Kanada'da Devlet Koleji Lisans Sonrası Programları


Hiç şüphesiz ki, Türkiye'deki adaylar tarafından, son yıllarda eğitim için en çok tercih edilen ülkelerden biri de Kanada. Kanada pandemi döneminde de vize ve sınırlarını uluslararası öğrencilere açmasından dolayı, pek çok ülkeye gidemeyen adaylar için eşsiz bir fırsat durumunda. Türkiye'de özellikle lisans mezunu adaylar Kanada'daki devlet kolejlerinde sunulan lisansüstü programları tercih ederek, hem Kanada'daki kaliteli eğitim fırsatından yararlanıyor hem de eğitim sonrası çalışma izni şansı yakalamış oluyor. Peki nedir bu programın detayları?
 
Kanada'daki devlet kolejleri, ülke tarafından ihtiyaç duyulan mesleklerin eleman ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulmuş, akademik eğitim ağırlığı yerine pratik ve uygulamaya yönelik bir eğitim türü sunan kurumlardır. Devlet Kolejlerinde, lisans mezunları için çok çeşitli alanlarda graduate diploma ya da postgraduate sertifika olarak geçen programlar yer almaktadır. Bu programların süreleri ortalama olarak 1 ya da 2 senedir. Adaylar bu programlara başvuru yaparken, normal bir üniversiteye mastır için başvurduğunda aranan yüksek akademik not ortalaması aranmaz. Devlet Kolejlerinde graduate ya da postgraduate sertifika & diploma programlarına katılan adaylar, eğitimlerini tamamladıktan sonra eğitim sürelerine göre 1-3 yıllık yasal çalışma izni hakkına sahip olurlar. Bu sayede Kanada 'da aldıkları eğitimi, Kanadalı şirketlerde çalışarak tecrübe edinme hakkına sahip olurlar. Ayrıca eğitim aldıkları süre boyunca da yine yarı zamanlı (part-time) çalışma izinleri mevcuttur.
 
Programlara Kabul Şartları:
 • Lisans mezuniyeti
 • Yeterli İngilizce seviyesi (IELTS 6.5-7.0 puanı)
 • Program maliyeti için senelik olarak ortalama 16.000 - 19.000 CA $ karşılayabilmesi
 • Başvurduğunuz lisansüstü program için lisans eğitiminizde gerekli alt yapıyı almış olmanız
 
Kanada'daki devlet kolejlerindeki lisansüstü programlar çok çeşitli alanlardadır. Aşağıda bazı örnek programları bulabilirsiniz:
 • Big Data Analytics
 • Global Business Management
 • Project Management
 • Cyber Security
 • Information Systems Business Analysis
 • Web Development
 • International Fashion Management
 • Digital Media Marketing 
 • Culinary Arts
 • Supply Chain Management
 • Sport Business Management
 • Insurance Management
 
Üniversite mezunu iseniz, akademik not ortalamanız çok yüksek değilse, dahası zaten siz de akademik açıdan ilerlemeyi düşünmüyor, daha çok çalışma hayatı ile bütünleşik bir lisansüstü program arıyorsanız Kanada'daki devlet kolejlerine bulunan bu programlar size göredir. Bu programlar sayesinde, Kanada'da eğitim alırken çalışabilir, eğitiminizden sonra da Kanada'da sağlanan PGWP yani mezuniyet sonrası çalışma izninden faydalanabilirsiniz. Güncel fiyat ve kampanyalar için bizimle iletişime geçebilirsiniz!
 
KANADA'YA GİDEN ÖĞRENCİLERİMİZİN İZLENİMLERİ İÇİN TIKLAYINIZ
KANADA KAMPANYALI DİL OKULLARI İÇİN TIKLAYINIZ
DİĞER YURTDIŞI EĞİTİM FIRSATLARI İÇİN TIKLAYINIZ


Eklenme Tarihi: 17.05.2021
Güncellenme Tarihi: 25.10.2022

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

22 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

kanadada-devlet-koleji-lisans-sonrasi-programlari_c4b1e438-80e3-45eb-98bf-9c4c09288489.jpg