Dubai'de İngilizce Dil Eğitimi


İngilizce dil eğitimi söz konusu olduğunda adından sıkça söz edilen bir ülke olmaya başlayan DUBAİ, Birleşik Arap Emirlikleri'nin yedi emirliğinden biridir. 1968 yılına kadar İngiltere’nin himayesinde bulunan şehir, 1969 yılında bağımsızlığını kazanmıştır. Uzun yılların devam eden İngiliz himayesi sebebiyle İngilizce en az ülkenin resmi dili Arapça kadar konuşulmaktadır. Özellikle turizmin yoğun hissedildiği şehirde nüfusun ortalama %85’i İngilizce bilmektedir. Dünyanın en hızlı gelişen şehirleri arasında gösterilen Dubai, istikrarlı bir şekilde büyümüş global bir şehir olup, aynı zamanda Orta Doğunun da ticaret ve kültür merkezi olan 2 milyon nüfuslu kozmopolit bir metropoldür.

 

Dubai'de Hem Eğitim Hem Çalışma Fırsatı

Pandemi etkisi ile iyice yükselen döviz kurları ile yurtdışında tatilden eğitime kadar her türlü gidiş artık ciddi maliyetlere çıkmaktadır. O yüzden yaşam masraflarının çalışılarak karşılanması gidilecek ülkelerde en çok aranan özellik haline geldi. Dubai bu konuda çok güzel fırsatlar sunuyor. Dubai’nin turistik bir şehir olması sebebiyle birçok alanda kolayca iş bulunabiliyor. 12 hafta ve üzeri kayıt olan herkes eğitime başlar başlamaz haftalık 20 Saat olmak üzere part time çalışma hakkına sahip olur fakat öğrencilerin okulu aksatmamaları gerekiyor. Yasal çalışma izni için okula ek ödeme yapılmıyor. Okula işveren firmanın adı verilmesi yeterli, okul çalışma izin referansı hazırlayıp öğrenciye sunuyor.

Kısa dönem için gelenler genelde hizmet sektöründe çalışılıyorlar. Uzun vadede orda kalıp yaşamak isteyenlerde kendi mesleklerini yapabilirler… Uzun vadede en çok iş bulabilen meslekler mühendisler, tasarımcılar, kuaför & berber gibi meslek sahipleridir. Bu kişiler, Dubai de kalıp oturma izni alıp profesyonel olarak kendi mesleğini yapabilme olanağına sahiptir. Yeni ve farklı bir ülkeye & kültüre gelen öğrencilerin Dubai’ye adaptasyonu ve dinleme, anlama ve konuşma gibi dil becerilerini açması ortalama 3 veya 4 haftayı bulmaktadır. Orta seviye ve üstü seviyelerde öğrencilerin iş bulma süreci daha hızlı olacaktır. Eğer temel düzeyde dil bilgisi varsa iş bulma süreçleri uzayabilecektir. Son olarak Yaz aylarında iş bulma oranı da düşüktür. Özellikle eylül ayından itibaren öğrencilerin çalışabileceği part-time işler çok daha fazladır. Part-time işlerde ortalama saatlik 6$-8$ arası kazanılabilir. Kimi işyerleri konaklama + yeme-içme + 1.000 AED- 2.500 AED net maaş önermektedir

 

Dubai’de Yaşam Masrafları

Öğrencinin aylık ortalama 200 - 400 USD gideri olabilir, bu yeme içme vb sosyal ihtiyaçların tümü için gerekli olan miktardır. Birçok İngiliz, Amerikan ve Avrupalı milletlerle beraber dünyanın her yerinden milletin bir arada özgürce yaşayabileceği bir ortam sunan Dubai’de dilediğiniz gibi giyinebilirsiniz. Gece kulüplerinde ve eğlence mekânlarında ve de birçok restoran da alkol tüketimi serbesttir. Suç oranın oldukça düşük olması ve yüksek yaşam standartları ile Dubai dünyanın en güvenli 10 şehrinden biridir. Dubai’de evinizin aracınızın kapısını kilitlemeden çıkabilirsiniz ve döndüğünüzde eşyalarınızın hiç dokunulmadan yerinde durduğunu görebilirsiniz. Dilediğiniz saatte dışarı çıkabilirsiniz hiç kimse sizi rahatsız etmeyecektir. Güvenlik konusunda dünyada sürekli olarak ilk 3’e giren bir ülkedir ve çok temiz bir ülke olan Dubai’de sokakta veya herhangi bir yerde çöp görmek imkânsızdır. İstisnasız olarak her yer çok temizdir. Denizleri de inanılmaz derecede temiz ve güzeldir. Dubai’de ulaşım genellikle taksiler ve metro ile sağlanmaktadır. Öğrencileri günlük hayatta en sık shuttle araçlarını veya yürümeyi tercih etmektedir.

 

Dubai’de Konaklama

Dubai’de ilk etapta okulun sunduğu yurt konaklamasında konaklayabilirsiniz. Dilerseniz bu yurt konaklamasını devam ettirebileceğiniz gibi, emlak konusunda oldukça zengin seçeneklere sahip Dubai’de başka bir kiralık daire ya da alternatif bir konaklama da kalabilirsiniz.

En çok tercih edilen Yurt konaklamalarında yemekhane yoktur sadece kafeterya mevcuttur. Yurdun yakınlarında yemek yiyebilecek mekânlar mevcut. Öğlen ise okulun kafeteryasından faydalanmak mümkündür. Yurdun okula ücretsiz servisi bulunmaktadır. Normal bir araçla yaklaşık 25 dakika süren yol servis aracı ile 30 dakika ile 45 dakika civarında sürmektedir. Yurdun olanakları çok iyidir. Yüzme havuzu, spor salonu, film izleme alanı, ders çalışma alanı, bilgisayarlar vb. Olanaklar bulunmaktadır. Yurtlara kayıtlar 4 haftalık yapılmaktadır ve talep durumunda 4 haftalık periyodlar şeklinde uzatılabilmektedir.

2. bir konaklama alternatifi olarak Jumeirah lakes Towers, Jumeirah Beach Rezidance ve Marina bölgelerinde paylaşımlı odalarda konaklayabilirler ki mevcut öğrencilerin %90’ı bu bölgelerde konaklamaktadır. Bu konaklamalar okula ortalama 10 ila 25 dakika yürüme mesafesindedir. Bu konaklamalarda ortalama maliyetler aylık 600$ civarındadır ve bu fiyata elektrik, internet vb. faturalar, yüzme havuzu ve spor salonu ücretleri de dâhildir. Öğrencilerden ortalama 140$ ve 280$ arası depozito talep edilir. Bu depozito ücreti, konaklamadan ayrıldıklarında iade edilir. Evden çıkış tarihi ev sahiplerine 1 ay önceden haber verilmelidir. Evler değişmekle beraber genelde 3 veya 4 odalıdır. Öğrenci odayı 1, 2 veya 3 kişiyle paylaşabilir. 600$ olan odalar genel olarak 2 kişiliktir. Odalar büyüklüğüne göre 3 veya 4 kişiyi barındırabilir ki kişi sayısının artması fiyatları 600$’ın altına çekmektedir.

 

Sosyal Aktiviteler

Dubai’de eğitim alırken bir yandan şehrin güzelliklerinin de tadını çıkarmayı ihmal etmeyin.   Okulların sunduğu sosyal programlar, ya da kendi başınıza katılabileceğiniz etkinliklerle, şehrin önemli turistik yerlerine gidebilir ve eğlence ortamlarının tadını çıkarabilirsiniz. Örneğin, dünyaca ünlü, Burj Al Arab Oteli’ne ve insan eliyle inşa edilmiş şahane güzellikteki Palmiye Adaları’na gidebilir, dünyanın en yüksek gökdeleni olan Burj Khalifa’nın seyir terasından muhteşem şehir manzarasını izleyebilir, çöl safarisi ve Umman denizinin muhteşem güzelliklerini keşfetmek için tüplü dalış yapabilir ve bunlar gibi daha pek çok benzersiz deneyimi yaşayabilirsiniz.

 

Dubai’de Dil Eğitimi Almanın Avantajları Nedir?

  • Dünya çapında çok önemli bir ticaret ve turizm merkezine dönüşen Dubai’de, çeşitli ülkelerden iş için gelip yerleşmiş çok sayıda üst düzey iş insanı, bunun yanı sıra, çeşitli başka işlerde çalışmak için de pek çok kişi Dubai’de bulunmaktadır.
  • Dubai çok popüler bir tatil ve cazibe merkezidir. Her yıl dünyanın dört bir yanından milyonlarca Turist buraya akın eder. Bu durum Dubai’de yerli halktan daha çok yabancıların olduğu, uluslararası bir ortam oluşturur. Bu durum eğitim için Dubai’de bulunan bir öğrenci için çok avantajlı bir durumdur.
  • 130 Milyon nüfuslu Dubai’de 202 ülkeden gelen yabancı çalışan ve turistlerle birlikte yabancı ziyaretçi sayısı yılda 11 Milyonu geçiyor. Bu durum Dubai’de tam anlamıyla uluslararası bir ortam oluşturuyor. Bu ortam İngilizce dil eğitimi için Dubai’ye gelmiş bir öğrenciye hem farklı kültürleri tanıma, hem de İngilizce pratik yapma konusunda son derece güzel bir ortam sunuyor.
  • Dubai, uluslararası öğrencileri kabul eden 57 üniversiteye ev sahipliği yapıyor. Dünyanın dört bir yanından öğrenciler, üniversite eğitimi için Dubai’yi tercih ediyor. Bu durum ülkedeki öğrenci popülasyonunu arttırıyor.
  • Dubai’de eğitimin yanı sıra yapacağınız çok şey vardır. Çöl safarisi safarisinden tutun da kar kayağına kadar, jet skiden tüplü dalışa kadar pek çok aktiviteyi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Kanunların yabancıların haklarını çok iyi koruduğu bu Dubai’de, gece dışarıya çıkmak ve eğlenmek ve ulaşım oldukça kolay ve güvenlidir.
  • Dubai’ye uçak bilet fiyatları oldukça uygundur.

 

Dubai Vizesi Hakkında

Okulumuz öğrencilere vize sponsorluğu yapabilmekte ve tüm vize işlemlerini öğrenci adına yerine getirmektedir. Yani bir sürü evrak hazırlamak, herhangi bir yere gitmek, parmak izi vermek, bankada para göstermek, fotoğraf çektirmek, vize randevusu almak gibi prosedürlerin hiçbirine gerek yok.

Ön Kayıt ve Dubai vizesi için sadece şu evrakları talep etmekteyiz.

1) Fotoğraf

2) Pasaport kopyası

3) Başvuru formu

Öğrencinin vizesi ortalama 2 hafta içerisinde sonuçlanır ve vizesi e-vize olarak e-mail ile teslim edilir. Dubai vize konusunda Türk vatandaşlarına yeterince esnek davranıyor. İlk aşamada öğrenciye sadece ülkeden çıkış vizesi verilir, öğrenci Dubai’ye geldikten sonra kalacağı süre kadar geçerli oturum vizesini alır.  Genelde vizeler 3 ay + 3 ay verilir. 6 aydan sonra öğrencinin ülkeden çıkış yapması gerekir. Dubai Vize işlemleri Dubai içerisinde eğitim kurumları tarafından yapılır. Vize konusunda sizi en rahat vize alınabilecek ülkelerdendir. Dubai dil okulları vize öncesinde okul ücretinin tümü PEŞİN olarak talep edilir, zira herhangi bir vize riski söz konusu değildir.  Eğer vize reddi durumu olursa kayıt ücreti ve vize ücreti hariç tüm ödemeler iade edilmektedir. Tüm vize başvuru ve evrak süreçleriyle ilgili İdealsas uzman danışmanlarımız, öğrencilerimizle sürekli iletişim halinde yardımcı olmaktadır.

Son olarak, okul kaydınızı uzatarak vizenizi de yenileyerek uzatmanız mümkündür. Örneğin; 12 haftalık bir eğitim için gittiniz, vizeniz bitmeden okul kaydınızı yenileyerek ve yeni bir vize başvuru yaparak 12 hafta daha kalıp toplamda 24 hafta yani 6 ay eğitim alabilirsiniz. Bir 6 ay daha eğitim almak isterseniz, Dubai’ye giriş-çıkış yapmanız gerecektir.

 

Dubai Dil Okulumuz “ES DUBAİ”

İdealsas Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı Dubai’de dil okulu kapsamında ES Dubai dil okulu ile çalışılmaktadır. Okul Dubai’nin merkezinde Jumeriah Lake Towers’ta yer almaktadır. ES Dubai dil okulunda akıllı tahtalarla donatılmış modern derslikler, ücretsiz internet erişimi, kafeterya, öğrenci salonu ve online kütüphane mevcuttur. Genel İngilizce, IELTS sınavına hazırlık, iş İngilizcesi, İngilizce konuşma kursu, kurumsal eğitim kursu gibi eğitimler çeşitlilik gösterebilmektedir. Okulda eğitim alan öğrenciler, ders sonrasında ve hafta sonları okulun düzenlediği sosyal aktivitelere ve gezilere katılabilirler. Müze, hayvanat bahçesi gibi gezilerine katılabilir, Kite Beach’de sörf yapabilir, çöl safarisine katılarak unutulmaz anılarına bir güzel sayfa daha ekleyebilirler.

 

Dubai Dil Okulu Paket Fiyatlarımız

Verilen Paket Fiyatlarına, Kayıt ücreti, İngilizce kursu, Konaklama kayıt ücreti, 2 haftalık paylaşımlı yurt konaklama, Havalimanı karşılaması, ders materyalleri ve Vize masrafları dahildir.

 HAFTALIK 15 DERS Yarı Yoğun Kurslarımız 

 04 Hafta

 1.795 Dolar

 08 Hafta

 2.400 Dolar

 12 Hafta

 2.965 Dolar

 20 Hafta

 4.195 Dolar

 24 Hafta

 4.700 Dolar

 36 Hafta

 6.480 Dolar

 01 Mayıs – 31 Temmuz Arası Geçerlidir.

 

 HAFTALIK 30 DERS Yoğun Kurslarımız 

 04 Hafta

 2.360 Dolar

 08 Hafta

 3.450 Dolar

 12 Hafta

 4.450 Dolar

 20 Hafta

 6.310 Dolar

 24 Hafta

 6.955 Dolar

 36 Hafta

 9.185 Dolar

 01 Mayıs – 31 Temmuz Arası Geçerlidir.

 

Güncel ve yeni Dubai dil eğitimi paket ve fiyatları hakkında danılmanlarımızdan bilgi alabilirsiniz!

 

ÖĞRENCİLERİMİZİN İZLENİMLERİ İÇİN TIKLAYINIZ
KAMPANYALI TÜM DİL OKULLARI İÇİN TIKLAYINIZ
DİĞER YURTDIŞI EĞİTİM FIRSATLARI İÇİN TIKLAYINIZ


Eklenme Tarihi: 18.06.2021
Güncellenme Tarihi: 25.10.2022

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

17 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

dubaide-ingilizce-dil-egitimi_0352f8a4-a0a1-455f-9d77-1813ec6ac187.jpg