San Francisco Hakkında Ne Bilmek İstiyorsanız Yazdım


san francisco hakkında ne bilmek istiyorsanız yazdım

Şeyma Akdaş Beşli

EC San Francisco’da asla sıkılmazsınız. Her gün mutlaka bir aktivite vardır. Her ayın 1 inde 30 günlük aktivite takvimi açıklanır. Ay içinde NBA maçı ya da ünlü bir müzikale gidilir. Beraber Kore ya Türk ya Çin yemeği organizasyonu yapılır. Okulda sinema günü, beysbol maçı, müze ya da üniversite gezilerine katılabilirsiniz. Öğretmenlerden Wasim ile birlikte Çarşamba günleri soccer günüJZaten SF de yapılacak o kadar çok var ki, siz de sınıf arkadaşlarınızla mutlaka plan yapmış oluyorsunuz.

 

EC’nin bulunduğu yer konum olarak çok iyi. Tam merkezde ve çok işlek bir yerde. Okul çıkışı sahile yürüyerek gidebilirsiniz. EC’nin yönetim kadrosu çok eğlenceli insanlardan oluşuyor. İlk gün, oryantasyon ve seviye tespit sınavı yapılıyor. Oryantasyon sunumunda size şehri tanıtan sunumlar yapılıyor, alışveriş-yemek-ulaşım hakkında bilgi veriyorlar. Daha sonra bir banka ve bir telefon şirketi gelip öğrencilere bilgi veriyor. Eğer yanınızda yüklü miktarda para getirdiyseniz bankaya yatırmanız faydanıza olacaktır. Ve eğer uzun süreli kalacaksanız telefon hattı alabilirsiniz. Şehrin çoğu noktasında ücretsiz wifi olduğunu unutmayın. Burası Silikon Vadisi !! oryantasyon bittikten sonra yeni gelen öğrenci grubu ve koordinatör Ryan ile birlikte ufak bir şehir gezisine çıkıyorsunuz. Ertesi gün okulda sınıf listeleri açıklanmış oluyor ve sınıfınızda eğitim başlıyor. Her sınıfın 2 öğretmeni var. Okulda kitaplar ücretsiz veriliyor. Her 6 haftada bir seviye atlama sınavı yapılıyor. Burada aldığınız nota göre bir üst kura geçebilirsiniz. Ama insanlar sınavların zor olduğunu ve seviye atlamanın biraz zor olduğundan bahseder. (EC okullarının içinde en zor okul San Francisco’ymuş) Mezuniyette ise turuncu suits giyip kep atma töreni yapılır, herkes ufak bir konuşma yapar ve sertifikasını alır

 

SF’de konaklama için fazlasıyla alternatif var. Ama yer bulmak oldukça zor. Rezervasyonlar genellikle 1 aylık ve üzeri şeklinde yapıldığından kısa dönemli yer bulmak sıkıntılı olabiliyor. EC’nin kendi yurdu olan Monastry’de kalırsanız çok eğlenceli bir yurt hayatınız olabilir. Çünkü o yurtta sadece EC’nin öğrencilerinin kalması avantaj. Çatı partileri, her akşam birisinin odasında toplaşma, yurttakilerle bara gitme ya da yurda çok yakın olan Dolares parkta piknikler. Bu yurdun dezavantajı kahvaltının dahil olmaması, okula yürüyüş mesafesinde olmaması ve bir de temizlik!. Bunlar önemli değil derseniz Monastry’de çok eğlenebilirsiniz. Özellikle 30 yaş altı gençler için ideal. Yok ben daha derli toplu temiz bir yer isterim derseniz, Usa Student Residance sizin için. Kahvaltısı güzel, temizlik iyi, okula yürüme mesafesinde. Buranın da etkinlikleri oluyor merak etmeyin. Konaklamada yapılması gereken en önemli nokta, 6 ay için gidiyorsanız 6 aylık para ödemeyin. Öncelikle 1 aylık para ödeyin ve gidip diğer yurt alternatiflerini de görün. Yoksa ödediğiniz parayı geri alamazsınız.

 

SF yürümek için inşa edilmiş bir şehir. Yine de ben yürümem derseniz toplu taşıma çok güzel organize edilmiş. Aylık clipper card ücreti 70 usd. Metro-otobüs-vapur-tramvay hepsinde geçiyor. Cable cara binmeden gelmeyin tabi ki. Ve mutlaka bisiklet kiralayıp Golden Gate köprüsünü bisiklette geçinJ

 

San Francisco’ya geldiyseniz gezecek çok yeriniz var demektir. San Diego-Los Angelas-Las Vegas-Monterey-Carmel-Grand Canyon-Tahoe Lake-Yosemite National Park, Silikon Vadisi.. daha bir çok yer.. Dünyanın en güzel sahillerinde gün batımını izleyebilir, belgesellerde gördüğünüz National Parklara gidebilir, Universal Studio’larında film çekme hilelerini görebilir, Six Flags’te hayatınızda binmediğiniz kadar roller costerlara binebilirsiniz. Bu yerlere arkadaşlarınızla beraber araç kiralayıp gidebilirsiniz. Okulda mutlaka gezi organizasyonu olur, onunla gidebilirsiniz. Ya da tren-uçak ulaşımlarını kullanarak gidebilirsiniz

 

Şeyma Akdaş BEŞLİ

Ticari Pazarlama Yöneticisi

EC San Francisco Dil Okulumuzda İngilizce dil eğitimi aldı

ABD, California Eyaleti, San Francisco

TÜM DİL OKULU REFERANSLARIMIZI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

22 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

seyma-akdas-besli_9fc3135b-b64b-43ef-89db-d80cf6318997.jpg