MENÜ
Yurt Dışı Eğitimde Son Haberler

Irvine   ABD  / California  /  Irvine

Kısa Bilgi


ABD’deki en güvenli şehirlerden biri olarak belirtilen Irvine şehri, Pasifik Okyanusu’na yakın bir ortamda; birçok eğlence parkları ve sahil tesisleriyle birlikte, olağanüstü ve hızlı bir şekilde gelişen ve dinamik yapıdaki Orange County’ nin göbeğinde bulunmaktadır.Coğrafi Yapı

Şehir, Güney Kaliforniya sahillerine 5, Los Angeles’a 40, San Diego’ya da 80 mil uzaklıktadır.

Konuşulan Dil

İngilizce

Yüzölçümü

180,5 km2 

Nüfus

212.793

Şehir Hakkında

Orange County’nin kalbinde yer alan Irvine, şehir sakinleri için yüksek kalitede bir yaşam sunar. Oldukça temiz ve güvenli bir şehir olan Irvine, çoğunlukla ailelerinin yaşadığı bir bölgedir. Irvine şehri, dağ ve denizi seven kişiler için de ideal bir yerdir. Pasifik Okyanusu’na yakın bir ortamda hızlı bir şekilde gelişen ve dinamik yapıdaki Orange County’ nin göbeğinde bulunmaktadır ve Los Angeles ve San Diego şehirlerinin her ikisine de bir saat mesafededir. Birleşik Devlet’lerdeki beşinci en popüler ilçe olarak hizmet veren ve Los Angeles ile San Diego arasında bulunan Orange County, dünyaca meşhur birçok plajı, dinamik iş kapsamı ve teknik yapıdaki bölge halkıyla iskân edilmiştir. Her yıl 290 günden daha fazla olan güneşli atmosferiyle Irvine; Latin hizmetlerini, bozkırları ve dağlardaki eğlenme ve dinlenme aktivitelerini, tiyatroları, sanat eserlerini ve çok daha fazlasını barındıran zengin aktiviteleriyle birlikte bir Akdeniz ikliminin tadını çıkarmaktadır.

Kurulus Tarihi

1914

İklim ve Bitki Örtüsü

Orange County’de hava genellikle sıcak ve kurudur. İkbahar, yaz ve sonbaharda sıcaklık 20C ile 24C arasındadır. Temmuz ve Ağustos en sıcak aylardır. Kışın ise sıcaklık düşer ve arada sırada donlar ve yağmur fırtınaları yaşanır. Yazın bile akşamlar genellikle serin geçer.

Kentte Yaşam

Kışın kayak, yazın sörf yapılabilir. Ayrıca, biniciliği, balina seyrini, kanoyla gezmeyi, kır yürüyüşünü ve piknik yapmak keşfedileceği gibi, bir Dodgers veya Lakers maçı izleyebilir, Huntington Kütüphanesi’ni, Getty Müzesi’ni veya Bower's Müzesi’ni ziyaret edebilir, Wild Rivers Su Parkı’nın 8 dönümlük arsasını ve 40’tan fazla kaydırağı keşfedilebilir, 2 minyatür golf sahası, çarpışan botları, go-cart yarışı, beysbol vuruş kafesleri ve bir pasajı olan, 'Boomers' olarak da bilinen Palace Park’ta eğlenceli bir gün geçirilebilir.

Görülmesi Gereken Yerler

Newport Plajı ya da Laguna Plajı’nda sörf veya güneş banyosu, Orange County’nin ünlü birçok alışveriş bölgesinden birinde alışveriş, Oak Creek’te golf oynayın, sadece 10 dakikalık yürüyüş mesafesinde Disneyland, Sea World (Deniz Dünyası) veya Universal Studios’a gidilebilir.

Etnik Yapı

Kent nüfusunun %61’i Avrupa kökenli, %7,37’si Latin kökenli, %1,45’i Afrika kökenli, %29,83’ü Asya kökenli olup kalanlar diğer ülkelerdendir. 

Öğrenci İzlenimleri

Irvine Şehrinde Eğitim Alabileceğiniz Anlaşmalı Okullarımız
Logo Okul Türü Okul Adı Şube Adı Bölge/Eyalet Şehir Adı
POLY Languages Institute Dil Okulları Dil Okulu POLY Languages Institute Dil Okulları POLY Irvine Dil Okulu
California Irvine