NORTHERN MICHIGAN UNIVERSITY


Michigan'ın eşsiz Yukarı Yarımadasında konumlanmış olan Northern Michigan Üniversitesi, dinamik dört yıllık bir kamu üniversitesi olup yaklaşık 9400 lisans ve lisansüstü öğrencisine 180 adet derece programı sunmaktadır. Üniversite 1899 yılında Northern State Normal School olarak kurulmuş, 1963’te üniversite statüsü kazanmıştır. Northern Michigan Üniversitesi, ABD’nin ilk üniversitelerinden biridir ve Michigan’da tüm kampüs kapsamında teknoloji programı olan tek üniversitedir. NMU’nun Öğretim, Öğrenim ve İletişim Girişimi kapsamında, tam zamanlı öğrencilere harç miktarının karşılığında birer ThinkPad diz üstü bilgisayar verilir (sanat öğrencilerine MacBook verilir).

Northern Michigan University, kampüs içi yardım masası ve tamir hizmetleri öğrenciler için ücretsizdir. NMU, kampüste WiFi Internet erişimi sağlar. Kampüs dışındaki öğrenciler de ABD’de sadece bu üniversitede bulunan NMU’nun WiMAX (4G) ağı aracılığıyla bağlantı kurabilmektedir. ABD Başkanı Barack Obama, WIMAX kablosuz ağının genişbant olanakları adına önder bir örnek teşkil etmesini vurgulamak için Şubat 2011’de NMU’yu ziyaret etmiştir. Üniversite’nin 300’den fazla öğretim üyesi olup çoğu kendi alanlarında en yüksek derecelere sahiptir. Hepsi, alanlarında alimler, araştırmacılar ve temsilcidirler. NMU deneyiminin belirgin bir özelliği de tam zamanlı öğretim üyelerinin, birinci sınıf programlarından lisansüstü programlarına kadar tüm seviyelere öğretmenlik yapması ve öğrencilere kişisel ilgi göstermesidir.

Northern Michigan University, yılda yaklaşık 300 civarı öğrenci organizasyonunu desteklemektedir. Bu organizasyonlar NMU öğrencilerine eğlence, arkadaşlık, anı ve deneyim sunar. Üniversite ayrıca ülkedeki dört olimpik merkezimizden bir olan Amerika Birleşik Devletleri Olimpik Eğitim Merkezi'ne (USOEC) sahiptir. Northern Michigan Üniversitesi, Michigan eyaletindeki en iyi üniversitelerden biridir.

 

Northern Michigan University Nerede? Northern Michigan University Nasıl Girilir? Northern Michigan University Başvuru Şartları Nedir? Northern Michigan University Kabul Nasıl Alınır? Northern Michigan University Fiyatları Ne kadar? Northern Michigan University Programları Nedir? gibi sorularınızın tüm cevabı buradadır.

Detaylı Bilgi Almak için Lütfen Hemen Uzman Eğitim Danışmanlarımızla İletişime Geçiniz.

İdealsas, Northern Michigan University (NMU) Eğitim Kurumunun Yetkili ve Resmi Kayıt Ofisidir.

Okul ve Konaklama Yerleştirilmesi, İndirimli Uçak Bileti Temini ve Vize Başvurusu Dahil Tüm İşlemler Profesyonel Danışmanlarımız Tarafından Ücretsiz Olarak Sunulmaktadır.

 
northern-michigan-university_b01a5a22-9af5-4c58-889c-409d434fe721.jpg

Öğrencilerimiz Anlatıyor

Öğrencilerimizin Yurt Dışı Deneyimlerini Kendi Ağızlarından Dinleyin

Bana Özel Kampanyalı Dil Kursu Araştırılmasını İstiyorum

Uzman yurtdışı eğitim danışmanlarımızın size en uygun ülke, şehir, okul ve program seçenekleri ile ücretsiz vize danışmanlığı sunması için hemen tıklayınız!

Teklif İste

Duyuru & Fırsatlar

Yurt Dışında Eğitim Hakkında Bulabileceğiniz Herşey

İdealsas Farkı ile Yurtdışında Eğitim

Bizi Tercih Eden Öğrencilerimize Sunduğumuz Garantiler

Ücretsiz Danışmanlık

Ek bir ücret ödemenize gerek kalmadan tüm başvuru, kayıt, konaklama yerleştirme ve vize işlemlerinizi sizin yerinize biz yapıyoruz!

En İyi Fiyat ve Avantajlar

Çalıştığımız okulların resmi ücretleri üzerinden bize özel verdikleri tüm özel indirim ve fırsatları size sunuyoruz!

Güvenirlik ve Hız

Okullarımızın tamamı yetkili kurumlar tarafından onaylı ve garantili olup her birinin resmi acentesi olduğumuzdan tüm işlemlerinizi 48 saat içinde tamamlıyoruz!

7/24 Destek

Gerek gitmeden önce gerekse gittikten sonra size Türkçe olarak kesintisiz destek ve yardımda bulunuyoruz!

17 Yıllık Deneyim

2002'den bu yana Yurtdışında Eğitim ve Work&Travel da Türkiye'nin en çok tercih edilen, güvenilir acentesiyiz!

17.468 Öğrenci

%100 memnuniyet garantisi ise her yıl binlerce öğrenciyi yurt dışına gönderiyor ve eğitimlerini sağlıyoruz!

Yurtdışı İndirimli Dil Okulları

%50'ye Varan Güncel İndirimler ile Kampanyalı Dil Okullarımız

Her Zaman Size Uygun Bir Seçeneğimiz Var

Yurtdışı için İlk Adımını At!

Aradığınız Eğitim ve Programı Bulamadınız mı? Merak Ettiğiniz Daha Çok Detay mı Var? Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Arayıp Tüm Sorularınıza Cevap Vermek için Bekliyorlar!

Biz Sizi Arayalım

Captcha

Göndere tıklayarak sizinle iletişime geçmemize izin vererek Gizlilik ve Çerez Politikalarımızı kabul etmiş sayılırsınız.

Heyecan Verici 12 Ülkede Eğitim Alın

Eğitiminiz için Aşağıdaki Popüler Ülkelerden Birini Seçin ve İdealsas ile Yurt Dışı Deneyiminize Şimdi Başlayın