İrlanda'da Okumak için 7 Neden


Kuzeybatı Avrupa’da bulunan, Büyük Britanya’nın batısındaki İrlanda adasının yaklaşık altıda beşini kaplayan ve 1973’te Avrupa Birliği’ne üye olan bir ada ülkesi olan İrlanda’nın en büyük şehri aynı zamanda da başkenti olan Dublin’dir.

İrlanda’da resmi olarak iki ana dil vardır. Bunlardan biri İrlanda Galcesi’dir fakat ikinci resmi dil olan İngilizce daha yaygın olarak kullanılır. İrlanda eğitiminde yapı taşı dil dersleridir. Bu sebeple dünyada dil eğitiminde başı çeken ülkelerden biri olmakla beraber dil eğitimleri için yurt dışından gelecek olanların en çok tercih ettiği ülkedir.

Bol yeşillikli dokusuyla ve birçok tarihi yapısıyla beraber İrlanda ölmeden önce görülecek yerler listelerinde ön sıralarda yer alır. Gece hayatı çok hareketli olan bu ülkede gündüzleri ise kiralayabileceğiniz bisikletlerle müthiş manzaralı şehirlerinin dokusunu şahane bir biçimde seyredebilirsiniz. Turistlerin gözdesi olan Atlantik Okyanusunun üstünde yer alan ve tamamen doğal bir oluşum olan Cliffs of Moher, Harry Potter filminin de bir sahnesine ev sahipliği yapmıştır. Bunun yanı sıra Kilkenny Kalesi, St. Canice Katedrali ve Domenican Black Abbey Kilisesi görülmeye değer yerlerdir.

 

Gelelim neden yaşamaktan bıkmayacağınıza. Güzelliklerini saymak mümkün değil ama derlemeye çalıştık. İşte sebepler:

 

1. Soğuk sevenler İrlanda’ya

İklim olarak nispeten soğuk bir ülke olan İrlanda’da yaz ayları maksimum sıcaklık 16 derecedir. Yağmur sonraları sık sık karşılaşılan gökkuşağı manzaraları da ayrıca bir güzelliktir.
 

2. Part-Time Çalışma İmkânı

25 haftalık gidişlerinizde, hafta içi 20 saate kadar çalışabilirsiniz. Ortalama saatlik kazanç 11 Euro civarı iken ülkede asgari ücret Aylık 1.656.20 Euro’dur. Diğer Avrupa ülkelerine kıyasla İrlanda alım gücü bakımından dünyanın en yaşanılabilir ülkeleri arasında yer alır.
 

3. Mutluluğu Arayanlar İçin

İrlanda BBC tarafından dünyanın en mutlu insanlarının yaşadığı yer olarak seçilmesinin yanı sıra Dublin Avrupa’da yaşanacak en iyi başkent olarak seçilmiştir.

 

4. Ana Dili İngilizce

Bir dili öğrenmenin en iyi yolu ona maruz kalmaktır. Amerika, Avustralya veya İngiltere’ye oranla vize şartları daha hafif olan ama buna rağmen 25 haftada ‘native speaker’ gibi konuşabileceğiniz bir yerdir İrlanda.

 

5. Yeni Hobi: Golf

İrlanda’nın doğal güzelliği ve balta girilmemiş ormanları sizi kendisine hayran bırakacaktır. Bunun yanı sıra golf için en iyi noktalardan biri.

 

6. Misafirperver Bir Ulus 

Türklerin her zaman misafirperver ve sıcakkanlı bir ülke olarak tanındığını biliyoruz. İrlanda da ise bu düşüncenin yanı sıra kibar olmalarıyla da tanınırlar. Yaşamak hiç zorlu gelmeyecek.

 

7. Müzik Festivalleri

İrlanda’nın yerli halkı eğlenmeyi çok seven bir topluluktur. “Cork Jazz Festival” ve “Galway Races” her sene düzenlenir. Unutmadan, St. Patrick’s Day onlar için dini ve kültürel bir kutlamadır. Siz de 17 Mart’ta kutlamayı unutmayın!

 

İRLANDA'YA GİDEN ÖĞRENCİLERİMİZİN İZLENİMLERİ İÇİN TIKLAYINIZ
İRLANDA KAMPANYALI DİL OKULLARI İÇİN TIKLAYINIZ
DİĞER YURTDIŞI EĞİTİM FIRSATLARI İÇİN TIKLAYINIZ


Eklenme Tarihi: 25.05.2022
Güncellenme Tarihi: 25.10.2022

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

22 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

irlandada-okumak-icin-7-neden_834741d6-2905-420e-bee9-0c6d0dcad6d6.jpg