Sorularla İrlanda'da Work And Study


İrlanda'da dil eğitimi özellikle pek çok mezun öğrencinin tercih ettiği bir program türüdür. Uzun süreli dil eğitimi alan adayların yasal olarak çalışma iznine sahip olması, program sonrasında uzatma hakkının verilmesi ve İrlanda'nın genel olarak Türk öğrencileri tarafından sevilmesi İrlanda'nın tercih edilmesinde önemli bir etken. Bu konuyla ilgili gelen genel soruları toparlamak istedim.

 

İrlanda'da Çalışma İznimizin Olması İçin Ne Kadar Bir Süre İçin Dil Kursuna Kayıt Olmalıyız?

İrlanda'da yasal çalışma iznine sahip olmanız için 25 hafta için dil kursuna kaydolmanız gerekir. Bu süre için kayıt olan öğrencilerin 8 hafta için de bir tatil hakkı mevcuttur, dolayısı ile toplamda 8 aylık bir kalış hakkına sahip olursunuz.

 

İrlanda İçin Ne Vizesi Alınır?

İrlanda'da dil eğitimi almak için İrlanda vizesi alırsınız. Bu vize Avrupa'da ya da İngiltere'de geçerli değildir. Sadece İrlanda'ya seyahat edebilirsiniz.

 

İrlanda'ya Gittiğimizde Hemen Çalışmaya Başlayabilir miyiz?

İrlanda'ya giriş yapan öğrenciler, kendilerine Türkiye'de verilen 3 aylık süreye sahip giriş vizesini kullanırlar. Daha sonrasında GNIB yani oturum izni başvurusu ve bunun arkasından PPS kart başvurusu yapmanız gerekir. Yasal çalışma izniniz bu aşamadan sonra başlar.

 

İrlanda'da Dil Eğitimi Alırken Haftalık Kaç Saat Çalışabiliriz?

İrlanda'da dil eğitimi alırken haftada yasal olarak 20 saat çalışma izniniz mevcuttur. Ancak yaz döneminde ve 15 Aralık-15 Ocak tarihleri arasında haftada 40 saat çalışma izniniz olur.

 

İrlanda'da Dil Okuluna Devam Ederken Ne Tür İşlerde Çalışabiliriz?

Aslında yasal çalışma izniniz olduğu için bu konuda herhangi bir kısıt olmasa da adayların çoğu İrlanda'da hizmet sektörüne dayalı işlerde çalışmaktadır.

 

İrlanda'da Çalışırken Kazancımız Ne Olur?

İrlanda'da çalışan adaylar saatlik ortalama 10€- 11€ arasında bir kazanca sahiptir.

 

İrlanda'da Çalışırken Para Biriktirebilir miyiz?

Aslında bu soruyu genel olarak cevaplamak zor olsa da İrlanda 'da dil okuluna giderken çalışan adayların kazançları daha çok İrlanda'daki genel yaşam ve konaklama maliyetlerine yetmektedir. Yani bu çalışma dönemini ekstra bir birikim yapmak değil de İrlanda'da dil okuluna devam ederken oluşacak masraflarınızı çıkarmak için olarak değerlendirmelisiniz.

 

İrlanda Öğrenci Vizesi İçin Bankada Para Göstermemiz Gerekiyor mu?

Evet. İrlanda için vize başvurusu yapmadan önce banka hesabınızda ya da sponsorunuzun banka hesabında 7000 € göstermeniz gerekiyor.

 

İrlanda'da Aldığımız Dil Eğitimi Yetersiz Gelirse Kurs Süremizi Uzatabilir miyiz?

Evet. 25 haftalık dil kursu sürenizden sonra yine dil okulu için ya da farklı eğitim programları için ülke içerisinden vizenizi uzatabilirsiniz. Bunun için Türkiye'ye gelmenize gerek yoktur.

 

İrlanda'da Daha Çok Hangi Şehirler Dil Eğitimi İçin Tercih Edilir?

İrlanda'da hemen hemen pek çok öğrencinin eğitim için tercih ettiği şehir Dublin'dir. Ancak bunun dışında Cork, Dorgheda, Bray ya da Galway gibi alternatif bölgeleri de tercih eden adaylar vardır.

 

İrlanda'da Dil Eğitimleri Ne Zaman Başlar?

Dil eğitimleri için tek ya da belirlenmiş başlangıç tarihleri yoktur. Dil okullarının hemen hepsi, her pazartesi başlangıç yapabileceğiniz programlara sahiptir. Dolayısı ile dilediğiniz zaman için başvuru yapabilirsiniz.

 

Dil Eğitiminden Sonra Master Eğitimine Başlayabilir miyim?

Evet. Dil okulunuzu tamamlayıp yeterli İngilizce seviyesine ulaştıktan sonra mastır ya da eğitim durumunuza göre üniversite eğitiminize başlayabilirsiniz. Kabul aldıktan sonra yine İrlanda sınırları içerisinden vizenizi uzatabilirsiniz.

İrlanda vizeleri son zamanlarda hızlanmış olup güncel kampanya ve fiyat bilgisi için lütfen iletişime geçiniz!

 

İRLANDA'YA GİDEN ÖĞRENCİLERİMİZİN İZLENİMLERİ İÇİN TIKLAYINIZ
İRLANDA KAMPANYALI DİL OKULLARI İÇİN TIKLAYINIZ
DİĞER YURTDIŞI EĞİTİM FIRSATLARI İÇİN TIKLAYINIZ


Eklenme Tarihi: 11.09.2021
Güncellenme Tarihi: 25.10.2022

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

17 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

sorularla-irlandada-work-and-study_faa41d5e-8761-43f8-bdf4-c4f49ce1c90b.jpg