Amerika'da Eğitim İçin Onlarca Danışmanlık Şirketiyle Konuştum


amerika'da eğitim için onlarca danışmanlık şirketiyle konuştum

Barış Utaş

Merhabalar, Öncelikle buraya gelmemde bana çok yardımcı olan İdealsas’a çok teşekkür ederim. Amerika' ya gelmeye bir anda karar verdim. Bir de baktım ki Amerika’dayım. Buraya gelmem sandığımdan çok daha kolay oldu. Piyasada çok kalitesiz firmalar var; buna dikkat etmek gerekir. O yüzden arkadaşlara tavsiyem iyice araştırmalarıdır. Zaten yurtdışı eğitim firmaları birbirine çok yakın. Taksim, Beşiktaş, Şişli bölgesinde yoğunlaşıyor. Ben yaklaşık 2 saat içinde 10’dan fazla firmayla konuştum. Öncesinde de birkaç firmayla konuşmuşluğum vardı. Bu firmalar içinde kendi bütçeme ve kendi kriterlerime uygun olduğu için İdealsas’ı tercih ettim. Yani arkadaşlarıma ve gitmek isteyenlere `ben gittim memnun kaldım, size de tavsiye ederim` derim.

3 aydır Los Angeles'tayım. Los Angeles çok güzel bir şehir, dört mevsim yaz. Ama nem olmadığından geceleri çok soğuk oluyor. Öyle ki gündüz sıcaktan pişip, gece soğuktan titreyebilirsiniz. O yüzden yanınızda her zaman bir hırka bulundurmak iyi olur. Sonra, konaklamamı aile yani olarak talep etmiştim; pratik yapma açısından. Ama beklediğim gibi olmadı. Ben bir ailenin yanına gideceğim, bana bir oda verecekler, böylece gün içinde sürekli pratik yapabileceğimi düşünmüştüm. Fakat, bana 2+1 bir ev verdiler; bir odasında ben kalıyordum, diğer odasında başka bir Türk. Odam da sadece yatmak için bir kanepe ve oturmak için bir puf vardı. Ev sahibim çok çalıştığından benle fazla görüşmeye vakti yoktu. Haftada toplamda 10 dakika falan konuşabiliyorduk. Buna karşılık aylık 800 dolar ödüyordum. Ben o evden çıktım. 300 dolara başka bir yere geçtim. Yeni yerim eski evden daha güzel ve daha merkezi bir yerdeydi. Bu yüzden arkadaşlara tavsiyem; konaklamayı kısa süreli yaptırmalarıdır. Benim kurs sürem 12 haftaydı, kısa süreli tuttuğum için daha sonra burada daha uygun fiyatlı başka bir okuluna devam ediyorum.

İlk olarak geldiğim Poly Language Institue (POLY)’de Türk öğrenci sayısı fazlaydı. Korelilerin de oranı fazla. Diğer milletlerden de öğrenciler var tabi. Burada Türklerin sayıca fazla olmasının avantajlarını da dezavantajlarını da görüyorsunuz. En büyük avantajı uyum sürecini çabuk atlatmanızı sağlıyor. Gerçekten uyum süreci ciddi bir sorun. Şu ana kadar ailelerinden uzun süre ayrı kalmayanlar için çok zor oluyor alışmak. Dezavantajı ise teneffüslerde ve okul sonrası zamanlarda Türklerle vakit geçiriyorsunuz, sanki Türkiye’de bir dil kursuna gidiyormuş gibi hissettiğiniz zamanlar oluyor.

Son olarak, Los Angeles’a en iyi geliş zamanı Eylül ayı sanırım. Ben uçak biletine Ağustosta yüksek sezonda KLM Amsterdam aktarmalı olarak 1000 Euro ödeyerek geldim. Benden bir ay sonra gelen başka bir arkadaşım direk THY ile 400 Euro ödedi.

Barış UTAŞ

İstanbul Üniversitesi, İngilizce İktisat

POLY Language Institue Dil Okulumuzda İngilizce dil eğitimi aldı

ABD, California Eyaleti, Los Angeles

TÜM DİL OKULU REFERANSLARIMIZI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

17 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

baris-utas_97f039f4-9abf-42f3-ab8c-9d6e07391ce1.jpg