüm. Yani sen gittin parayı verdin seninle işi bitti gibi düşünmediler. Bu durumdan dolayı tekrar yurtdışına çıksam yeniden eğitim için danışmanlık firmamı İdealsas Yurtdışı Eğitim tercih etmeyi isterim.

Her neyse, şunu söylemem gerekir ki İngiltere de hangi okula gitmeniz önemli değil; önemli olan orda zamanınızı nasıl geçireceğiniz. İngilizce kurslarını Türkiye ile karşılaştırdığınızda aynı İngilizce eğitimi verildiğini göreceksiniz. Ancak tek farkı her level için biraz daha ileri seviyede eğitim veriliyor oluşu. Yani biraz zorluyorlar. Şunu sorabilirsiniz “eee o zaman ne faydası var”… Faydası şu; orada sürekli uluslar arası öğrencilerin içerisindesiniz her gün İngilizce konuşmak zorundasınız. Bu da fark etmeden size İngilizce öğretiyor. Size en önemli tavsiyelerimden biri ana dili Türkçe olanlardan uzak durun.. Biraz yüzsüz olun bu konuda yoksa hiçbir şey öğrenemeden geri gelirsiniz. Sebebini tam olarak bilmiyorum; biraz zor olsa da İngiliz arkadaş yapmaya çalışın. Çünkü yabancı öğrenci olduğunuz için hep yabancıların takıldığı yerlerde takılıyorsunuz bu yüzden İngilizlerle pek tanışma imkanı bulamıyorsunuz. Ancak çok arkadaş canlılar, hiç de söylendiği gibi soğuk insanlar değil. Gidip konuşmaya çalışsanız bile sizi reddetmez konuşurlar. Ben 6 ay için gitmiştim ilk 4 ayımda İngiliz arkadaşım olmamıştı. Son 2 ay İngiliz arkadaşım oldu ve anladım ki o iki ayda 4 aydan daha çok İngilizcem gelişti. Sürekli konuşma kulüplerine gitmeye çalıştım ki ücretsiz birçok konuşma kulübü bulabilirsiniz ve çok faydası olduğu kesin. Sürekli etkinlikleri kaçırmamaya çalıştım. Ve hangi seviyede bırakırsanız buraya geldiğinizde herhangi bir seviye ölçme testinde kesinlikle seviyeniz bir üstü çıkıyor. Buradan anlamışsınızdır sanırım eğitim farkını.

Her neyse, imkânınız varsa en az 1 sene giderseniz süper İngilizce ile dönersiniz bence. Ve Londra ya gitmenizi tavsiye ederim çünkü bence orası sanki dünya başkenti konumunda. Ve her şey çok güzel. Geleli 2 hafta oldu ve tekrar özledim desem yalan söylemiş olmam.

Çağdaş ERDÖNMEZ

Uludağ Üniversitesi, Fizik Bölümü (Mastır)

London Study Centre (LSC Stanton) Dil Okulumuzda İngilizce dil eğitimi aldı

İngiltere, Londra

TÜM DİL OKULU REFERANSLARIMIZI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

22 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

cagdas-erdonmez_553570be-3eb3-4c24-9f39-25bfd7716497.jpg