Kaplan New York'ta 3 Ay Dil Eğitimi Aldım


kaplan new york'ta 3 ay dil eğitimi aldım

Diren Gül Yıldırım

Öncelikle İdealsas’a teşekkür etmek istiyorum, New York’a gitme kararı aldığımdan beri her konuda yardımcı oldukları için. Vize almaktan konaklamaya, uçak biletinden havaalanı transferlerine her şeyi sizin için ayarlıyorlar. Siz sadece gitmek istediğiniz yeri söyleyin. Bu konuda özellikle Danışmanım Gökçe Bayram’a teşekkür ederim. New York benim hayalimdi ve İngilizce öğrenmek için burayı tercih ettim.

Hayatımın en güzel 3 ayını yaşadım. Başka ülkelerden arkadaşlarım var ve sürekli konuşuyoruz bu da İngilizceyi unutmanıza izin vermiyor. Fakat sizlere tavsiyem mümkün olduğunca önce kendi ülkenizde İngilizcenizi geliştirin. Benim seviyem ortalamanın üzerindeydi buraya gelmeden önce, yine de ilk zamanlar konuşurken veya anlamaya çalışırken zorlandım. Anavatanında İngilizce öğrenmek o kadar da kolay değilmiş. Bir çok öğrenci gördüm başlangıç seviyesinde gelip, 4 ay harcadıktan sonra bir şey öğrenemeden geri döndüler. Yani yurtdışına gitmek İngilizceyi öğrenmek için yeterli olmuyor, her şey öğrencinin elinde.

Kaplan International bana göre ortalama bir okul. Genel olarak eğitim sistemi ezberci olmadığı için İngilizce öğrenmek hem daha kolay hem de daha eğlenceli. Ben İngilizcemi daha çok okul dışında, Amerikalılarla konuşarak geliştirdim. Burada bir eleştiri yapacağım. İlk gün yapılan seviye tespit sınavından sonra bir alt seviyede çıktığımı öğrendim. Değiştirmek istedim fakat 8 haftadan önce böyle bir şeyin olmayacağını (5 hafta sonra bu testi alan arkadaşlarım var) söylediler. 7 hafta sonunda level testi tekrar alarak bir üst seviyeye gectim. İlk 7 hafta benim için zaman ve para kaybıydı. Sınıf arkadaşlarımdan daha iyiydim fakat onlar konuşamadığı için ben de sınıf içinde konuşmamı ilerletemedim. Bunun dışında öğretmenlerin çoğu işinde oldukça iyi Kaplan Midtown şubesinde. Ancak benim tavsiyem bir üniversitenin kursuna gitmek olur, imkânları daha fazla.

Yurtdışında eğitim almayı düşünen herkese böyle bir deneyimi tavsiye ederim. Ufkunuzun genişleyeceğinden emin olabilirsiniz.

Diren Gül YILDIRIM

Okan Üniversitesi, Kentsel Tasarım ve Peyjaz Mimarlığı

Kaplan International New York Dil Okulumuzda İngilizce dil eğitimi aldı

ABD, New York Eyaleti, New York şehri

TÜM DİL OKULU REFERANSLARIMIZI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

17 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

diren-gul-yildirim_8bb851f0-e661-45fe-a358-e8f39ac6cd0a.jpg