ETC İnternational College Bournemouth'de 1 Ay Eğitim Aldım


etc international college bournemouth'de 1 ay eğitim aldım

Ozan Zeyrek

İDEALSAS’ın değerli çalışanlarının (Aydın Bey bilhassa) yardımları ve destekleriyle gerçekleştirdiğim 1 aylık İngiltere eğitimimde kısa gibi görünse de edindiğim değerli tecrübeler oldu. ETC İnternational College Bournemouth’ta 1 ay boyunca aldığım Genel İngilizce yanında Hukuk İngilizcesi derslerim sayesinde çok yoğun bir programı Eylül ayında geride bıraktım. 1 ay çok kısa bir süre gibi gelebilir. Benim gibi avukat olan veya hukukla ilgilenip çok yoğun çalışan arkadaşlar için 1 aylık sürede bir şeyler öğrenebilmeleri için geçmişinde İngilizce ile ilgili temel eğitimleri almış olmaları gerektiğini düşünüyorum.

Zira özellikle hukuk İngilizcesi gerçekten zor. Hocaların bir kısmı iyi, bir kısmının iyi olmadığını düşünüyorum. Benim hocalarım çok iyiydi, o yüzden kendimi şanslı hissediyorum. Mesleki İngilizce derslerine gelen hocalar için ise tereddütüm yok. Hukuk mezunu avukat olmayan bir hocadan aldığım eğitim gerçekten çok yararlı oldu. Hukuk İngilizcesi ile ilgili çalışmalarıma İstanbul Barosu’nun eğitimleriyle halen devam etmekteyim. ETC İnternational College Bournemouth fiyat açısından diğer okullara nazaran gayet uygun. Ancak okulun idari işlerinin ve resepsiyonun öğrenci ile alakasında başarısız olduğu kanaatindeyim. Birçok öğrenci sorunlarını kısa sürede halledemiyor. Bazen karşınızda muhatap olacak insanı bile bulamayabiliyorsunuz. Aktivite konusunda organizasyonda da gayet başarısızlar!

Özetle kısa dönem için iyi, uzun dönem için tercih edilebilecek bir okul değil. Bournemouth ise gerçekten çok eğlenceli, bol turistin geldiği yaz aylarında durmadan festivallerin olduğu bir kasaba kenti. Burada gerçekten mutlu ve huzurlu bir şekilde hayatınızı idame ettirebilirsiniz. Bolca Türk restoranı var. Okulda da çok fazla Türk var. Onlarla takılmadığınız sürece İngilizce öğrenebilirsiniz =)Homestay’e gelince ailelerden yana birçok öğrenci çok muzdarip, aileyi oraya gitmeden iyi seçmek, bilgilerini danışmanınızdan almanız gerektiğini tavsiye ediyorum. Benim kaldığım aile gerçekten çok iyiydi. Kurallar katı ama ailenin huyuna gitmeniz huzurunuz açısından faydalı olacaktır.

İDEALSAS’a katkılarından dolayı teşekkürler.. Yeniden çalışmak dileğiyle!

Ozan ZEYREK

Avukat İstanbul Kültür Üniversites, Hukuk

ETC İnternational College Bournemouth Dil Okulumuzda İngilizce dil eğitimi aldı

İngiltere, Bournemouth

TÜM DİL OKULU REFERANSLARIMIZI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

22 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

ozan-zeyrek_61187ea4-17b6-4f0a-bfce-16e81307b195.jpg