Amerika'da Dil Eğitimi


Amerika'nın dil eğitimi için binlerce öğrenci tarafından tercih edilmesinin başlıca sebebi, her türlü ihtiyaca uygun bölge, şehir, iklim, program ve okul alternatifinin olmasıdır. Amerika'da dil eğitimi almak isteyen adaylar için pek çok şehir, okul ve program seçeneği mevcuttur.

 

Neden Amerika'yı Tercih Etmelisiniz?

 • Amerika, her türlü ulus, din, ırk ve kültürü harmanlamış bir toplumdur.
 • Amerika'da dil eğitimi için kendi istekleriniz doğrultusunda tercih edebileceğiniz pek çok eyalet, şehir ve okul alternatifiniz mevcuttur.
 • Dil eğitimi alırken, sosyalleşmek ve insanlarla iletişim kurabilmek bu dili geliştirmeniz için en önemli şartlardan biridir ve Amerika gibi çok uluslu bir ülkede bunu yapmak oldukça kolaydır.

 

Amerika'da Dil Eğitimi İçin En Çok Tercih Edilen Bölgeler

 • New York
 • Boston
 • Los Angeles
 • San Diego
 • San Francisco
 • Chicago
 • Washington DC
 • Miami
 • Santa Monica

 

Öğrenci Vizesi

Amerika'da dil eğitimi almak ve öğrenci vizesine başvurmak isteyen adayların, haftalık minimum 18 saatlik bir eğitim programı için kayıt yaptırmaları gerekir. Bu şekilde F-1 yani öğrenci vizesine başvuru yapabilirsiniz. Eğitim almak istediğiniz süre ne kadar olursa olsun, Amerika için çoğunlukla F-1 vizeleri 5 yıllık bir süre için verilir. Bu şekilde Amerika'ya giden adaylar, kurslarını uzatma yaptıklarında Amerika içerisinde tekrar bir vize başvurusu yapmazlar.

Amerika'da dil eğitimine giden adayların part-time bile olsa yasal çalışma izinleri YOKTUR.

Bunun dışında yine dil okullarını uzatmak ya da farklı bir eğitim türüne geçmek isteyen adayların, eğitim süreleri boyunca devamsızlıklarına çok dikkat etmeleri gerekir. Gerekli olan devamlılık sürelerini sağlayamayan adaylar için, vizeleri devam etse bile mevcut eğitimlerini uzatma hakkı verilmez.

 

Nerelerde Konaklayabilirsiniz?

Amerika'da dil eğitimi alırken en yaygın konaklama biçimi aile yanı konaklamadır. Aile yanında kalırken hem daha ekonomik bir şekilde konaklamış olur, hem de yanında kaldığınız aile ile pratik yapma imkanına sahip olursunuz. Bunun dışında okullara bağlı olan yurtlarda, paylaşımlı öğrenci evlerinde ya da bağımsız olan konaklama firmalarının ayarladığı yurt/evlerde de kalabilirsiniz. Burada unutulmaması gereken özellikle New York, Los Angeles gibi şehirlerde genel yaşam ve konaklama giderlerinin daha pahalı olmasıdır.

 

Amerika'da Hangi Kurslara Gidebilirim?

 • Genel ve Yoğun İngilizce
 • Sınav hazırlık kursları (TOEFL, GRE, GMAT vs.)
 • Akademik İngilizce
 • İş İngilizcesi
 • 18 yaş altı için aktiviteli eğitimler

 

Amerika'da büyük şehirlerde bulunan dil okullarına alternatif olarak, daha lokal bölgelerde, bazı üniversitelerin kendi bünyelerinde sunduğu dil eğitimi programlarına da gidebilirsiniz. Bu şekilde gittiğiniz bölgelerde hem daha az Türk yoğunluğu olacaktır, hem de genel giderleriniz büyük şehirlere oranla daha uygun olacaktır. Son günlerde vize başvurularının gittikçe hızlandığı Amerika için güncel dil okulu fiyatlarımız için bizimle iletişime geçebilirsiniz!

 

AMERİKA'YA GİDEN ÖĞRENCİLERİMİZİN İZLENİMLERİ İÇİN TIKLAYINIZ
AMERİKA KAMPANYALI DİL OKULLARI İÇİN TIKLAYINIZ
DİĞER YURTDIŞI EĞİTİM FIRSATLARI İÇİN TIKLAYINIZ


Eklenme Tarihi: 25.06.2021
Güncellenme Tarihi: 25.10.2022

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

17 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

amerikada-dil-egitimi_730be1d4-4deb-498e-a552-59b24307b274.jpg