YAZ KURSU NASIL ALINIR ?


Yaz kursu daha çok bireysel olarak gidilen bir program olmasının yanında, grup organizasyonları da yapılabilmektedir. İlköğretim ve lise öğrencilerine yönelik okul yönetimlerinin de desteklediği programlar ile öğrenciler Yaz Okullarına katılabilmektedirler. Genellikle minimum 10 kişiden oluşan bu gruplara, grup lideri olarak öğrenilecek dilin okul öğretmeni de eşlik etmektedir. Bu programlar en az 3-4 hafta olduğu gibi 8-10 haftada olabilmektedir. Grup olarak gitmenin çok sayıda avantajı vardır. Ancak tek dezavantajı, derslerin dışında yabancı dilin kullanılamaması olacaktır. Birçok avantajından en önemlisi, maliyetin düşmesidir. Grup bireylerinin sayısına göre, % 15'e varan indirim kazanılabilmektedir. Grup olarak katılmanın diğer bir avantajı ise, birbirlerini tanıyan arkadaşların aktivitelere daha iyi katılımın sağlanmasıdır. Grup organizasyonuyla giden öğrencilere yetişkin ve güvenilir bir grup rehberi refakat eder. Öğrencilerin yaz programı süresince ihtiyaçlarını gözetmek, güvenli bir şekilde tatil ve eğitimlerini sağlamak amacıyla gidecek olan grup rehberi, genellikle gruba katılacak öğrencilerin öğretmeni olmaktadır. Eğer amaç, çocuğun tatil ile birlikte arkadaşları ile bir yurtdışı tecrübesi edinmesi ve yabancı dilin günlük yaşamda nasıl kullanıldığına dair bir fikir edinmesi ise, yaz okulu grup programları uygundur. Ancak ilk tercih yabancı dilin ilerletilmesi ve farklı kültürlerle etkileşim ise bireysel katılımların tercih edilmesi daha isabetli olacaktır.

Bununla beraber, özellikle ilköğretim ve liseler tarafından organize edilen yabancı dil gezilerinde en az 5 kişilik gruplara özel fiyatlar verilebilir. Ayrıca grup lideri olarak gidecek okul yöneticisi, okul aile birliği üyesi ve İngilizce öğretmenlerine ücretsiz yer tahsis edilmekte ve özel olanaklar verilmektedir. İlköğretim ve liselerden gelecek grup başvurularında grup lideri ve ailelerin istekleri doğrultusunda programlara eklemeler veya çıkarmalar yapılabilir. Ekstra geziler eklenebilir. Ders sayısı artırılabilir veya azaltılabilir.

Güncel yurtdışı yaz kursu fiyatları için bizimle hemen iletişime geçiniz!

Default.jpg

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

Bana Özel Kampanyalı Dil Kursu Araştırılmasını İstiyorum

Uzman yurtdışı eğitim danışmanlarımızın size en uygun ülke, şehir, okul ve program seçenekleri ile ücretsiz vize danışmanlığı sunması için hemen tıklayınız!

Teklif İste

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

22 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Yurtdışı İndirimli Dil Okulları

%50'ye Varan Güncel İndirimler ile Kampanyalı Dil Okullarımız

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

Heyecan Verici 12 Ülkede Eğitim Alın

Eğitiminiz için Aşağıdaki Popüler Ülkelerden Birini Seçin ve İdealsas ile Yurt Dışı Deneyiminize Şimdi Başlayın