WORK AND HOLİDAY


Avustralya tarafından sadece 100 kişinin katılabileceği Work And Holiday programına artık İDEALSAS ile katılmak çok kolay! Gerekli şartları sağlayan 100 üniversite öğrencisi veya mezunu İDEALSAS ofislerinden veya internet üzerinden ücretsiz ön başvurularını yaptıktan sonra Avustralya'da bir yıllık ikamet izni veren Work And Holiday programına kayıt olabilecek. Programla birlikte şanslı 100 kişi, verilen 6 aylık çalışma izni sayesinde tatillerini ve kısa süreli eğitimlerini finanse edebilecekleri gibi 12 ay boyunca Avustralya’da yaşam tecrübesi elde edebilecekler. Avustralya'ya nasıl giderim sorunuz artık kafanızı karıştırmasın! Avustralya'da Work & Holiday hakkında tüm bilgiyi uzman danışmanlarımızdan alabilirsiniz.
 
WORK AND HOLIDAY NEDİR?
Work and Holiday (WAH, W&H) Programı, üniversite öğrencilerinin Avustralya' da 12 aya kadar gezmelerine, eğitim almalarına ve piyasa koşullarında çalışmalarına imkân sağlayan bir dil eğitimi, tatil ve çalışma programıdır.
 
WORK AND HOLIDAY PROGRAMI İLE AVUSTRALYA’DA NE KADAR KALABİLİRİM?
Work and Holiday esnek bir program olup size 12 aya kadar olmak şartı ile dilediğiniz kadar Avustralya'da kalma izni verir. Bu süre içerisinde 4 ayı geçmemek şartıyla Avustralya’da dilediğiniz eğitim kurumunda eğitim alarak, İngilizce dil becerilerinizi geliştirebilir veya mesleki eğitim programlarına katılarak kariyeriniz için önemli avantajlar elde edebilirsiniz. Üstelik istediğiniz zaman Türkiye’ye gelip gidebilirsiniz.
 
WORK AND HOLIDAY PROGRAMINA KİMLER KATILABİLİR?
Türkiye’de lisans veya lisansüstü öğrencileri (açık öğretim dâhil) veya mezunları,
Çalışma ve tatil vizesi için 18 ile 30 yaş arasında olanlar,
Orta düzey veya üzerinde İngilizce bilgisine sahip olan her aday (İngilizce yeterlilik için IELTS Sınavından toplamda 4,5 puan almış olmak yada eğitim dili İngilizce olan bir üniversitede eğitim alıyor olmak), 
İDEALSAS ile başvuru yapabilir.
 
WORK AND HOLIDAY PROGRAMI İLE AVUSTRALYA’DA NE KADAR ÇALIŞABİLİRİM?
Work and Holiday programı için alınan vizeyle Avustralya'da bulunduğunuz süre içerisinde aynı işyerinde sadece 6 ay çalışmanıza izin verilmektedir. Fakat İDEALSAS’ın size sunacağı bir başka iş ile ilk 6 ayın sonunda da çalışabilmenizi sağlayacaktır.
 
WORK AND HOLIDAY PROGRAMINA NE ZAMAN KATILABİLİRİM?
Work and Holiday programa katılım için belirli bir tarih aralığı yoktur. Yıl boyunca başvuru yapabilirsiniz. Programa katılmak isteyen üniversite öğrencileri yaz tatilinde 4 aylık bir süre içerisinde Avustralya' ya gidebilirken, yıl boyunca programdan faydalanmak isteyenlerse okullarını dondurarak 12 aya kadar Avustralya' da kalabilirler.
 
WORK AND HOLIDAY PROGRAMINI KİMLER DÜZENLİYOR?
Work and Holiday, Yüksek Öğrenim Kurumu (YÖK) ve Dış İşleri Bakanlığı denetiminde Avustralya Büyükelçiliğindeki tüm vize işlemlerini İDEALSAS’ın gerçekleştirdiği bir programdır. Dolayısıyla sizler herhangi bir vize görüşmesine girmiyor ve stresli vize işleriyle uğraşmaktan kurtuluyorsunuz. 
 
WORK AND HOLIDAY PROGRAMI İLE NE KADAR KAZANABİLİRSİNİZ?
Program esnasında çalışma saatinize ve yapacağınız işe göre kazanacağınız para miktarı da farklılıklar göstermektedir. Çalışma saatleriniz yaptığınız işe göre değişir, çalışma saatleri ile ilgili bir alt veya üst sınır ise bulunmamaktadır. İş alanları ABD’de yapılan Work and Travel programında olduğu gibi sadece turizm ve hizmet sektöründe olmayıp gelecek beklentilerinizle doğru orantılı ve kariyer gelişiminize fayda sağlayacak işler de olabilir. Çalışacağınız işler geçmiş iş tecrübenize, eğitim aldığınız bölüme ve yeteneklerinize göre değişmekle beraber aylık 1.000 AV$ ile 2.500 AV$ arasında para kazanabilirsiniz.
 
WORK AND HOLIDAY PROGRAMININ AVANTAJLARI NELERDİR?
Avustralya’da 12 aya kadar kalma olanağı sağlar
Hem tatil yapıp hem de cep harçlığı kazanmanızı sağlar.
Alacağınız vize ile 6 aya kadara çalışabilir, 4 aya kadar eğitim alabilirsiniz.
Birden fazla giriş-çıkış sağlayan bu vize ile programın belli bir süresinde Avustralya’da kalarak, belli bir süresinde de Türkiye’ye dönerek sınavlarınıza girip tekrar dönme imkân sunar.
 
WORK AND HOLIDAY PROGRAMI ESNASINDA AVUSTRALYA’DA NEREDE KALACAĞIM?
Work and Holiday programı için gittiğiniz Avustralya’da işinize başlamanızla birlikte elde edeceğiniz gelirle Avustralya şartlarında kolaylıkla kendinize uygun bir konaklama yeri bulabilirsiniz. Bulacağınız işe göre en az 1.000 AV$ ile 2.500 AV$ arasında para kazanacağınız gibi tek kişinin kalabileceği ortalama konaklama maliyetleri kalitelerine göre aylık 400 AV$ ile 1.000 AV$ arasında değişmektedir. Üstelik oradaki Türklerle bir araya gelerek birkaç arkadaş ev kiralayarak konaklama ücretini daha da düşürebilirsiniz. 
 
WORK AND HOLIDAY PROGRAMINDA İŞ BULMAM GARANTİ Mİ?
İş bulma hizmeti çerçevesinde öğrencilere İDEALSAS olarak en fazla 3 iş görüşmesi ayarlamakta olup işe kabul edilip edilmemek konusunda bir garanti verilmemektedir. Son karar mülakat neticesinde işveren tarafından verilmektedir. 
 
WORK AND HOLIDAY PROGRAMINDA KAÇ SAAT ÇALIŞABİLİRİM?
Program için alacağınız Work and Holiday vizesi kapsamında çalışma saatlerinde bir sınırlama bulunmamaktadır. Part time ya da full time çalışabilirsiniz. 
 
VİZE ALDIKTAN SONRA NE KADAR SÜRE İÇERİSİNDE AVUSTRALYA’YA GİTMELİYİM?
Vize aldıktan sonra 3 ay içinde Avustralya’ya seyahat etmeniz gerekmektedir. 
 
WORK AND HOLIDAY PROGRAMI SÜRESİNCE DİL EĞİTİMİ ALMAK ZORUNDA MIYIM?
Working And Holiday programına katıldığınızda dil veya diğer eğitimleri almak zorunda değilsiniz. 
 
WORK AND HOLIDAY PROGRAMI SÜRESİNCE NE KADAR DİL EĞİTİMİ ALABİLİRİM ve MALİYETİ NE OLUR?
Work and Holiday vizesi ile en fazla 4 ay olmak üzere dil eğitimi alabilirsiniz. Daha uzun süreyle eğitim almak isterseniz ayrıca bir Öğrenci vizesi almanız gerekmektedir. Eğitim türü ile ilgili bir kısıtlama bulunmamaktadır. İster dil eğitimi alabilir ya da mesleki bir eğitim programına katılabilirsiniz. 4 aylık Dil eğitim programı ücretleri gidilecek okula ve programın yoğunluğuna bağlı olarak ortalama 3.000 – 5.000 AV$ arasında değişmektedir. 
 
1 YILLIK VİZEMİ DAHA FAZLA UZATABİLİR MİYİM?
Hayır uzatamazsınız. Fakat bir yıllık work and holiday programından sonra programa ikinci defa başvurarak 12 aylık bir vize daha alabilirsiniz.  
 
WORK AND HOLIDAY PROGRAMININ TOPLAM MALİYETİ NEDİR?
IELTS Sınav Ücreti: 110 £
Vize Başvuru Ücreti: 270 AV$
Pasaport Masrafları: Her yıl 1 Ocak’ta Harçlar Maliye Bakanlığı tarafından belirlenmektedir. Öğrenciler okullarından öğrenci olduklarını gösterir belge ibraz etmeleri durumunda harç ödemekten muaftırlar.
Danışmanlık Ücreti
Uçak Bileti: 950 - 1.200 € arasında değişmektedir. 
Cep Harçlığı: 500 – 750 AV$
12 Aylık Sağlık Sigortası
Güncel toplam fiyat için lütfen danışmanlarımızla iletişime geçiniz.
 
VİZE ALAMAZSAM ZARARIM NE OLACAK?
Vize alamayan öğrencilerimiz için Avustralya Büyük Elçiliğinin aldığı vize başvuru ücreti iade edilmemektedir. Ayrıca British Council’a ödenen IELTS sınav ücreti de iade alınamamaktadır.  Başvuruları YÖK tarafından kabul edilmeyen veya vize alamayan öğrencilerin ödedikleri danışmanlık ücreti İDEALSAS tarafından iade edilir. 
İDEALSAS öğrencilerinin Avustralya için vize alma oranı %98 olmuştur. 
 
İDEALSAS OLARAK HANGİ HİZMETLERİ SUNUYORSUNUZ?
İş Bulma Hizmeti, 
Vize başvuru dosyanızın hazırlanması, formların doldurulması ve vize danışmanlığı,
Program süresince tüm işlemlerinizin yürütülmesi (kargo, posta, telefon, fax vs.),
24 saat ulaşabileceğiniz acil durum telefonları,
Ekonomik uçak bileti temini konusunda rezervasyonlarınızın yapılması,
İstenmesi durumunda uygun konaklama ayarlanması,
İstenmesi durumunda uygun fiyatlarda dil okulu ayarlanması,
İDEALSAS danışmanlarıyla 7/24 iletişim ve yardım hizmeti…
 
WORK AND HOLIDAY PROGRAMI BAŞVURU SÜRECİ NASILDIR?
İDEALSAS YURTDIŞI EĞİTİM DANIŞMANLIĞI ofisleriyle veya internet sitesiyle Avustralya’da Work and Holiday programına katılma isteğinizi belirterek başvuru formunu doldurunuz. Danışmanlarımız sizinle hemen irtibata geçerek program için uygun olup olmadığınızı belirleyeceklerdir.
 
Eğer program için uygunsanız İngilizce olarak hazırlanmış cvnizi oluşturun. Daha önce cv hazırlamamış veya İngilizce cvsi bulunmayan adaylara İDEALSAS danışmanları tarafından yardım edilecektir.
 
Üç aydan eski olmayan 2 adet vesikalık fotoğrafınızı, pasaportunuzun yazılı sayfalarının fotokopisini ve 1 adet referans mektubunu (eğitim gördüğünüz kurumdan alabilirsiniz, örnek referans mektupları İDEALSAS danışmanızdan istenebilir) İDEALSAS ofislerine gönderiniz. Henüz pasaport çıkartmamış öğrencilerin il/ilçe emniyet müdürlüğüne bizzat başvurması gerekmektedir.
 
İşlemlerinize başlamak için gerekli olan 250 $’lık ön kayıt ücretini İDEALSAS’a ödedikten sonra başvuru formunu elle dolduracaksınız. (Ön kayıt (depozit) ücreti, işlemlere başlamak için gereklidir. Bu ekstra bir ücret olmayıp toplam program ücretinden düşülür.)
 
Yukarıda belirtilen evrakların İDEALSAS’a ulaşmasından sonra eğitim danışmanlarınız iş ayarlanması, vize işlemleri ve yapılması gereken diğer işlemler konusunda hemen çalışmalara başlayacaktır.
 
WORK AND HOLIDAY PROGRAMININ İSTEDİĞİ IELTS SINAVI NEDİR?
9,0 üzerinden puanlanan IELTS sınavı için 4,5 skoru intermediate düzeyde dil bilgisi gerektirir. IELTS sınavı Türkiye’de British Council tarafından ayda iki kere olmak üzere İstanbul, Ankara ve İzmir illerinde gerçekleştirilmektedir. IELTS sınavı ile ilgili ayrıntılı bilgi için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz
http://www.britishcouncil.org/tr/turkey-learning-exams-ielts.htm 
 
Son olarak uzerinde durulan konu Work & Holiday vizeleri. Bu vizeler artik universitelerin kapsamindan cikmis. Yani danismanlik firmalari tarafindan yurutulebilecek. Basvuran adaylarin OGRENCI OLMA ZORUNLUGUGU YOK. Bu acidan bu program icin belli bir danismanlik ucreti olusturup portfoyumuze ekleyebiliriz. Asagida basvuru sartlarini iletiyorum ;
1. Basvran kisilerin 18-30 yas arasinda ve TC vatandasi olmasi gerekiyor.
2. Bu programla kisiler Avustralya’da 12 aya kadar kalabiliyorlar.
3. Hem tatil yapip hem de calisma iznine sahip oluyorlar.
4. Adaylar Avustralya’da bir isverende maksimum 6 ay calisabilirler. Bu durumda 12 ay giden bir ogrenci 6 ay bir isyerinde, diger 6 ayda baska bir isyerinde calisabilir. Bunun disinda maksimum 4 ay da dil egitimi alabilirler. Ornegin program su sekilde olabilir ; 6 ay ilk is yeri + 2 ay ikinci isyeri + 4 ay dil egitimi. Bu dil egitimi suresini dusurebilir ya da hic gitmeyebilir. Dil egitimine gidecek olan ogrencilere dil okullarini biz ayarlayabilir ve bundan da kazanc saglayabiliriz.
5. Basvuru adaylarinin on lisans ya da lisans mezunu ya da ogrencisi olabilirler. Ogrenci iseler ogrencilikleri YOK tarafindan belirlenecektir. Bu adaylik belirleme sureci ayni bizim ogrencimiz Alkan da oldugu gibi dis islerinden alinan bir onay dilekcesi ile saglaniyor. Buna konsolosluk karismiyor. Buradaki en buyuk nokta, dis isleri ile direk ogrencinin temasa gecmesi ve onayi kendisinin almasi. Bu durumda ogrenci ben sizden danismanlik aliyorum ama siz hicbir sey yapmiyorsunuz diyebilir. Bunun icin konsolosluk bir kontak kisi ismi verdi ; Taner Bey. Daha sonra bize bu kisinin direk tel hattini verecek ve o kisi de uygun gorurse ogrenciler icin biz kendisi ile gorusecegiz. Ancak istemezse ogrenciyi direk bu yetkili kisiye yonlendirecegiz.
6. Basvuru adaylarinin min 4,5 IELTS notuna ya da TOEFL IBT’den 46 notuna  sahip olmalari gerekiyor. Eger kisi universitede İngilizce egitim gormusse, bu belgeler konsolosluk ile check edilebilir ve konsolosluk uygun gordugu takdirde IELTS / TOEFL olmadan da basvuru yapabilir ( Alkan da oldugu gibi ).
7. Basvuru sahiplerinin bir hesapta 5000 AU $ gostermesi gerekiyor. 3 ay kurali yok. Sponsor bulabilir.
8. Bu vize yilda 100 adet ile sinirlidir. 
9. Vize başvuru ücreti 270 AU $ ‘dir. TL miktarı 455 TL dir.
work-and-holiday_dc7f6c69-9ec6-4ab5-b45e-78eb189b6cb6.jpg

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

Bana Özel Kampanyalı Dil Kursu Araştırılmasını İstiyorum

Uzman yurtdışı eğitim danışmanlarımızın size en uygun ülke, şehir, okul ve program seçenekleri ile ücretsiz vize danışmanlığı sunması için hemen tıklayınız!

Teklif İste

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

17 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Yurtdışı İndirimli Dil Okulları

%50'ye Varan Güncel İndirimler ile Kampanyalı Dil Okullarımız

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

Heyecan Verici 12 Ülkede Eğitim Alın

Eğitiminiz için Aşağıdaki Popüler Ülkelerden Birini Seçin ve İdealsas ile Yurt Dışı Deneyiminize Şimdi Başlayın