Malta'da Okumak için 4 Neden


Malta, üçü büyük ikisi küçük olmak üzere toplamda 5 adadan oluşan, İtalya’nın güneyinde, Akdeniz kıyılarında yer alan küçük ada ülkesidir. Avrupa Birliği’ndeki yüz ölçümü en küçük olsa da dünyanın en kalabalık yerleşim yerine sahip ülkelerden biridir. Bu sebeple de birçok kültüre, dine, dile ve ırka ev sahipliği yapar. Uluslararası öğrenci nüfusunun fazla olmasının yanı sıra, yazın turistlerle de kaynaşabilir. İngilizcenin yanında yeni diller ve kültürler öğrenebilirsiniz.

Shakespeare’in Othello’sundan, Wolfgang Petersen’ın yönetmenlik yaptığı Troy filmine, çok sevilen Games of Thrones dizisine kadar birçok film, dizi, edebiyat ve tarihe konuk olmuştur. Köklü tarihi, plajları, çeşitli aktiviteleri, turistik yerleri ve eşsiz doğasıyla nefes kesen bir serüven olacaktır. Madde madde neden Malta’da eğitim almanız gerektiğini açıklayalım:

 

1. Yabancılık çekmeyeceksiniz

Akdeniz iklimine sahip olan Malta, yazın bitmesini istemeyenler için biçilmiş kaftan diyebiliriz. Türkiye’deki Akdeniz kıyısındaki şehirlerde olduğu gibi, salata, makarna, deniz ürünleri bolca tüketilir. Aşina olduğumuz kültürün yanı sıra, size farklı deneyim sunacaktır.

 

2. Çok uluslu olması gözünüzü korkutmasın

Malta her ne kadar yoğun yerleşime sahip bir ülke olsa da bu İngilizce öğrenmenize engel değil. Malta’nın tarihine baktığımızda İngiltere’nin sömürüsü altında kaldığını görebiliriz. Bu sebeple ana dillerinden biri İngilizce. Akıcı bir İngilizcenin yanı sıra farklı kültürden insanlarla tanışmak avantajlardan sadece biri.

 

3. Bunlar güzel, peki ya eğitim ücreti?

Malta, Avrupa Birliği’ndeki en uygun fiyatlı eğitim alabileceğiniz yerlerden biri. Uzun veya kısa vadeli olsun, İrlanda, Kanada, ABD ve Avustralya’ya kıyasla bütçe dostu bir ülke. 4 haftalık bir Malta eğitiminiz ücreti 3.000 Euro’yu aşmayacaktır. Kurun sabit kalmamasından ötürü en uygun 4 haftalık eğitim diyebiliriz.

 

4. Vize süreçleri

Öğrenciyiz, e haliyle fırsatımız varken gezmek istiyoruz ama aylarca uğraşmak istemiyoruz. İşte bu yüzden Malta diyorum. Vizenizi almanız ABD’ye göre çok daha kolay. 1-2 ay içerisinde Malta’ya gitmeye hazır olacaksınız.

 

MALTA'YA GİDEN ÖĞRENCİLERİMİZİN İZLENİMLERİ İÇİN TIKLAYINIZ
MALTA KAMPANYALI DİL OKULLARI İÇİN TIKLAYINIZ
DİĞER YURTDIŞI EĞİTİM FIRSATLARI İÇİN TIKLAYINIZ


Eklenme Tarihi: 10.05.2022
Güncellenme Tarihi: 25.10.2022

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

17 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

maltada-okumak-icin-4-neden_f03f3f6d-53f5-4d63-bf38-eb0b79e05ebc.jpg